Planuojate artimoje ateityje pirkti nuosavą būstą, bet daug klausimų kyla dėl tam tikrų nuostatų? Būsto paskola be pradinio įnašo 2022 metais gali būti suteikiama keliais atvejais.

Tiksliau kalbant, pradinį įnašą vis tiek teks turėti, tačiau jį galima suformuoti tam tikrais būdais. Be pradinio įnašo paskolos būsto įsigijimui neįmanoma gauti.

Būsto paskola be pradinio įnašo negali būti suteikiama įstatymų numatyta tvarka

busto paskola be pradinio inasoPaprasčiausiai, jeigu galvojate būstą pirkti imant paskolą už užstatą iš banko ar kito kredito teikėjo, jūs turėsite įkeisti patį būstą ir atitikti reikalavimą dėl pradinio įnašo. Pradinis įnašas turi būti jūsų asmeniniai pinigai. Jeigu neturite jokių santaupų, vadinasi jūs turite gauti tą sumą legaliai iš kokių nors šaltinių.

Pavyzdžiui, jeigu jums reikalinga labai menka papildoma suma iki pradinio įnašo, tuomet skolintis turėtumėte žodiniu susitarimu. Jeigu nuspręstumėte imti vartojimo kreditą tam, kad surinktumėte pradinio įnašo sumą, tuomet gali kilti bėdų dėl būsto paskolos gavimo.

Prieš pateikiant paraišką dėl būsto mini paskolos internetu, reikia turėti kuo mažiau įsipareigojimų kitoms finansų įstaigoms. Matote, tie įsipareigojimai nulemia kokią paskolos sumą būtų galima gauti. Kuo daugiau įsipareigojimų, tuo mažesnė būsto paskolos suma būtų išduodama. Gali būti, kad dėl didelių įsipareigojimų kitoms finansų įstaigoms, jums būsto paskola išvis nebūtų išduota.

Jeigu jums reikia tarkime 3000 eurų iki reikiamo pradinio įnašo sumos, tokiais atvejais skolintis reikėtų iš privačių asmenų žodiniu susitarimu. Trumpai tariant, paskolos tarp fizinių asmenų, kai kredito suma nesiekia 3000 eurų, gali būti suteikiamos žodiniu susitarimu t.y. neregistruojant paskolos sutarties pas notaro. Tada tie įsipareigojimai nesimatytų niekur. Tokia tvarka taikoma visiems paskolos prašytojams.

Kaip bebūtų, pradinį įnašą galima surinkti kitais būdais – parduodant kažkokios vertės turtą ir t.t. Matote, pradinio įnašo sumos surinkimas nėra labai analizuojamas. Nėra skirtumo ar tai santaupos iš darbo santykių ar tiesiog pardavus kažkokį turtą. Svarbiausia, jog tai būtų jūsų pinigai.

Trumpai tariant, būsto paskola be pradinio įnašo niekur nėra išduodama. Yra šiokių tokių niuansų dėl pradinio įnašo sumos didinimo ir mažinimo, tačiau apie tai jums plačiau papasakoti gali patys kreditoriai arba nekilnojamo turto brokeriai.

Būsto paskolos neturint pradinio įnašo – neprieinamos

Kiekvienas kredito teikėjas privalo vertinti asmens finansinius įsipareigojimus nepaisant to kiek tas asmuo gauna pajamų per mėnesį. Pajamų ir išlaidų santykis turi būti apskaičiuotas tvarkingai. Jeigu būsto paskola be pradinio įnašo suteikiama nevertinant įsipareigojimų, tuomet tai laikoma įstatymų pažeidimu.

Greitos paskolos būstui įsigyti dirbant užsienyje turėtų būti imamos toje šalyje, kurioje gyvenama. Priešingu atveju, jūs tiesiog susidursite su problemomis, nes informacija tarp šalių keičiasi ne taip jau ir lengvai.

Kaip bebūtų, taip pat reikia pabrėžti, kad kreditoriai taiko reikalavimus ir dėl pajamų tvarumo. Paprastai kalbant, jeigu jūs išvykstate į užsienį dirbti tik trumpam laikui, pavyzdžiui – sezoniniam darbui, ko gero jokios paskolos gauti negalėsite. Matote, kreditoriai turi nustatyti kiek laiko jūs gausite tas nurodytas pajamas. Sezoninis darbas yra laikinas, todėl kreditoriams tai neatrodys patrauklus ir tvarus pajamų šaltinis.

Kada būsto paskola be pradinio įnašo neišduodama dirbant užsienyje?

busto paskolos be pradinio inasoFinansų sektorius Lietuvoje plečiasi itin sparčiai ir pastebima, kad daugelis vartojamuosius kreditus teikiančių bendrovių siūlo kreditus ir užsienyje dirbantiems asmenims. Būsto paskola be pradinio įnašo dirbant kitoje valstybėje tikrai išduodama, bet jos išdavimui taikomos specifinės taisyklės. Tai reiškia, kad dirbantys užsienyje turės atitikti papildomus reikalavimus ir aišku tuos, kurie taikoma įprastiems klientams.

Dažnai pasitaiko mitų, kuriuos teigiama, kad užsienyje dirbantys žmonės lengviau gali skolintis Lietuvoje, nes neva dėl didelių pajamų kreditoriai juos vertina geriau. Viskas yra ne taip, kaip galvojate. Dirbant užsienyje, galioja tos pačios sąlygos, tačiau tokiems asmenims atsiranda nemažai problemų dėl tam tikrų reikalavimų įgyvendinimo.

Jeigu jūs dirbate užsienyje ir tikitės, kad kreditoriai į jus žiūrės palankiau nei į tuos, kurie dirba Lietuvoje, tuomet turėtumėte plačiau pasidomėti kaip viskas vyksta. Aišku, kreditoriai palankiau žiūri į tuos, kurie gauna didesnes pajamas. Tačiau, reikia turėti galvoje, kad gyvenant užsienyje, deklaruota gyvenamoji vieta yra pasikeitusi ir ji nėra Lietuvoje. Tai yra problema, kurią tenka spręsti. Mat, kreditoriai, kurie siūlo vartojimo paskola, nurodo, kad besiskolinantys asmenys privalo turėti nuolatinio Lietuvos gyventojo statusą. Be abejo, yra ir visai kitokių reikalavimų, kuriais taipogi verta pasidomėti.

Būsto paskolos be pradinio įnašo rečiau išduodamos ir dėl to, kad asmenys patiria daugiau išlaidų. Jeigu jūs uždirbate nemažai gyvendami kitoje šalyje, tai ko gero daugiau ir išleidžiate. Tai yra įprasta daugelyje labiau žengusių ES priklausančių šalių. Kreditoriai žiūri ne vien į pajams, bet ir turimus įsipareigojimus bei buities išlaidas.

Taip pat svarbu, kad skolindamiesi būtumėte su švaria finansines reputacija. Kaip sužinoti kokia ji? Tiesiog pasitikrinkite savo kredito istoriją. Joje yra fiksuojami visi jūsų sandoriai su kredito bendrovėmis bei kitomis finansų įstaigomis.

Jeigu turite įsipareigojimų, jie bus matomi būtent šioje kredito istorijoje. Tačiau, jeigu turite uždelstų mokėjimų, juos kreditoriai taip pat pamatys. Tai nieko gero neduos, o svarbiausia – turbūt bus atmesta jūsų paskolos paraiška. Tad, būsto paskola be pradinio įnašo neišduodama dažniausiai dėl to, kad tiesiog nepavyksta įgyvendinti tam tikrų reikalavimų.

Būsto paskola be pradinio įnašo 2023 metais

Nekilnojamo turto rinkai mušant rekordus, imamasi vis daugiau priemonių, padėsiančių rinkos dalyviams atsargiau vertinti savo finansines perspektyvas. Pavyzdžiui, Lietuvos banko nurodymu, dabar antros būsto paskolos be pradinio įnašo negali būti suteikiamos esant mažesniam nei 30 proc. pradiniam įnašui. Tai reiškia, kad perkantys antrą būstą su kreditu, pradinį įnašą turi padidinti nuo 20 iki 30 procentų.

Kreditoriai taip pat ypatingai atsargiai vertina paskolų prašančių asmens mokumo įstorijas. Darbas taip pat yra svarbu rodiklis. Mat, jeigu vienoje darbovietėje išdirbote viso labo kelis mėnesius, tikėtina, kad būsto kredito niekas jums nesuteiks.

Būsto kreditas be pradinio įnašo nesuteikiamas nei vienam asmeniui, nes tai smarkiai pažeistų įstatymus ir kreditorius sulauktų labai rimtų sankcijų.

Ar dabar verta imti būsto paskolą?

Kadangi daugelis finansų eskepertų vieningai sutaria, kad situacija pasaulio finansų rinkoje nėra tokia stabili, patariama kiek palaukti. Infliacija liečia ne tik maisto produktų bei paslaugų kainas. Tai palietė ir energetikos sektorių. Perkant būstą su paskola, reikia įvertinti pragyvenimui rakalingą pajamų dydį. Pavyzdžiui, jeigu jūs nusipirksite nekilnojamą turtą, kuris eikvoja daug elektros energijos, dujų, tuomet gyvenimas tokiame būste taps kančia – išlaidos bus didžiulės. Energijos kainos dar nėra galutinės ir tikėtina, kad ateityje jos smarkiais kils. Tad, gyvenantiems tokiam būste, kur dar reikia mokėti būsto paskolos įmoka, atsiranda tikimybė jos netekti dėl nemokumo.

Atnaujinta: 2023-01-02