Paskolos dirbantiems užsienyje 2023 metais leidžia lengviau įsigyti ne tik brangesnius pirkinius bet ir nekilnojamąjį turtą. Būsto paskolos taip pat siūlomos tiems, kurių darbovietė yra už Lietuvos ribų.


Bendrovė Suma Terminas Palūkanos
antras

iki 25000€

iki 84 mėn.

nuo 7%

Gauti paskolą

Jeigu esate emigravę ir šiuo metu svarstote apie galimybę skolintis Lietuvoje, siūlome apžvelgti kaip veikia finansų rinka ir kaip derėtų tinkamai priimti sprendimus.

Paskolos dirbantiems užsienyje lietuviams prieinamos įvairiems tikslams

paskolos dirbantiems uzsienyjeSkolintis turto įsigijimui gali visi asmenys, kurių pagrindinė darbovietė yra ne Lietuvos teritorijoje. Tai reiškia, kad užsienyje uždarbiaujantiems lietuviams yra ne mažesnės galimybės skolintis nei tiems, kurie nuolat gyvena mūsų šalyje.

Tiesa, yra šiokių tokių skirtumų tarp šių dviejų tipų klientų. Bet, esmė yra ta pati – skolintis gali Lietuvos piliečiai, atitinkantys kreditorių nuostatas bei LR įstatymų reikalavimus.

Šiuo metu skolintis galima įvairiems tikslams:

– Transporto įsigijimui
– Būsto remontui
– Didesnių pirkinių įsigijimui
– Verslo pradžiai
– Nekilnojamo turto įsigijimui

Kreditai dirbantiems užsienyje prieinami tik po duomenų tikrinimo

kreditai dirbantiems užsienyjeKiekvienas klientas, teikdamas paraišką dėl paskolos gavimo, iš pradžių turi įvertinti savo situaciją kreditoriaus akimis. Lengviausia būtų iš šalies pažiūrėti į save – ar skolintumėte pinigus tokiam žmogui kaip jūs patys? Natūralu, kad kreditų teikėjai aklai nepasikliauja žmonėmis, nes vis dėlto juk sudaromas finansinis sandoris, kuris gali atnešti nuostolius. Pagal vyraujančią tvarką, nei vienas paskolos teikėjas, kuris užsiima pinigų skolinimu Lietuvoje, to daryti negali aklai.

Kreditoriams nėra galimybės skolinti prieš tai netikrinant potencialaus kliento ekonominės padėties. Aišku, jie gali skolinti, bet tuomet pasekmės bus labai skaudžios. Prieš kiekvieną paskolos suteikimą, atliekamas kreditingumo vertinimas t.y. tikrinami visi reikalingi duomenys.

Būsto paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos ir internetu

Pandemijos akivaizdoje matomas ženklus būsto paskolų skaičiaus augimas. Nemažai emigrantų pandemijos laikotarpiu siekia įsigyti nekilnojamą turtą Lietuvoje, nes tikimąsi kainų augimo. Kai kur teigiama, kad emigrantai negali gauti būsto paskolų, jeigu jie dirba užsienyje. Tai nėra tiesa. Aišku, kad kai kuriose vietose užsienyje dirbantys Lietuvoje bus nepageidaujami.

Tačiau, tikrai yra nemažai paskolų teikėjų, kurie būsto paskolas suteikia ir užsienyje dirbantiems lietuviams. Beje, džiūgauti turėtų ne visi, nes vis dėlto – emigrantams nedingsta pareiga pateikti duomenis apie save ir gaunamas pajamas. Bet, tai nereiškia, kad reikia atvykit į vietą.

Būsto paskola dirbantiems užsienyje prieinama tokiais atvejais, jeigu:

1. Asmuo gauna pajamas, kurias turi galimybę įrodyti. Nesvarbu, kad kreditoriai nematys, jog esate dirbantys užsienyje per specialias Lietuvoje veikiančias sistemas. Jūsų pareiga bus pateikti dokumentus, kurie pagrįstų, jog turite darbą kitoje šalyje. Tam dažniausiai reikalinga darbo sutartis.

2. Gaunamų pajamų ir išlaidų santykis nėra per daug žemas. Natūralu, kad užsienyje gyvenantys Lietuviai uždirba daugiau nei čia besiverčiantys mūsų tautiečiai. Tačiau, reikėtų atminti, kad pragyvenimo išlaidos kitose šalyse irgi yra didesnės. Tad, tokiais atvejais, kreditorius ims ir paskaičiuos kokios yra jūsų skolinimosi galimybės.

3. Paskolos prašantis žmogus nėra įklimpęs į skolas. Net jeigu esate skolingi kažkam ir jūsų skolos išieškomos priverstinai, tikėtina, kad kreditoriai apie tai vis tiek sužinos. Matote, dabar yra 2023 metai, o tai reiškia, kad egzistuoja bendros tarptautinės informacinės sistemos, kuriose talpinama informacija apie skolininkus. Tai reiškia, kad jeigu prasiskolinote vienoje šalyje, tai nereiškia, kad pasilėpsite kitoje.

4. Paskolos gavėjas gyvena ES šalyje. Lietuvoje dažniausiai paskolų teikėjai nurodo, kad asmuo turi gyventi ES šalyje ar Šengeno zonoje ar Europos ekonominėje bendrijoje. Tad, jeigu gyvenate ir dirbate trečiosiose šalyse, tikėtina, kad jūs paskolos gauti negalėsite.

Tokie minimalūs reikalavimai yra išskiriami kai paskolos ieško asmuo, kurio darbovietė yra kitoje šalyje. Bet, atminkite, kad yra standartinių reikalavimų, kurių nevalia apeiti.

Kreditai dirbantiems užsienyje išduodami kai atitinkamos standartinės sąlygos

Prieš tai minėta, kad vyrauja ir standartinės taisyklės, kurias privalu atitikti visiems, tad žemiau nurodome kokios tos taisyklės.

– Asmuo yra pilnametis. Pats elementariausias reikalavimas yra tas, kad skolintųsi asmuo, kuris yra sulaukęs 18 metų. Nesuklyskite galvodami, kad tai užtikrins paskolos gavimo galimybę. Kai kurie kreditų teikėjai pabrėžia ir didesnį amžių. Tad, paskolos dirbantiems užsienyje gali būti neišduodamos net jeigu ir būsite pilnametis asmuo.

– Veiksnumas nėra apribotas. Kai paskolos paraišką teikia asmuo, kurio veiksnumas yra apribotas arba jis apskritai yra nepripažįstamas veiksniu, kredito teikėjai ko gero atmes paskolos paraišką.

– Asmens pajamų tvarumas įrodomas dokumentais ar kitomis priemonėmis. Tai jau kaip ir bazinė taisyklė – jeigu nesugebėsite įrodyti, kad gaunate stabilias pajamas, tuomet nebus galimybės skolintis. Dirbant užsienyje, jums gali prireikti dokumentų, įrodančių gaunamas pajamas, pateikimo.

– Turima banko sąskaita registruota ES valstybėje. Dažniausiai paskolų teikėjai nurodo, kad banko sąskaita būtų atidaryta kažkurioje ES valstybėje.

– Asmuo turi atitikti amžiaus reikalavimus. Tai labiausiai liečia senyvus žmones. Jeigu siekiate gauti didelę paskolą keliems metams nors jums jau gerokai virš 70 metų, tikėtina, kad kreditoriai į tai žiūrės skeptiškai.

Natūralu, kad skirtingi kreditoriai pateikia kiek skirtingas sąlygas. Tad, prieš bandant kreiptis dėl finansavimo, apžvelkite ko kreditorius tikisi iš jūsų. Visą informaciją paskolų teikėjai pateikia savo interneto svetainėse.

Jeigu reikalinga būsto paskola dirbantiems užsienyje, būtina žinoti:

1. Tokias paskolas dažniausiai teikia kredito unijos, paskolų bendrovės, sutelktinio finansavimo platformos. Bankai dažniausiai skeptiškai žiūri į emigrantų finansavimą.

2. Skolintis galima tik tokiais atvejais, jeigu gautos paskolos suma panaudojama nekilnojamojo turto LIETUVOJE įsigijimui. Jeigu bandysite skolintis Lietuvoje tam, kad įsigyti NT užsienyje, tikėtina, kad paskolos negausite.

3. Būsto paskola dirbantiems užsienyje išduodama tik su turto įkeitimu. Paprastai gauti standartinį būsto kreditą gali nepavykti. Teks įkeisti turtą, kuris registruotas Lietuvoje.

4. Pajamos turi būti gaunamos eurais, tačiau kai kurios įmonės skolina asmenims, kurie dirba Norvegijoje, Anglijoje ir kitose šalyse, kur vyrauja kitokios valiutos. Daugiau informacijos pateikia konkretūs kreditoriai.

5. Norint gauti paskolą nebūtina atvykti į vietą. Paskolos dirbantiems užsienyje, net ir NT įsigijimo atveju gali būti pervedamos klientui net neatvykus į vietą. Sutartys gali būti pasirašomos nuotoliniu būdu. Daugiau informacijos pateikia patys paskolų teikėjai.

busto paskola dirbantiems užsienyjeNorintys įsigyti turtą Lietuvoje tiesiog turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad dabar yra 2023 metai ir visos kreditų išdavimo bei kitos susijusios procedūros gerokai skiriasi nuo tų, kurios vyravo prieš 10 metų. Jeigu esate patikimi, gauti kreditą neturėtų būti per daug sudėtinga, net jeigu ir dirbate ne Lietuvoje.

Kaip jau minėta, svarbu ieškoti specializuoto paskolų teikėjo ir prieš tai išaiškinti jo keliamus reikalavimus. Paskolos emigrantams tikrai suteikiamos su specifinėmis sąlygomis ir jos prieinamos ne vienoje Lietuvoje veikiančioje įmonėje.

Klaidinantys mitai apie paskolas dirbantiems užsienyje

Paskolos dirbantiems užsienyje nėra išduodamos lengviau nei tiems, kurie dirba Lietuvoje. Galbūt viskas yra netgi priešingai – lietuviai, kurie gyvena mūsų šalyje, skolintis gali lengviau. Tai lemia daug paprastesnės procedūros, nes lietuvoje gyvenantys asmenys duomenis pateikia atitinkamiems registrams. Kreditoriams lengviau prieinama informacija apie asmenų darbą, pajamas ir kitus niuanus apie lietuvoje gyvenančius besiskolinančius asmenis.

Dirbantys užsienyje negali skolintis bet kurioje lietuviškoje įmonėje. Įprasta, kad lietuviai gali kreitpis tiek į kredito unijas, tiek į sutelktinio finansavimo sistemas, tiek į paskolų bendroves ar bankus. Tačiau, užsienyje dirbantys asmenys Lietuvoje gali kreiptis į ribotą kreditorių skaičių. Aiškiau kalbant, kiekvienas kreditorius nurodo ar jis skolina užsiemyje gyvenantiems ir dirbantiems lietuviams. Dažniausiai užduodamų klausimų skiltyse galite matyti atsakymus ar verta kreiptis dėl paskolos ar ne.

Neįmanoma pasislėpti nuo skolos grąžinimo. Naivu tikėtis, kad dirbdami kitoje šalyje ir atlyginimą gaudami ne į lietuvišką banko sąskaitą, pasislėpsite nuo įsipareigojimų. Jeigu kreditorius jums išdavė paskolą žinodamas kurioje šalyje dirbate, tuomet aišku, kad jis turės galimybę susigrąžinti skolą priverstiniu būdu. Jau baigėsi laikai, kad nuo skolų pavykdavo pasislėpti naudojant užsienietiškas sąskaitas.

Būsto paskola dirbantiems užsienyje 2023 metais

Lietuvos bankas vis labiau siekiagesinti įkaitusią nekilnojamo turto rinką. Dėl šios priežasties perkantiems nekilnojamą turtą, taikomi papildomi reikalavimai dėl pradinio įnašo. Būsto paskola dirbantiems užsienyje 2023 metais išduodama tam tikrose vietose. Specializuotos paskolų įmonės siūlo galimybę įsigyti nekilnojamą turtą, jeigu klientai atitinka specialias sąlygas. Įprastai tokiems klientam nurodoma, kad bus reikalingas užstatas. Bet kokiu atveju tai būna perkamas nekilnojamas turtas.

Kalbant apie nekilnojamo turto rinkos gesinimą, numatytas reikalavimas, kad asmenys, perkantys antrą būstą, turėtų ne mažesnį nei 30 porcentų siekiantį pradinį įnašą. Taip pat yra taikomi ir kiti papildomi saugumo kriterijai.

Vartojimo paskolų ėmimą dirbantiems užsienyje siūloma atidėti

Šiuo metu vyraujanti infliacija tik įsibėgėja. Dėl šios priežasties ekonomistai ragina gyventojus taupyti ir neimti paskolų tokiems prikiniams, kurie nėra pirmo būtinumo. Priešakyje dar tik pasirodys sunkesnis laikai. Ne šiuo metu pasiektas infliacijos pikas. Kiekvienas naujai prisiimta įsipareigojimas kaip reikiant gali sutrikti jūsų ekonominę laisvę. Dirbantiems užsienyje, ir gaunantiems nemažas pajamas, taip pat akcentuojama, kad reikėtų vengti nereikalingo išlaidavimo.

Atnaujinta: 2023-02-02