Ieškote geriausio sprendimo, kuris padėtų kaip nors išspręsti sunkią finansinę problemą? Paskolos visiems gali padėti, jeigu jos yra išduodamos geromis sąlygomis.

Norint pasiskolinti už labai žemas palūkanas, reikia atkreipti dėmesį į visus kreditorių pasiūlymus. Jie yra skirtingi. Aišku, dėmesio sulaukti turi ir nustatyta tvarka.

Skolinimo tvarka numato, kad paskolos visiems išduodamos pagal tam tikras taisykles

Kredito įstaigose matysite, kad kokios taisyklės yra pateiktos. Dauguma bendrovių nurodo labai panašius reikalavimus, kai kurie netgi yra identiški. Bet, tie reikalavimai yra susiję su įstatymais. Mat, jie nurodo pagal kokius kriterijus būtina vertinti kliento mokumo galimybes.

Kalbant apie įstatymus, klientai turi žinoti, jog bendrovės negali išduoti vartojimo paskolų ir kreditų asmenims, turintiems didžiulius įsiskolinimus. Paprastai kalbant, paskolos visiems išduodamos apskaičiuojant skolinimosi limitą.

paskolos visiemsSkolinimosi limitas visiems apskaičiuojamas naudojant identišką metodiką. Paimamos visos kliento turimos paskolos ir kreditai bei kiti finansiniai įsipareigojimai ir žiūrima, ar ta suma neviršija kliento gaunamų pajamų. Tiesa, įsipareigojimai kitoms finansų įstaigoms turi būti mažesni nei 40 procentų pajamų.

Reikia paminėti tai, kad kartasi dėl 40 proc. pajamų taisyklės gali būti daromos išimtys. Pavyzdžiui, asmuo, kuris gauna kelis tūkstančius eurų ir 40 procentų jo pajamų išleidžiama apmokėti už paskolas bei kitas panašias paslaugas, tokiu atveju gali būti nekreipiama dėmesio į šį reikalavimą.

Paprasčiausiai, kelis tūkstančių eurų per mėnesį gaunantis asmuo, kuris skiria 40 proc. pajamų įsipareigojimų finansų įstaigoms vykdymui, vis tiek dar turi gana nemažai pajamų, kurias gali skirti įmokų mokėjimui.

Kalbant apie kitas taisykles, klientams taipogi pabrėžiama, kad asmenys, kurie yra registruoti skolininkai, neturėtų vargti – jiems paskolos neišduodamos. Paskolos visiems išduodamos tik po to, kai įvertinamas mokumas ir atsakingumas. Tai reiškia, kad bus peržiūrėta jūsų kredito istorija ir ne tik.

Įstatymai pabrėžia ir tai, kad besiskolinantys asmenys turi būti pilnamečiai ir jų veiksnumas negali būti niekaip apribotas. Paskolos visiems turi būti išduodamos laikantis įstatymų numatytos tvarkos. Jeigu tos tvarkos nesilaikoma, tada reikės laukti atitinkamos atsakomybės.

Paskolos visiems duodamos tik atlikus reikiamas procedūras

paskolos visiemsNe visiems žmonėms Lietuvoje pavyksta įsigyti norimus pirkinius už sutaupytus pinigus. Štai kodėl dabar ypač populiarėja skolinimasis iš kitų fizinių asmenų bei kitos pigesnes skolinimosi sąlygas siūlančios bendrovės. Asmenys gali rinktis pirkinių įsigijimą lizingo būdu arba tiesiog imant paskolą. Tačiau, daugėjant kreditorių skaičiui, taip pat didėja ir konkurencija, o tai reiškia, kad su laiku palūkanų norma vis krenta. Klientai gali pigiau įsigyti tam tikras prekes ir nepermokėti didelių sumų. Aišku, pirkti kažkokias prekes ar paslaugas imant vartojimo kreditus kainuos brangiau. Tačiau, yra specialių pasiūlymų, kur palūkanos iš viso nėra taikomos. Aišku, paskolos visiems galbūt bus išduodamos skirtingomis palūkanomis.

Jeigu jums aktualu kuo tarpusavio skolinimas skiriasi nuo greitųjų kreditų bendrovių siūlomų paskolų, tiesiog reikia suprasti, kad pirmuoju atveju skolinatės iš žmonių. Tai reiškia, kad paskolos suma, kurią jūs gaunate, yra tiesiogiai finansuojama fizinių asmenų. Jiems jūs ir esate skolingi. Skolinantis iš greitųjų paskolų bendrovių – kreditorius yra tik vienas. Tačiau, nereikia sureikšminti fakto, kad skolinatės iš fizinių asmenų, nes vis dėlto – jie jokių išimčių nedaro ir ne jie priima sprendimus dėl išieškojimo procedūrų.

Dažnais atvejais, klaidingai galvoja tie, kurie mano, jog paskolos visiems yra saugesnis variantas, nes neva galima bent kažkiek suvėluoti mokėti įmokas. Ne, vėluoti negalima, nes kitaip kaupsis delspinigiai ar reikės mokėti kitus mokesčius. Tarpusavio skolinimo sistemų operatoriai priima visus administracinius darbus, kurie susiję su skolos išieškojimu. Tad, sprendimus dėl skolų išieškojimo procedūrų priima būtent jie, o ne fiziniai asmenys, iš kurių pinigų teikiamos paskolos visiems atitikusiems sąlygas.

Taip pat svarbu žinoti, kad tokiose sistemose paskolos ne visada išduodamos labai greitai. Viskas priklauso nuo asmens pateikiamų duomenų tikrumo, kreditingumo lygio bei kitų aspektų. Pavyzdžiui, jeigu asmuo iš anksto nurodo klaidingus duomenis, tuomet natūralu, kad teks sugaišti šiek tiek laiko tų duomenų tikslinimui. Kai kuriais atvejais, kai duomenys pateikiami neteisingai, paraiškos atmetamos visiškai.

Toks skolinimas nelabai skiriasi nuo skolinimosi iš greitųjų kreditų bendrovių. Tiesiog asmenys turi atlikti panašias procedūras. Skiriasi nebent kredito išdavimo laikas. Tarpusavio skolinimosi platformose jis yra ilgesnis.

Atnaujinta: 2020-12-15