Paskolos turintiems skolų, jeigu atitinkamos iš anksto nustatytos sąlygos, gali būti suteikiamos įprasta tvarka. Turintiems įsipareigojimų keliami standartiniai reikalavimai.

Kas lemia, kad paskolos turintiems skolų nesuteikiamos kreditų bendrovėse?

Paskolos turintiems skoluVisų pirma, visiems asmenims, planuojantiems kreiptis į finansų bendroves dėl kredito gavimo, reikia suvokti, kad ne viskas priklauso nuo jų. Tvarka yra nustatyta remiantis teisės aktais. Dėl to paskolų teikėjai negali savivaliauti ir skolinti lėšas nepagrįstai.

Visi paskolų teikėjai yra įpareigoti skolinti pinigus atsakingai. Atsakingumas pasireiškia tuo, kad prieš paskolos suteikimą kredito bendrovė turi išsiaiškinti kokia būtų tikimybė, jog nepajėgsite vykdyti įsipareigojimų. Būtent paskolos paraiškos nagrinėjimas yra svarbiausias procesas. Nagrinėjama ne tik kredito istorijos ataskaita.

Kokios aplinkybės rodo, kad paskolos turintiems skolų nebus suteikiamos?

– Jūsų turimos skolos yra akivaizdžiai per didelės. Nors ir dalis jūsų pajamų skiriama skolų padengimui, vis tiek turi būti tam tikra riba, kurios negalima peržengti. Jeigu iš jūsų mėnesio pajamų atėmus turimus įsipareigojimus lieka 60 proc. pajamų, vadinasi jūs jau pasiekėte skolinimosi ribas.

Tai reiškia, kad jūsų skolinimosi ribą sudaro visų įsipareigojimų mėnesio įmokų suma, kuri atitinka 40 procentų jūsų mėnesio pajamų ribos. Tad, jeigu per mėnesį išleidžiate tik 35 proc. pajamų skolų padengimui, vadinasi tie 5 proc. yra likutis, kuris leistų gauti papildomą paskolą.

– Paskolos turintiems skolų nesuteikiamos, jeigu tos skolos jau velkasi kelis mėnesius. Akivaizdu, kad tie, kurie skolų negrąžina ilgą laiką, nėra pageidaujami jokioje finansų įmonėje. Paskolų teikėjai siekia skolinti pinigus tiems, kurie grąžina skola tvarkingai. Vėluotinos skolos yra stipriausias signalas atmesti tokio asmens kredito paraišką.

– Antstolių areštuotos sąskaitos – pagrindinis signalas, kad negausite finansinės pagalbos. Natūralu, kad turint reikalų su antstoliais, jūs esate laikomi mažai patikimais. Į tokias situacijas patekę asmenys paprasčiausiai jau parodo, kad su finansais elgiasi neatsakingai ir į įsipareigojimų vykdymą numoja ranka. Antstoliai reiškia, kad skola išieškoma priverstiniu būdu, nes ją gražinti savanoriškai atsisakėte ar neturėjote pajėgumo.

Skolinasi emigrantas, nebeturintis sąsajos su Lietuva. Natūralu, kad Lietuvoje veikiančios bendrovės neskolina pinigų užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Pabrėžiama tai, kad turintys skolų gali gauti vartojimo kreditus bei paskolas, bet visada reikia atsižvelgti į aplinkybių visumą. Kai skolos nėra vėluotinos ar išieškomos priverstinai, lieka tik atsižvelgti į asmens ekonominę padėtį ir tiek.

Paskolos turintiems įsipareigojimų bankams ne visiems suteikiamos

Dažnais atvejais žmonės skundžiasi, kad neva yra diskriminuojami bankų bei kitų finansines paslaugas teikiančių įmonių. Pasak jų, kai kurie žmonės, net ir turėdami įsipareigojimų bankams (būsto paskolas), vis tiek gauna vartojimo kreditus. Tačiau, kiti pasirodo jų negauna. Tai galima gana lengvai paaiškinti.

Paskolos turintiems isipareigojimuKadangi komerciniai bankai siekia pelno ir kuo mažesnės rizikos, jie ypač apdairiai vertina kokia būtų rizika skolinti asmeniui, turinčiam nemažus įsipareigojimus. Reikia sutikti, kad būsto paskolos įmokos dažnu atveju yra gana didelės. Jos netgi gali keistis. Tad, jeigu asmens pajamos yra didelės, o paskolos įmoka nesudaro nei 20 proc. jo pajamų, vadinasi bankas drąsiai gali suteikti papildomą vartojimo paskolą ar kreditą. Net ir sutelktinio finansavimo platformos ar kreditų bendrovės sutiktų skolinti pinigus tokiam žmogui. Tad, paskolos turintiems įsipareigojimų suteikiamos tokiais atvejais, kai laikomasi finansinės drausmės ir atsakingumo principų. Kai skaičiavimai rodo, kad yra maža rizika, vadinasi paskolą gauti nebus sudėtinga. Aišku, jos dydis priklausys nuo pajamų ir išlaidų santykio.

Tad, jeigu jūs turite pajamų šaltinį ir esate įsipareigoję bankui, vadinasi papildomą vartojimo paskolą ar kreditą gauti galėsite tik tuomet, jeigu paskolos įmoka nesudarys labai didelės procentinės pajamų dalies. Tarkime, jeigu jūsų būsto kredito įmoka sudaro 40 procentų jūsų pajamų, akivaizdu, kad jau viskas – jokios finansinės pagalbos gauti negalėsite.

Reikėtų paminėti ir tai, kad ši taisyklė dėl pajamų įvertinimo taikoma ne tik komerciniams bankams. Visi finansų rinkos dalyviai, teikiantis vartojimo kreditus ir paskolas, privalo laikytis šio reikalavimo.

Paskolos turintiems antstolių negali būti suteikiamos

paskolos turintiems antstoliųGrįžtant prie pačioje pradžioje minėtų problemų su antstoliais, reikėtų kruopščiau apie tai kalbėti, nes daugelis asmenų nesupranta kodėl negauna paskolų. Paskolos turintiems antstolių nesuteikiamos dėl paprastos priežasties – asmuo laikomas nepatikimu. Jis turi statusą, kuris matomas visiems paslaugų teikėjams, kurie naudojasi kreditingumo vertinimo sistemomis. Kai jūs jau turite reikalų su antstoliais, tuomet apie tai žino praktiškai visi paslaugų teikėjai, į kuriuos kreipsitės dėl paskolos.

Įprastai finansų bei lizingo bendrovės naudojasi CreditInfo sistema. Joje matoma detali informacija apie asmens vykdomus įsipareigojimus. Taip pat apskaičiuojamas jo kredito reitingas. Akivaizdu, kad asmenys, kurie jau turi reikalų su antstoliais, turi labai prastą kredito reitingą.

Galite patys atsidaryti bankų bei kitų įmonių taisyklių sąrašus ir pamatysite jų reikalavimus. Vienas pagrindinių – asmuo negali būti prasiskolinęs ir turėti reikalų su antstoliais. Tad, paskolos turintiems skolų, kurias išieško antstoliai, jokiais būdais nebus suteikiamos.

Ką daryti, kad paskolos turintiems skolų būtų suteikiamos lengviau?

greitieji kreditai turintiems skoluKo gero tai yra vienas dažniausiai keliamų klausimų po to, kai susiduriama su neigiamais kreditorių atsakymais. Pravartu žinoti tai, kad yra būdų pagerinti savo situaciją. Jeigu turite skolų, kurios nėra vėluotinos, bet vis tiek negaunate kredito, tuomet turite apžvelgti visus trūkumus. Juos turite pašalinti kuo greičiau ir tik tuomet teikti paraišką. Nemažai žmonių net neįsivaizduoja, kad yra papildomų paslaugų, kurią siūlo tos pačios paskolų bendrovės, bankai ar sutelktinio finansavimo sistemos. Tai yra skolų refinansavimo paslauga, kuri turėtų būti naudinga tiems, kurie turi ne vieną įsipareigojimą. Tad, jeigu jūsų skolos trukdo gauti papildomą paskolą, tuomet siūloma pasinaudoti žemiau pateikiamais patarimais.

Kreditai turintiems skolų gali būti suteikiami kai:

1. Sumažinama bendra turimų įsipareigojimų suma. Kalba eina apie refinansavimo paslaugą. Jeigu yra galimybė, ieškokite įmonės, kuri galėtų jums pasiūlyti palankesnes sąlygas įsipareigojimų grąžinimui. Šiuo metu reguliariai matomas palūkanų mažėjimas, nes tokiu būdu bendrovės bando vilioti klientus iš konkurentų. Ieškokite įmonės, kuri jums padėtų sumažinti mėnesio įsipareigojimų sumą pasinaudojus refinansavimo paslauga.

2. Grąžinamos trukdančios skolos. Kai yra viena menka skola, kurios įmokos turi būti mokamos dar kelis mėnesius, patartina bandyti tokią skolą grąžinti iš karto. Matote, kai padengiate vieną skolą, automatiškai padidėja jūsų skolinimosi limitas. Aišku, jums reikės sugalvoti iš kur gauti papildomų pajamų tam, kad tas skolas padengtumėte.

3. Nepaskubama skolintis vos tik gražinus seną skolą. Bene didžiausia klaida yra bandymas skolintis tuoj pat vos tik atliekamas pavedimas ir grąžinama sena skola. Dėl to dažniausiai vyksta nesusipratimai. Kredito bendrovė, gavusi jūsų paskutinę įmoką, informaciją atnaujina ne realiuoju laiku. Gali prireikti net kelių dienų ar poros savaičių, kad jūsų skolos grąžinimas būtų užregistruotas informacinėse sistemose. Aiškiau kalbant, jūsų aktyvios skolos yra matomos prieš tai minėtose kreditingumo vertinimo sistemose. Tad, grąžinę skolą, palaukite kol informacija ten bus atnaujinta ir tik tuomet bandykite teikti paraišką.

4. Asmuo gali kredito bendrovei pateikti pajamų statistiką. Taip pat viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – bandymas skolintis per daug anksti. Asmenys, kurie sudaro darbo sutartis, gali skolintis tuomet, kai jie kredito teikėjui pateikia pajamų ataskaitą nemažiau nei už 4 mėnesius. Jūs turite gauti 4 atlyginimus, nes iš jų bus vedamas vidurkis. Atkreipkite dėmesį į pirmą savo atlyginimą – jeigu tai atlyginimas už kelias dienas ar tiesiog nepilną mėnesį, kreditorius jį skaičiuos kaip už pilną mėnesį. Tai sugadins bendrą vidurkį. Tad, patartina skolintis tuomet, kai gausite 4 pilnus atlyginimus iš eilės.

Norint išvengti nesklandumų teikiant paraiškas dėl paskolų gavimo, tiesiog reikia suvokti, kad tiek trumpalaikės, tiek ilglaikės paskolos turintiems skolų nebus suteikiamos jeigu bus įtarimų dėl finansinės padėties.

Tam, kad paskolos turintiems skolų būtų suteikiamos be nesklandumų, siūloma vengti:

– Kelių paraiškų pildymo tuo pat ar beveik tuo pačiu metu. Tai tikrai gali sukelti ne vieno kreditoriaus įtarimą. Jeigu jūs pildote vieną paraišką po kitos skirtingose įmonėse, tuomet labai tikėtina, kad visos jūsų paraiškos bus atmestos. Kredito bendrovės gali netgi matyti kas tikrina jūsų duomenis. Matant, kad tuo pačiu metu duomenis tikrina keli kreditoriai, iš karto kils įtarimas, kad skolinatės neatsakingai ir nevertindami palūkanų.

– Klaidų teikiant paraišką. Taip pat dažnai žmonės skundžiasi, kad sulaukia neigiamų atsakymų nepagrįstai ir negaudami jokio paaiškinimo. Atkreipkite dėmesį į tai, kad paskolos turintiems skolų gali būti nesuteikiamos dėl to, kad tokie žmonės duomenis pateikia įveldami klaidas, o ne dėl ekonominės padėties. Visus duomenis tikrinkite prieš pateikiant juos kreditoriui.

– Draudimo tikrinti duomenis per SODRĄ. Jeigu esate nustatę, kad niekas negali tikrinti jūsų duomenų per SODROS informacinę sistemą, tuomet natūralu, kad kreditoriai negalės matyti visų jūsų duomenų. Tai reiškia, kad jie net neturės galimybė tinkamai išnagrinėti jūsų paraiškos. Tai prives prie vieno – paraiškos atmetimo.

Natūralu, kad turintys skolų dažniau susiduria su problemomis skolinantis papilomai. Bet, finansų ekspertai ir kreditų teikimu užsiimančios įmonės pabrėžia, kad patiems reikėtų įvertinti savo situaciją. Tiesiog iš šalies pažiūrėkite į savo duomenis ir patys pagalvokite ar skolintumėte pinigus tokiam žmogui.

Turintys skolų, paskolas turi rinktis atsižvelgdami į esminius kriterijus

Venkite imti tokias paskolas, kurių dydis jums būtų per aukštas. Trumpiau kalbant, jokiais būdais nesiskolinkite milžiniškų sumų, ypač tokių, kur nežinosite kaip jas panaudoti. Ieškant geriausio pasiūlymo, nustatykite tik tokią kredito sumą, kuri jums reikalinga esamų problemų sprendimui. Pasiskolinus daugiau nei reikia, automatiškai mokėsite ir didesnę palūkanų sumą. Tai nulems ir gerokai didesnę mėnesio įmoką.

Mažiausios palūkanos – svarbiausias elementas. Būtų labai apmaudu, kad kredito negautumėte neįvertinę palūkanų dydžio. Kuo didesnė palūkanų norma, tuo didesnė mėnesio įmoka. Kuo mėnesio įmoka didesnė, tuo mažesnė tikimybė, kad paskolą gausite.

Terminas turi būti pasirenkamas pagal būtinybę. Jeigu nesate tikri, kad ateityje vis dar gausite tokias pajamas, kurias gaunate dabar, tuomet siūloma dairytis į ilgalaikius kreditus. Tokios paskolos turintiems skolų gal būti kiek saugesnės, nes vis dėlto dėl ilgesnio skolos grąžinimo laikotaprio, gali būti nustatomos mažesnės įmokos. Tiesa, jeigu skolą grąžinsite anksčiau, tuomet galėsite pasinaudoti teise į palūkanų perskaičiavimą.

Automobiliai išsimokėtinai turintiems skolų

Automobiliai išsimokėtinai turintiems skolų 2022 metais gali būti įsigyjami standartine tvarka. Palūkanos ir kitos sąlygos priklauso nuo to, ko nori klientas. Lizingo bendrovės ar automobiių pardavėjai mokumą vertina remiantis kiek kitokiomis taisyklėmis. Mat, autombilio įsigijimas nėra tas pats kas imti vartojimo kreditą. Automobilis yra būtina buities prekė. Tad, čia vertinami ir kiti faktoriai. Žinoma, esminiais kriterijais laikomi kliento turimi įsipareigojimai finansų įstaigoms. Pastebėjus, kad automobilš lziingu norinti įsigyti asmuo kredito bendrovėms turi milžiniškų skolų ir jas negrąžina ilgą laiką, natūralu, kad tokima žmogui įsigyti transportą išsimokėtinai bus neįmanoma.

Jeigu jūsų finansinė padėtis leidžia priimti papildomu mėnesio įsipareigojimus, vadinasi automobilis lizingu gali būti įsigyjamas tik po atliktų skaičiavimų. Būtent transporto pardavėjai ar lizingo bendrovė nurodys į kokios vertės transportą galite pretenduoti.

Turintys skolų raginami taupyti labiau

Esantis neapibrėžtumas dėl tiekimo grandinių pasaulyje kaip reikiant keičia ekonomikos augimo prognozę. Nors ir dabar žmonės smarkiai skundžiasi augančiomis maisto produktų ir paslaugų kainomis, reikia nusiteikti blogesniems laikams. Paskolos turintiems skolų dabar turėtų mažiausiai rūpėti, nes papildomi įsipareigojimai gali smarkiai sukelti pavojų jūsų gerovei ateityje. Progozuojama, kad kelių mėnesių bėgyje kainų augimo pikas bus pasiektas. Tie, kurie iki to laiko bus prisiėmė papildomų įsipareigojimų, kentės labiausiai. Galvojantiems apie nekilnojamo turto įsigijimą kaip dabar patariama tai atidėti. Įmokų augimas netolimoje ateityje gali būti neišvengiamas.

Kreditai turintiems skolų neprieinami kai pažeidžiamos atitinkamos nuostatos

įsipareigojimaiKreditai turintiems skolų 2022 metais siūlomi tiek pagal paskolų tipą, tiek ir pagal kitus kriterijus. Standartinėmis sąlygomis yra laikomos nuostatos, kurios nepažeidžia mokumo vertinimo principų. Klientas, kuris teikia paraišką atitinkamai paskolai gauti, turi įrodyti, jog jo turimi įsipareigojimai nebus kliūtimi mokėti įmokų. Turintiems skolų, prieš paskolos paraiškos pateikiamą, siūloma apskaičiuoti kokią papildomą įmoką jie galėtų mokėti per mėnesį.

Kai asmuo, kuris turi ne vieną skolą, bet laiku vykdo mokėjimus, nori gauti naują paskolą, jis turi apžvelgti kokia papildoma įmokos suma jau priverstų peržengti vadinamą ribą. Trumpai tariant, jeigu naujos paskolos įmoka bus tokia, kad visi įsipareigojimai sudarys 40 proc. pajamų, kurios gaunamos kas mėnesį, tuomet kredito gauti iš tiesų nepavyks.

Žinodami mokumo galimybes, klientai gali lengviau susiprasti kokio dydžio paskolos gali tikėtis tam tikrose bendrovėse. Tačiau, visada verta atsižvelgti ir į ateityje galinčius kilti sunkumus. Pavyzdžiui, kai kurie kreditoriai jau dabar artėjančią energetikos krizę laiko labai svarbiu faktoriumiu vertinant paraiškas. Jau pasitaiko atvejų, kuomet vastybės tarnyboje dirbantys asmenys sulaukia neigiamo atsakymo dėl kredito išdavimo. Kai kurie kreditoriai apžvelgia kur dirba žmogus ir bando nuspėti riziką ar tas žmogus artimiausiu metu nebus atleistas dėl etatų mažinimo ir t.t. Apie tokius dalykus turi galvoti jau ir patys klientai. Kreditai turintiems skolų suteikiami, bet jau dabar kreditingumo vertinimo principai po truputį pradėjo griežtėti.

Atnaujinta: 2022-07-16