Paskolos bedarbiams

Paskolos bedarbiams ir įsiskolinusiems asmenims

Greitieji kreditai bedarbių jau imami vis rečiau, nes šie jau pastebėjo, kad naujausios įstatymų pataisos kreditoriams užrišo rankas. Paskolos bedarbiams draudžiamos, taip pat draudžiama ir reklamuoti tokias paskolas. Bedarbių asmenų grupė priskiriama prie tų, kurie paskolų gauti negali dėl pajamų trūkumo. Tai yra asmenys, kurie registruoti darbo biržoje, o ten užsiregistravę asmenys įprastai negauna jokių pajamų, kurios būtų laikomos tvariomis. Tvarios pajamos yra tos, kurios gaunamos reguliariai be jokių tarpų, o tai reiškia, kad tik atlyginimas, užmokestis už autorinius kūrinius, pajamos iš NT nuomos veiklos ir kt. gali būti priskiriamos prie tvariųjų. Be abejo, paskutinieji pajamų šaltiniai yra vertinami kiek atidžiau ir čia taikomas kiek kitoks reikalavimas.

1  1  1  1  1  1  1 

Paskolos bedarbiamsJeigu tvarios pajamos yra nesusijusios su darbo užmokesčiu, tai tokių pajamų įvertinimui kreditorius privalomai turi žiūrėti ne į 4 mėnesių vidurkį, o žymiai ilgesnį. Tokias pajamas kreditoriams reikia vertinti konservatyviau. Taip pat kredito teikėjai privalo įsitikinti, kad tokias pajamas asmuo gaus ir vėliau ir jeigu bus nemaža tikimybė, kad klientas vėliau tų pajamų negaus, tai tokiam asmeniui išduoti paskolą draudžiama. Paprasčiausiai, kreditoriai pajamas turi vertinti ne tik pagal sumų vidurkį – būtina tikrinti tęstinumą, tikimybę ir toliau gauti tas pačias sumas, taip pat privalu įvertinti aplinkybes dėl kurių tų pajamų asmuo netektų.

Tie bedarbiai, kurie neturi pajamų, turėtų pamiršti skolinimąsi iš vartojimo kreditus teikiančių bendrovių, nes tos bendrovės tiesiog negali pažeisti įstatymų. Jos vargu ar norės rizikuoti – galima gauti milžinišką baudą. Taip pat reikėtų žinoti ir tai, kad patys bedarbiai irgi turėtų elgtis kiek atsakingiau – nereikėtų bandyti sukčiauti, nes tai atsilieps bloguoju. Trumpai tariant, asmenims, kurie bando gauti kažkokias finansines paslaugas sukčiaujant, skiriama ir baudžiamoji atsakomybė, o tai reiškia, kad dėl sukčiavimo galima sėsti ir į kalėjimą. Jeigu jūs klastosite dokumentus, suklaidinsite kreditorių, kad gaunate didesnes pajamas, tai toks jūsų poelgis bus laikomas sukčiavimu.

Atsakingai skolintis siūloma ne tik bedarbiams, bet ir visiems kitiems asmenims, ypač siūloma vengti klaidingų duomenų pateikimo.

 

Paskolos nedirbantiems

paskolos isiskolinusiemsDaugeliui vartotojų neaišku kodėl paskolos nedirbantiems nesuteikiamos nei vienoje bendrovėje, tačiau reikia žinoti tik vieną dalyką – tai tiesiog draudžia mokumo vertinimo nuostatai, kuriuos yra parengusi vyriausybė kartu su Lietuvos banku. Ši rinka yra reguliuojama, todėl kreditoriai jau nebeturi teisės patys spręsti kam skolinti pinigus, o kam ne. Būtent tie nuostatai ir yra didžiausia kliūtis, kuris neleidžia nedirbantiems naudotis šiomis finansinėmis paslaugomis. Jeigu jūs esate nedirbantis ir vis tiek jums neaišku, kodėl paskolų teikėjai neskolina jums pinigų, tai paprasčiausiai turėtumėte pažvelgti iš paskolų teikėjų pusės – jie nenori rizikuoti, jie nenori prarasti savo pinigų, nes ir taip aišku, kad nedirbantys asmenys dažniausiai skolų laiku ir negrąžina, nes paprasčiausiai neturi iš ko.

Paskolos bedarbiams asmenims nėra keliami kažkokie išskirtiniai reikalavimai – privalu gauti pajamas, jokiu būdu negalima delsti su mokėjimais kitoms finansų įstaigoms, būtina turėti švarią kredito istoriją ir svarbiausia – negalima turėti tiek įsipareigojimų, jog pajamų suma būtų per maža jų dengimui.

Kalbant apie gaunamas pajamas, tai kiekvienas nedirbantis turi suvokti, kad jos reikalingos ir paprastiems – dirbantiems asmenims, nes kitaip ir jie negautų jokio kredito, jeigu neturėtų iš ko jo grąžinti. Didelė problema atsiranda tuomet kai bedarbiai pateikia tokias kredito paraiškas, kuriose nurodytos milžiniškos sumos, o svarbiausia – jie neretai nurodo ir itin trumpą terminą, vos kelis mėnesius. Logiškai mąstant, per tuos kelis mėnesius jūsų pajamų suma turi būti didėjanti tiek, kad būtų galima laiku sumokėti visas įmokas ar padengti visą skolą atėjus laikui. Jeigu jūs daugiau pajamų gauti neketinate, tai patiems reikėtų pagalvoti iš ko tada ta skola būtų grąžinama.

Kiekvienas paskolų teikėjas privaro laikytis įstatymų bei mokumo vertinimo nuostatų, o juose ir yra surašytos visos sąlygos dėl pinigų skolinimo. Jeigu asmuo delsia mokėti įmokas kitoms finansų įstaigoms, tai įprasta, kad kredito teikėjas tai pamatys žiūrėdamas į kliento kredito istoriją ir dėl to paskolos nesuteiks. Taip pat patys paskaičiuokite savo įsipareigojimus – jeigu jie bus didesni nei jūsų gaunamos pajamos, tai vėlgi – negausite jokio kredito.

 

Paskolos bedarbiams be pajamų

Jeigu esate bedarbis ir domitės ką siūlo vartojimo kredito bendrovės, tai turėtumėte žinoti, kad gaištate laiką, nes paskolos be pajamų neišduodamos. Dažniausiai vartotojai klysta manydami, kad skolintis gali visi – taip, galima, bet tai nereiškia, kad gausite tą paskolą. Matote, dažniausiai kreditoriai nusprendžia kam skolinti, o kam ne ir jų apsisprendimui didžiausią įtaką daro esantys mokumo vertinimo nuostatai, nes mat už jų pažeidimą galimos ir didelės baudos. Tos baudos yra tokios didelės, jog viršija vidutinę vartojimo kredito sumą kartu su palūkanomis. Štai kodėl kredito bendrovės atidžiai vertina kreditingumą ir jau vengia skolinti pinigus nedirbantiems asmenims.

Būtina akcentuoti, kad ne tik bedarbiai negauna paskolų – jų negauna ir paprasti žmonės, kurie turi darbą ir gauna pajamas. Dažniausiai kreditoriaus neigiamo atsakymo pateikimui įtaką daro reikalavimas, kuris verčia kreditorių tikrinti kliento pajamų ir įsipareigojimų santykį. Trumpai tariant, kiekvienas paskolų teikėjas, išduodantis vartojimo paskolas, privalo pažiūrėti ar klientas neturi tiek finansinių įsipareigojimų, kad 40 procentų nebūtų skirta kitoms bendrovėms. Jeigu tokią pajamų dalį jis jau skiria skoloms ar įmokoms dengti, tai kreditorius privalės atmesti tokio kliento paskolos paraišką. To reikalauja kliento mokumo vertinimo nuostatai.

Kreditingumo patikra yra vienas iš būdų, leidžiančių kreditoriui lengviau nuspręsti kam išduoti paskolas, o kam tiesiog pateikti neigiamą atsakymą. Kreditingumas parodo kokia bus tikimybė, jog asmuo vėluos grąžinti skolą arba sumokėti įmoką 90 dienų ir ilgiau. Tas rodiklis parodo ar rizikinga skolinti pinigus tam tikram asmeniui ar ne. Kiekvienas asmuo turi skirtingą kredito reitingą, o geriausią turi tie, kurie turi mažiausius finansinius įsipareigojimus bei gauna gana nemažas stabilias pajamas.

Bedarbiai asmenys minėtais privalumais pasigirti negali – jie ne tik negauna pajamų, bet jie dar ir gyvena iš bedarbio pašalpos ar kitų socialinių išmokų. Kuo ilgesnis laikotarpis kai jie yra darbo biržoje, tuo blogiau, nes didelė tikimybė, jog kreditorius sužinos, kad asmuo ilgą laiką negauna jokių tvarių pajamų. Taip pat reikia pabrėžti, kad bedarbiai, pradėję dirbti, paskolas gali gauti tik praėjus keliems mėnesiams, nes bus tikrinamas paskutinių 4 mėnesių pajamų vidurkis.

Paskolos su bloga kredito istorija

paskolos su bloga kredito istorijaDabar daug bedarbių asmenų bando savo finansines problemas spręsti imdami paskolas, tačiau reikia atminti, jog kurį laiką vartojimo kreditų bendrovių paskolos asmenims su bloga kredito istorija jau nebėra išduodamos. Taip yra dėl to, kad finansų įstaigoms, kurios užsiima pinigų skolinimu, jau senai uždėtas apynasris – atsirado mokumo vertinimo nuostatai, kurie nurodo kam galima išduoti paskolas, o kam ne. Būtent vartojimo kredito bendrovėms ir taikomi įvairūs reikalavimai dėl paskolų išdavimo. Jos nebegali savivaliauti ir rinktis tokius klientus, kurie neturi iš ko tų paskolų grąžinti. Tokie apribojimai atsirado pastebėjus, jog daug kredito bendrovių paskolas išduodavo žinodamos, jog kai kurių klientų finansinė padės nėra pavydėtina, jos žinodavo, kad blogiausiu atveju skolas bus galima išieškoti iš klientų turto.

Dabar mokumo vertinimo nuostatose akcentuojama, kad kreditorius turi įvertinti kliento kreditingumą taip, jog aiškiai matytųsi ar asmuo galės grąžinti paskolą būtent iš gaunamų pajamų, o ne išieškoto turto. Jeigu vis dėlto pasitaikytų tokia situacija, kad kredito bendrovė atsižvelgtų tik į tai, jog asmuo turi turtą, kurį vėliau bus galima areštuoti ir paskolą suteiktų neatsižvelgus, jog asmuo negauna pajamų, tai tokia bendrovė būtų nubausta, o klientui turto arešto nebūtų. Tokiais atvejais, nesąžiningi kredito teikėjai privalo padengti visus kliento patirtus nuostolius ir tuo pačiu bendrovė gautų didelę baudą. Geriausia tai, kad vartojimo kreditų ieškantys žmonės gali pasinaudoti savo teisėmis, o jų gynimui jie gali pasitelkti įvairias priežiūros institucijas.

Paskolos bedarbiams asmenims visada siūloma būti atidiems pateikiant paskolos paraišką, o taip pat siūloma nebandyti apgaudinėti kreditorių pateikiant klastotus dokumentus. Asmenys su bloga kredito istorija, kurie negauna pajamų, tiesiog negali gauti vartojimo kredito iš tokių bendrovių – turite su tuo susitaikyti. Jeigu bandysite sukčiauti ir bandysite klastoti pajamas įrodančius dokumentus, tai jūs galite būti baudžiami pagal baudžiamąjį kodeksą, o jame aiškiai nurodoma, kad už kreditinį sukčiavimą asmenys gali būti nubausti ir laisvės atėmimo bausme, siekiančia net iki 3 metų. Jeigu esat bedarbis, tai geriau bandykite skolintis iš privačių asmenų – pasirašysite paskolos sutartį ir tiek. Paskolos bedarbiams

5.0