Šiuo metu paskolos dirbantiems sau išduodamos dar paprastesne tvarka nei anksčiau. Dirbantys savarankiškai skolintis gali lygiai taip pat, kaip ir dirbantys pagal darbo sutartis.

Aišku, tvarka galbūt ir yra ta pati, bet vis tiek visus asmenis sieja bendri reikalavimai dėl pajamų gavimo ir ne tik. Paskolos gavimui teks atitikti dag sąlygų, o dirbantys sau, susiduria su daugiau nesklandumų. Apie kokius eina kalba – skaitykite žemiau.

Paskolos dirbantiems sau suteikiamos tik tais atvejais, kai patvirtinamas pajamų tvarumas

paskolos dirbantiems sauPajamų tvarumas reiškia, kad pajamos turi būti gaunamos reguliariai ir su kuo mažesniu pokyčiu. Pavyzdžiui, paskolos dirbantiems sau dažnai neišduodamos, jeigu žmogus vieną mėnesį gauna mažiau nei minimumą, o kitą mėnesį daugiau. Tiesiog matomas akivaizdus pajamų skirtumas. Kai kurie kreditoriai daro išvadas pagal vidurkius, tad kai kuriems galbūt tai bus nė motais. Turėkite galvoje, kad dirbantys sau turi atitikti kiek kitokias sąlygas. Pavyzdžiui, kai dirbantys pagal darbo sutartį turi įrodyti pajamų gavimą pagal paskutinius keturi mėnesius, dirbantiems sau tenka ilgesnis periodas. Tai reiškia, kad tokie asmenys turi įrodyti bent jau paskutinio pusmečio gaunamas pajamas. Aišku, yra ir kitokių reikalavimų.

Skubūs kreditai dirbantiems sau neišduodami tuomet, kai skaičiavimai rodo nepakankamas sumas. Tai reiškia, kad kai kurie asmenys turi atidžiau skaičiuoti savo pajamas ir nesuklysti. Matote, jeigu jūs nurodysite, kad gaunate vienokią sumą, o kreditorius to nematys, privalėsite patiekti įrodymus. Gali prireikti kelionių į banką ir išsitraukti popierinius banko sąskaitų išrašus, kuriuose būtų matomi antspaudai.

Pabrėžiama, kad kai kuriose vietose paskolos dirbantiems sau nėra išduodamos visai. Tai dažnai nurodoma klausimų ir atsakymų skyreliuose. Tad, jeigu esate dirbantys savarankiškai, prieš pateikiant paraišką, turėtumėte perskaityti dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą. Galbūt ten rasite visus reikalingus atsakymus ir suprasite kur verta gaišti laiką, o kur ne. Panašiai siūloma elgtis skolinantis būstui be pradinio įnašo.

Be abejo, didžiausiu reikalavimu yra laikomos pajamos, bet ne ką mažiau svarbi yra reputacija. Jeigu skolinsitės būdami įsiskolinę. Tikėtina, kad susidursite su nemažomis bėdomis.