Paskolos su bloga kredito istorija suteikiamos norintiems refinansuoti savo paskolas ir taip sumažinti savo finansinius įsipareigojimus. Tačiau, kaip ir visur – galioja reikalavimai.

Norite vartojimo kredito? Bijote, kad paskolos su bloga kredito istorija pasižymintiems asmenims neišduodamos? Klystate! Taikoma daug išimčių ir tikrai yra nemažai galimybių skolintis turint net kelis neigiamus įrašus kredito istorijos ataskaitoje. Bet, nepamirškite, kad tikrinami ir kiti duomenys.

Paskolos su bloga kredito istorija esantiems asmenims išduodamos pagal išimtis

Paskolos su bloga kredito istorijaTos išimtis yra paprastos. Viena jų – neigiami įrašai turi būti labai seni. Pavyzdžiui, jeigu blogą istoriją susikūrėte visai nesenai, tuomet tikėtina, kad kredito teikėjas tai vertins neigiamai. Kredito patikrinimas bus neišvengiamas. Gali būti, jog jūsų paraiška bus atmesta.

Jeigu jūsų kredito istorija buvo sugadinta prieš daugybę metų, tai gali kiek palengvinti situaciją. Tuo labiau, jeigu toje pačioje istorijoje matoma, kad skolas grąžinote su visais priklausančiais mokesčiais ir delspinigiais, tuomet situacija gali keistis kardinaliai.

Kredito teikėjai įprastai žiūri ar per paskutinius kelerius metus buvo situacijų, kai piktybiškai vengėte mokėti skolas. Pavyzdžiui, jeigu matoma, kad skolą pavyko atgauti tik kreipiantis į teismą, tuomet tai gali būti ženklas jūsų kredito paraišką atmesti.

Greitos ilgalaikės paskolos su bloga kredito istorija pasižymintiems asmenims dažniausiai suteikiamos tik tuomet, kai tie įrašai neatrodo labai grėsmingai, ir kai atitinkamos kitos sąlygos.

Klabant apie kitas sąlygas, tai jos yra vienodos visur. Pirmiausia reikia gauti pajamas, turėti kuo mažiau įsipareigojimų, pajamų šaltinis turi būti tvarus. Pajamos bus vertinamos bent jau pagal paskutinius keturis mėnesius. Kiti kreditoriai, atsargumo dėlei, gali rinktis ilgesnį pajamų vertinimo periodą.

Be kredito istorijos tikrinimo ir pajamų gavimo, taipogi svarbu išlikti neįtrauktiems į skolininkų sąrašus. Jeigu esate iš tų, kurie jau yra registruoti skolininkų duomenų bazėse, tuomet kils problemų su paskolos gavimu. Tokiems žmonėms praktiškai neskolina pinigų niekas.

Paskolos su bloga kredito istorija iš privačių kreditorių

Dažniausiai paskolos su bloga kredito istorija gyvenantiems žmonėms gali būti išduodamos kreipiantis į privačius kreditorius ar tiesiog įkeičiant kažkokį turtą. Matote, vartojimo kredito įstatymas taikomas ne visiems paskolų teikėjams. Tad, čia jau reikėtų įsigilinti į esamas šios įstatymo nuostatas. Tai padėtų susiorientuoti į ką reikėtų kreiptis, tikintis, jog bus padarytos kažkokios išimtys dėl blogos kredito istorijos.

Jei jūs iki šiol esate prisiėmę labai daug finansinių įsipareigojimų ir anaiptol ne kiekvieną iš jų grąžindavote tinkamai, tikriausiai jūsų asmeninė kredito istorija yra labai prasta arba trumpiau tariant – bloga. Labai dažnai tokiais atvejais žmonės nori kreiptis dėl papildomos paskolos su bloga kredito istorija.

Žinoma, reikėtų suprasti, kad jei jūs būsite įsiskolinę, vartojimo paskolų teikėjai paskolos su bloga kredito istorija jums suteikti negalės. Ir taip yra dėl labai elementarių priežasčių. Visų pirma, šiuolaikiniai kreditoriai ir reguliuojami ir prižiūrimi Lietuvoje veikiančių valstybinių institucijų, kurios prižiūri ar finansinių paslaugų teikėjai laikosi galiojančių įstatymų. Taip pat to neleidžia daryti ir vidinės kredito bendrovių taisyklės. Ką jau kalbėti apie tai, kad jei paskola būtų išduodama nemokiam asmeniui, kreditoriai labai rizikuotų tiek savo pinigais, tiek ir vartotojo finansine padėtimi. Todėl natūralu, kad paskolos šiomis dienomis yra teikiamos labai atsakingai.

Paskolos su bloga kredito istorija siekiant sumažinti įsipareigojimus

Paskolos su bloga kredito istorijaKaip bebūtų, atminkite, kad vartotojai, kurių kredito istorija yra bloga, ir kurie turi pradelstų finansinių įsipareigojimų, slegiančių jų pečius, taip pat gali kreiptis į kreditorius, tačiau ne dėl papildomų paskolų, o dėl paskolų refinansavimo. Tai reiškia, kad net jei jūsų kredito istorija yra bloga, kreditoriai gali pasiūti jums tinkamą ir efektyvų finansinį sprendimą, kurio pagalba galėtumėte lengviau atsistoti ant kojų, sumažinti savo finansinių įsipareigojimų naštą ir stabilizuoti savo finansinę padėtį.

Todėl jei kreipsitės į finansinių paslaugų teikėjus dėl paskolų refinansavimo, jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai bus refinansuoti, t.y. apjungti į vieną ir perkelti pas pasirinktus kreditorius. Žinoma, nereikia pamiršti, kad turint antstolių, atsiranda sunkumų. Tuomet paskolai bus pritaikytos žemesnės palūkanos ir pratęstas paskolos grąžinimo terminas. Žinoma, dėl šios priežasties paskolos mėnesinė grąžinimo įmoka taip pat bus mažesnė, todėl jei jūs norite stabilizuoti savo dabartinę finansinę situaciją, neturėtumėte delsti ir laukti, kol galbūt viskas išsispręs savaime. Deja, bet taip nenutiks. Jei jūs norite gyventi kur kas produktyvesnį ir sėkmingesnį gyvenimą, savo finansines problemas spręskite čia ir dabar. Todėl kuo anksčiau tai padarysite, tuo greičiau išbrisite iš savo skolų.

Paskolos su bloga istorija dirbant užsienyje gali būti nesuteikiamos

Šiuo metu pasitaiko daug klaidingų teiginių, kad paskolos su bloga kredito istorija esantiems žmonėms išduodamos tomis pačiomis sąlygomis. Taip nėra arba tai būna tik vienetiniai atvejai. Šiuo metu kaip tik užsienyje dirbantys lietuviai sunkiau gauna paskolas iš Lietuvoje veikiančių paskolų bendrovių. Dažniausiai tokiems asmenims neigiami atsakymai pateikiami dėl to, kad jie neatitinka standartinių reikalavimų, kurie numatyti tiek įstatymuose, tiek paskolų teikėjų vidiniuose nuostatuose. Skolintis su vekseliu irgi – neįmanoma. Kaip bebūtų, dirbantys užsienyje, žinoma, gali gauti kreditus, tačiau jiems jokių išskirtinių sąlygų kreditoriai nesiūlo. Jeigu esate iš tų, kuriems reikia kažkokios pinigų sumos, bet nežinote kaip viskas vyksta – paskaitykite žemiau pateikiamus paaiškinimus.

Dabar paskolos su bloga kredito istorija sunkiau išduodami dėl to, kad šie asmenys negali įrodyti pajamų tikrumo. Jeigu asmuo dirba užsienyje, o kreditoriui nurodo tik sumą, tuomet nieko nebus. Kreditorius neišduos paskolos. Paprasčiausiai, kredito teikėjas negalės patikrinti ar kliento pateikta informacija apie pajamas yra teisinga. Jis neturi galimybė peržiūrėti užsienio registruose esančius įrašus. Tai yra viena iš priežasčių kodėl paskolos su bloga kredito dažnai neišduodamos.

Kreditas su bloga istorija suteikiamas tik patvirtinus duomenis

Be abejo, nereikia pamiršti, kad esminiu reikalavimu laikoma gyvenamoji vieta. Bedarbiai asmenys, kurie yra išsiregistravę iš Lietuvos, turėtų pamiršti skolinimąsi mūsų šalyje. Tiesiog ši paslauga skirta ne jiems. Jeigu norite gauti kreditą, jūs turite būti pateikią gyvenamosios vietos adresą Lietuvoje. Taip pat gali kilti keblumų atsakant į kreditoriaus klausimus. Pavyzdžiui, skolinantis dideles sumas, dažnai paklausiama ar asmuo neketina išvykti į užsienį. Pabrėžtina, kad už melagingos informacijos pateikimą gali grėsti atsakomybė, nes tai būtų prilyginama kreditiniam sukčiavimui.

Kaip bebūtų, kreditai dirbantiems užsienyje gali būti išduodami išimtine tvarka. Pavyzdžiui, jeigu darbas yra laikinas ir gyvenamoji vieta yra Lietuvoje. Tuomet bus atsižvelgiama į gautų pajamų tvarumą, šaltinius ir tikimybę tų pajamų netekti. Žinoma, nereikia pamiršti, kad kreditoriai tikrins asmens įsipareigojimus kitoms paskolų bendrovėms. Tai yra ypač svarbu, nes pagal pajamų ir įsipareigojimų santykį nustatoma ar asmuo gali gauti norimą paskolą ar ne. Kreditingumas bus vertinamas nepaisant to, kurioje vietoje gyvenate, tad į viską žiūrėkite rimtai.

Bloga kredito istorija dar nereiškia, kad niekas jums neskolins

paskolos netikrinant kredito istorijosJeigu svarstote apie finansinės pagalbos prašymą, tuomet viską gerai pasverkite. Dabar paskolos gaunamos ypač geromis sąlygomis – mažomis palūkanomis bei suteikiama nemažas grąžinimo terminas. Be abejo, tokios paskolos suteikiamos tikrai ne visiems asmenims.

Net ir sutelktinio finansavimo platformos turi laikytis įstatymų, kad nebūtų uždarytos ar kaip nors kitaip apribota jų veikla. Šioks platformoms irgi galioja kreditingumo vertinimo nuostatai bei kiti reikalavimai. Tad, jeigu norite kuo pigesnės paskolos ir kuo lengvesnėmis grąžinimo sąlygomis, tuomet tikrai reikėtų pasidomėti kaip viskas vyksta.

Gauti paskolą tokiose vietose galima įvairiems tikslams, bet aišku – niekas negarantuoja, kad ta paskola bus suteikta. Paskolos su bloga kredito istorija įprastai sunkiai pasiekiamos sutelktinio finansavimo sistemose.

Prieš priimant sprendimą dėl finansavimo, kiekvienas sutelktinio finansavimo platformoje esantis investuotojas pats priima sprendimą kokia suma finansuos tam tikro žmogaus paskolą. Paprastai kalbant, net jeigu jūsų paskolos paraiška praeina pro kreditingumo tikrinimo procedūrą, tai dar nieko negarantuoja.

Vienas iš tokių platformų minusų yra tas, kad sprendimus priima daug žmonių. Ten nėra taip, kad paskolą teikia viena bendrovė. Kredito suma yra surenkama iš kitų žmonių (investuotojų), todėl kiekvienas jų sprendžia kokią sumą jis gali skirti. Dėl šios priežasties paskolos išdavimo terminas gali būti ilgesnis nei įprastai. Paskolos su bloga kredito istorija retai gaunamos geromis sąlygomis.

Skirtingose vietose – skirtingas paskolų išdavimo greitis

Kredito įstaigose, kurios vartojimo paskolas teikia internetu, kredito išdavimo laikas siekia apie vieną dieną arba greičiau. Sutelktinio finansavimo platformose, kur paskolos iš žmonių gaunamos laukiant investuotojų, jos gali būti išduodamos ir per kelias dienas ar savaites. Viskas priklausys nuo to per kiek laiko bus surinkta norima paskolos suma.

Būna atvejų, kad per tam tikrą laiką paskolos suma nėra visiškai surenkama, todėl tokia paraišką atmetama ir pinigai grąžinami investuotojams, o klientas lieka ne nieko. Tad, gerai pagalvokite apie skolinimąsi iš žmonių, nes tvarka ten yra visai kitokia. Kreditai su bloga istorija nepasiekiami kai prisiskolinama pasiekiant ribas.

Tačiau, verta paminėti, kad paskolos specialiose platformose dažniausiai būna pigesnės nei greitųjų paskolų bendrovėse. Tad, jeigu esate atsakingi ir norintys lengvesnių sąlygų, siūloma pasinaudoti šių platformų privalumais. Aišku, prieš tai reikia įvertinti ir kitų kreditorių pasiūlymus.

Paskolų refinansavimas su bloga kredito istorija – dažnas reiškinys

Lietuvoje 2022 metais matomas aktyvesnis skolinimasis nei buvo anksčiau. Taip yra dėl to, kad turintys nekokią kredito istoriją vis tiek bando gauti papildomus kreditus tam, kad galėtų apmokėti senas skolas.

Paskolų refinansavimas su bloga kredito istorija tikrai įmanomas. Svarbu tinkamai išanalizuoti riziką ir pritaikyti geriausią pasiūlymą klientui.

paskolu refinasavimas su bloga kredito istorijaJeigu ir jūsų tikslas yra refinasuoti kreditus, tačiau baminatės, kad kredito istorijos ataskaita jums pakiš koją, tuomet patys bandykite įsijausti į kreditoriaus situaciją. Kai kuriais atvejais, paskolų teikėjai noriais skolina pinigus, jeigu mato, kad ataskaitoje rya įrašų apie grąžinta vėluotinas skolas. Matote, bloga kredito istorijos ataskaita nereiškia, kad gyvenime daugiau jokių paskolų negausite. Žinoma, tai taip pat jums negelbės.

Pravartu suprasti, kad prasti įrašai apie anksčiau mokėtas įmokas turi būti analizuojami. Pavyzdžiui, jeigu ir būna neigiamų įrašų apie pavėluotai mokėtas įmokas, tai nereiškia, kad kiekvienas kreditorius tai vertins labai neigiamai. Svarbu, kad skolą grąžinote be priverstinių priemonių. Žinoma, tai nereiškia, kad kiekvienas paskolų teikėjais vadovaujasi tais pačiais principais.

Paskolų refinansavimas su bloga kredito istorija galimas įvairios sutelktinio finansavimo platformose bei kitose vietose. Kiek labiau neigiamai į tokius asmenis žiūrima bankuose. Tad, čia jau teks skirti daugiau laiko kreditorių paieškai, nes tikrai ne visiems jūsų situacija bus priimtina.

Atnaujinta: 2022-07-16