Paskolų palūkanos šiuo metu visiems aktualiausias dalykas renkantis bendrovę iš kurios ketinama imti paskolą.

Prieš keletą metų, kai greitųjų kreditų bendrovės pradėjo savo veiklą, vartojamieji kreditai buvo suteikiami protu nesuvokiamomis aukštomis palūkanomis. Teko matyti, kai pasiskolinus iš greitųjų kreditų bendrovės asmuo po 3 mėnesių turėjo gražinti paskolą su 100% ar net daugiau palūkanų.

Laimei, bėgant metams Lietuvos Bankas ėmė griežčiau reguliuoti šiu bendrovių veiklą, nes pripažinkime, paskolas galėjo gauti bet kas, ne bedarbiai asmenys, kurie neturėdavo jokių oficialių pajamų. Su metais išleisti įstatymų pakeitimai suvaržė greituosius kreditus teikiančių bendrovių veiklą. Nustatyta maksimali bendro kredito vartojimo kainos metinė norma kuri per metus suvaržo greitųjų kreditų bendrovės imti kosminius procentus. Taip įstatymų pakeitimai įpareigojo bendroves kruopščiau tikrinti asmens mokumą.

Dabar asmuo, jeigu nori pasiskolinti iš greitųjų kreditų bendrovės, negali turėti daugiau nei 40% jo mėnesinių pajamų siekiančių įsiskolinimų. Bendrovės, kurios pažeistų šį įstatymą, būtų griežtai nubausto piniginėmis baudomis, ar ne būtų atimta licenzija išvis verstis šia veikla.

Paskolų palūkanos mažiausios skolinantis iš žmonių

Paskolų palūkanosJau keletas metų kaip į paskolų rinką yra įžengusios tarpusavio skolinimosi platformos. Džiugu, nes šios platformos jau spėjo surasti savo klientus ir taip sudaryti greitųjų kreditų bendrovėms itin stiprią konkurenciją. Būtent dėl padidėjusios konkurencijos ir klientų praradimo, greitųjų kreditų bendrovės privalėjo mažinti savo paslaugų įkainius iki neregėtų žemumų. Taigi kas yra tos tarpusavio skolinimo platformos? Tai paskolų teikimas iš fizinių ir juridinių asmenų, kitaip tariant, jūsų skolinatės iš grupės žmonių ar grupės įmonių. Skolintojai – paprasti asmenys, siekiantys įdarbinti savo sukauptas lėšas ir gauti pelną iš savo paskolintų pinigų. Tiesa, skolinantis iš žmonių, dažniausiai vyksta paskolų aukcionai, kurių metų asmenys siūlo dalį paskolos finansuoti tiek jums ir jiems patiems palankiomis palūkanomis.

Paskolų palūkanos ir lankstesnės gražinimo sąlygos

Kolkas, kiek tenka matyti, mažiausias paskolų palūkanas būtent ir siūlo tarpusavio skolinimo platformos. Nereikia manyti, kad šiose platformose skolinimosi procedūros vyksta sudėtingiau ar ilgiau, nei greitųjų kreditų bendrovėse. Privalumas tokių platformų, kad jos niekuo nenusileidžia savo paslaugomis nuo greitųjų kreditų bendrovių, priešingai, netgi siūlo kur kas lankstesnes paskolos gražinimo sąlygas.

Paskolų palūkanų mažiausios tiems, kurie yra atsakingi

paskolu palukanosJau apžiūrėjote ne vienos greitųjų kreditų bendrovės pasiūlymus ir nerandate patrauklių sąlygų? Tuomet tarpusavio skolinimas jus tikrai turėtų sudominti. Dabar šios platformose yra puiki alternatyva ieškant žemiausias palūkanas siūlančių kreditorių. Šiose platformose leidžia skolintis gana įspūdingas sumas už labai mažas paskolų palūkanas. Aišku, skolintis gali tikrai ne kiekvienas, nes vis dėlto – būtina atitikti elementarias sąlygas. Šiose platformose taip pat skiriamas didžiulis dėmesys kredito gavėjų kreditingumo vertinimui. Tai reiškia, kad jeigu jūsų kreditingumas bus įvertinta neigiamai, vadinasi skolintis negalėsite ir turėsite ieškoti kitų sprendimų.

Verta akcentuoti, kad šios sistemos veikia šiek tiek kitaip nei greitųjų kreditų bendrovės. Pastarosios skolina savo kapitalą. Tačiau, toks skolinimasis pasižymi tuo, kad visi pinigai yra surenkami iš paprastų žmonių – fizinių asmenų. Tie fiziniai asmenys skolina asmeninius pinigus tam, kad iš to uždirbtų. Už paskolintus pinigus jie gauna tam tikras paskolų palūkanas. Žinoma, ne visada visos skolinimo procedūros baigiasi sėkmingai – kartais tenka imtis teisinių priemonių.

Tokios tipo skolinimas veikia visai kitokiu principu. Iš pradžių platformoje pateikiama kliento paraiška, o joje matoma prašoma kredito suma. Kiekvienas fizinis asmuo gali nuspręsti ar jis finansuos visą paskolą ar tik dalį jos. Trumpai tariant, jūsų paskolos suma gali būti sufinansuota netgi kelių ar keliolikos asmenų. Tai yra vienas iš trūkumų.

Kai renkama paskolos suma, tenka laukti gana ilgai. Greičiau kredito suma surenkama tuomet, kai matoma, jog paskolos prašo ypač atsakingas asmuo, kuris gauna pakankamas pajamas. Trumpai tariant, jeigu jūsų kreditingumas įvertinamas aukščiausiais teigiamais balais, tuomet tikėtina, kad paskolos suma bus surenkama labai greitai. Bet, jeigu jūsų kreditingumas prastas, viskas turks ilgiau arba blogiausiu atveju paskola nebus išduota. Paskolų palūkanos taip pat atidžiai skaičiuojamos.

Kaip bebūtų, tarpusavio skolinimas naudingas tuo, kad jis didina konkurenciją tarp kreditorių. Dėl to laimi klientai – jie gauna geresnius pasiūlymus. Čia yra daugybė žmonių, kurie finansuoja įvairias paskolas – vartojimo, būsto, verslo ir t.t. Tačiau, ne visiems tos paskolos išduodamos, nes prieš tai, kaip minėta, bus būtina atlikti kreditingumo vertinimą.

Atnaujinta: 2020-12-20