Skolinu pinigus be užstato – toks pasiūlymus sudomintų ir jus? Kreditai suteikiami asmenims, turintiems atsakomybės jausmą ir galintiems laiku mokėti kredito įmokas.

Pageidaujantys pateikti paskolos paraišką fiziniam asmeniui turėtų suprasti, kad pavieniai žmonės neturi galimybės išduoti vartojimui skirtų kreditų kitiems fiziniams asmenims. Jums reikia kreipti į atitinkamas vietas.

Reklaminės antraštės „skolinu pinigus be užstato“ dažnai – klaidingos

skolinu pinigus be uzstatoTokios antraštės kaip „skolinu pinigus be užstato“ ypač skelbimų tinklapiuose dažnai yra klaidinančios. Ne paslaptis, kad tokias antraštes dažnai nurodo ir sukčiai, kurie tikisi iš jūsų išvilioti bent kelis eurus. Matote fiziniai asmenys Lietuvoje negali teikti vartojimo paskolų. Tokia teisė suteikti tik juridiniams asmenims t.y. įmonėms. Fizinis asmuo, kuris nuolatos teikia paskolas už palūkanas, užsiima neteisėta veikla. Už tai jis gali sulaukti labai daug problemų. Tad, jeigu pataikėte pas sukčių, tikrai galite jį įduoti teisėsaugai ar bent jau Lietuvos bankui, nes tokiu atvejus galėsite bent jau atgauti pinigus. Galbūt jų ir neatgausite, bet tikrai bus didesnė tikimybė juos susigrąžinti.

Kaip bebūtų, svarbu atminti, kad tik juridiniai asmenys gali teikti vartojimo kreditus. Tad, jeigu jums prieš akis išdygo skelbimas su antrašte „skolinu pinigus be užstato“, tiesiog jį apeikite. Aišku, kitais atvejais reikėtų įsigilinti į skelbimo esmę. Mat, būtina atvejų, kuomet fiziniai asmenys reklamuojasi teikiantys kreditus per tarpininkavimo sistemas. Štai ten skolinti pigus fiziniai asmenys tikrai gali.

Tarpusavio skolinimo ar sutelktinio finansavimo platformose skolinantys fiziniais asmenys nepažeidžia jokių įstatymų, nes tik per ten leidžiama teikti kreditus. Aišku, nemažą vaidmenį atlieka ir pati sistema, kuri tarpininkauja tikrinant klientų duomenis ir atliekant kitus administravimo darbus. Minėtose sistemose vienintelis trūkumas yra tas, kad besiskolinantys asmenys turi sumokėti nemažą tarpininkavimo mokestį už gautą paskolą.

Pabrėžiama, kad tarpininkavimo mokestis nėra mokamas iš anksto. Jis yra išskaičiuojamas iš paskolos sumos, kuri surenkama pateikus paskolos apraišką. Tad, jums nieko mokėti nereikės. Jums tik reikės pateikti kredito paraišką ir laukti atsakymo ar jūsų prašoma kredito suma bus sufinansuota ar ne.

„Skolinu pinigus be užstato“ sutelktinio finansavimo sistemose neegzistuoja

skolinu pinigus be uzstatoKai kalba pasisuka apie pinigus, daugelis žmonių šiuos klausimus sprendžia ne taip kaip reikėtų. Kai kurie nežino, jog sutelktinis finansavimas neretai yra geresnis pasirinkimas nei skolinimasis iš paskolų bendrovių. Juk pastarosios nustato net kelias dešimtis procentų siekiančias metines palūkanas. Tokiose vietose jos prasideda vos nuo kelių procentų. Tad, skirtumas yra akivaizdus. Jeigu planuojate imti paskolą internetu ir niekaip nesugalvojate į kurį kreditorių kreiptis, tuomet neabejotinai tartumėte rinktis tokius skolintojus. Bent jau pasižiūrėkite ką tokiose sistemos siūlo ir paskui klausimų nebeturėtų kilti. Aišku, ten nebus skelbimai, kuriuose nurodoma „skolinu pinigus be užstato“.

Įprastai sutelktinis finansavimas yra naudingas tiems, kurie yra atsakingi ir nuolatos savo įsipareigojimus vykdo laiku. Jeigu esate asmuo, kuris visas paskolas iki šiol grąžino vėluojant mokėti įmokas, tuomet natūralu, kad kredito istorijoje nebus daug gražių įrašų. Kredito istorijoje bus kaupiama visa informacija apie jūsų turėtus ir turimus įsipareigojimus kitoms finansų įstaigoms. Jeigu juos vykdėte ar vykdote ne taip, kaip reikia, tuomet vėlgi – bus nekoks įrašas kredito istorijoje. Supraskite, kad čia nerasite skelbimų su užrašais „skolinu pinigus be užstato“, čia viskas veikia kitaip.

Svarbu tai, kad šios platformos negauna jokių išimčių – tokiu principu skolinami pinigai turi būti pervedami tik po kreditingumo patikrinimo. Trumpai tariant, sutelktinio finansavimo platformose pinigai gali būti skolinami tik tokiais atvejais, jeigu nustatoma, kad paskolos gavėjas yra mokus, gaunantis tvarias pajamas ir kai numatoma, jog jis ateityje nesusidurs su bėdomis grąžinant naują skolą.

Tiesa, verta paminėti, kad šiems kreditoriams irgi taikomas reikalavimas pritaikyti 40 procentų pajamų taisyklę. Jeigu kas mėnesį jūsų įmokos kitoms finansų įstaigoms sudaro 40 procentų pajamų, tuomet niekur negalėsite gauti naujo vartojimo kredito ar paskolos.

Kiekvienas asmuo, ketinantis kreiptis dėl individualios paskolos, turi įvertinti savo ekonomines galimybes. Taip pat reikia numatyti galimas problemas, kurios kiltų gavus naują kreditą. Visą riziką, be abejo, prisiima šių sistemų operatoriai ir ten skolinantys kreditoriai. Tačiau, tai nereiškia, kad skolos grąžinti nereikės. Bus dedamos visos teisinės pastangos, kad skola būtų išieškota teisiniu keliu. Tikėtina, kad tokiu atveju mokėsite dar daugiau, nes vis dėlto – jūs dengsite visas su išieškojimu susijusias išlaidas. Ten nerasite skelbimų su frazėmis „skolinu pinigus be užstato“ – ten viskas vyksta panašiai kaip skolinantis standartiniu būdu iš įmonių.

Atnaujinta: 2020-12-15