Paskolų refinansavimas internetu kreditų ir kitų įsipareigojimų turintiems žmonėms leidžia efektyviau sumažinti skolas. Refinansavimo paskolos dėka galite palengvinti savo finansinę naštą, jeigu tik priimsite reikiamus sprendimus.

Ar kada girdėjote kas yra paskolų refinansavimas?

Paskolų refinansavimas – tai būdas sumažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus ir perkelti juos į vieną finansų įstaigą.

Paskolų refinansavimasPaprastai tariant, asmuo perkelia savo turimus finansinius įsipareigojimus (paskolą ar kitą įsiskolinimą) į kitą kredito bendrovę, kuri gali pasiūlyti kur kas mažesnes palūkanas, nei, kad dabartiniai finansiniai įsipareigojimai. Pavyzdžiui: asmuo turi 1000 eurų vartojimo kreditą, jis kas mėnesį kredito bendrovei turi mokėti po 100 eurų ir taip 12 mėn.

Paskolų refinansavimas gali padėti sumažinti mėnesines įmokas, kitaip sakant, pasinaudojus paskolų refinansavimu, nauja kredito bendrovė nupirks jūsų finansinius įsipareigojimus už mažesnes palūkanas. Pvz.: iš naujos kredito bendrovės jūs „pasiskolinate” 1200 eurų esamiems įsiskolinimams padengti. Ši bendrovė paskolina jums 1200 eurų tarkime 24 mėnesiams. Per 24 mėnesius jūs naujai kredito bendrovei turėsite iš viso sumokėti 1400 eurų, kas per mėnesį gaunasi 1400/24=58.33 EU. Žinoma, tai tik preliminarūs skaičiavimai, kiekvienam atvejui taikomi individualūs pasiūlymai.

Tik ką reikia žinoti pasinaudojus paskolų refinansavimu? Naujos paskolos jūs NEGAUSITE! Taip, pačių pinigų jūs negausite, kredito bendrovė pati paskirstys ir sumokės visus senus įsiskolinimus. Žinoma, jeigu jūsų tai netenkina, gali bandyti gauti DAR vieną vartojimo kreditą ir įsiskolinimus padengti pats.

Tokiu atveju, jeigu seni finansiniai įsipareigojimai padengiami anksčiau laiko, tai kreditorius privalo perskaičiuoti paskolos ir palūkanų įmokas. Ko gero, gražinant visą paskolą ar kitą finansinį įsipareigojimą jūs netgi sutaupysite, nes nebeturėsite mokėti už paskolą 12 mėnesių, nes tiek laiko jūs ja net nesinaudojote, t.y. bus paskaičiuota kiek asmuo turi sumokėti už lakotarpį kuriuo jis naudojosi paskola, o ne už laikotarpį, nurodyta sutartyje.

Refinansavimas be užstato

Refinansavimas be užstatoDažniausiai refinansuoti paskolas nori asmenys kurie jau yra nebepajėgūs visiškai gražinti savo finansinius įsipareigojimus. Dar blogiau kai refinansuoti paskolas bando bedarbiai asmenys, kurie ir taip negaudami jokių pajamų su kiekvienu mėnesiu patiria finansinių nuostolių. Dažniausiai tokiems asmenims refinansavimas be užstato yra neįmanomas. Kodėl? Pirmiausia pradėkime nuo to, kas gali gauti vartojimo paskolas, kas gali sudaryti lizingo sutartis ir t.t.

Pirmiausia, paskolų refinansavimas yra lygiai toks pats finansinis įsipareigojimas kaip ir vartojimo kreditas, lizingu paimtas turtas ir t.t. Lietuvos Respublikos įstatymai griežtai nustato vartojimo kredito sąlygas. Jokie asmenys negali gauti vartojimo kreditų, būsto paskolų, negali sudaryti jokių lizingo sutarčių jeigu neturi oficialių pajamų t.y. jeigu asmuo yra bedarbis, jis jokių finansinių paslaugų negali gauti.

Kaip yra su refinansavimu dirbantiems?

Taip pat, jeigu asmuo yra dirbantis, bet jo finansiniai įsipareigojimai per mėnesį viršyja 40% jo gaunamų pajamų, jis taip pat nebegali gauti jokių finansinių paslaugų. Vartojimo kreditų davėjai pažeidžiantys šiuos įstatymus yra griežtai baudžiami, pasitaiko neretos didžiulės piniginės baudos už šio įstatymo nesilaikymą. Būtą ir atvejų, kad už grubų šio įstatymo pažeidimą atimama ir licenzija versti šia veikla. Visas finansų įstaigas Lietuvoje prižiūri ir jų veiklą reguliuoja Lietuvos Bankas.

Taigi kaip gauti vartojimo kreditą refinansuoti turimus įsipareigojimus jeigu asmuo yra bedarbis? Atsakymas paprastas – užstatas. Refinansavimas be užstato taip pat neįmanomas. Bedarbis asmuo norėdamas gauti paskolą ar rafinansuoti įsiskolinimus, privalo užstatyti nekilnojamąjį arba kilnojamąjį turtą. Tokiu atveju, asmuo taip pat neturėtų tikėtis, kad gaus tokio pačio dydžio paskolą kaip ir užstatytas turtas. Visi kreditoriai taip nori uždirbti, tad pasiūlys pvz tik 75% jūsų turto vertės, ar net mažiau. Tokiu atveju negražinus gautos paskolos, jūsų užstatytas turtas tampa kreditą išdavusios bendrovės nuosavybe, kurią bendrovė „įsigijos” žemesne nei rinkos kaina.

Refinansavimas internetu

Paskolų refinansavimas internetuDabar pakalbėkime apie refinansavimą internetu. Taip, šiais laikais paskolų refinansavimas galimas net neišėjus iš namų! Vargu ar šiais laikais surasime vartojimo kreditus teikiančią bendrovę, kuri neteiktų refinansavimo paslaugos. Kaip ir greitieji kreditai, taip ir refinansavimas internetu yra labai greitas ir itin paprastas. Visas refinansavimo procesas užtrunka šiek tiek ilgiau, nei, kad gauti vartojimo kreditą. Sąlygos paskolų refinansavimui yra tokios pačios kaip ir vartojimo kredito gavimui, kartais, netgi geresnės. Geresnės kodėl? Tarkime, dabartiniai jūsų įsipareigojimai yra 40% jūsų mėnesinių pajamų. Refinansavimas internetu jums gali padėti sumažinti šį procentą iki 30%, ar net mažiau.

Tiesa, tai jau yra kiekvienos finansų įstaigos sprendimas, kokiomis sąlygomis jūs galėsite refinansuoti savo turimus finansinius įsipareigojimus. Iš patirties galime teigti, jog šiuo metu geriausias refinansavimas internetu yra sutelktinio finansavimo platformose.

Kas tas sutelktinis finansavimas? Tai paskolos iš žmonių! Jūsų prašymas gauti paskolą nagrinėjamas kredito bendrovės, bet jūsų paskola sufinansuojama paprastų žmonių. Kitaip sakant, paskola teikia ne bendrovės, o žmonės, tokiose platformose galima gauti paskolas ar refinansuoti savo įsipareigojimus itin geromis sąlygomis! Tiesa, pati bendrovė kuri administruoja platformą ir sudarinėja su paskolų prašytojais sutartis. Bendrovė šiuo atveju, atlieka tarpininko vaidmenį. Ji vertina asmens mokumą ir sudarinėja sutartis. Paskolos sutartis bus sudaryta ne su žmonėmis, kurie išdavė paskolas, o su bendrove, kuri administruoja sutelktinį finansavimą.

Paskolų refinansavimas bankuose

Kai skirtingos paskolos slegia pečius, o norisi ir pakeliauti, ir kažką nusipirkti sau, tuomet visada reikėtų žiūrėti į rinkoje pateikiamus pasiūlymus. Paskolų refinansavimas bankuose gali tapti ta išeitimi, kuri padėtų ženkliai pagerinti situaciją su pinigais. Nemažai žmonių paprasčiausiai ničnieko nenutuokia apie skolų perkėlimo galimybę. Užsienyje tokiomis progomis sumažinti skolas naudojamasi nuolatos, tad ir jums reikėtų detaliau apžvelgti šios paslaugos privalumus.

Tiesa, kreditų refinansavimas bankuose dažniausiai siūlomas tiems žmonėms, kurie gali sau leisti mokėti įmokas nevėluojant. Tad, patekus į tokią situaciją, kad visos skolos mokamos vėluojant kažkiek dienų ar ilgiau, reikėtų susirūpinti visai dėl kitų dalykų. Matote, kreditų refinansavimas galimas asmenims, kurie yra laikomi mokiais ir atsakingais. Kai žmogus jau ilgą laiką nemoka įmokų pagal susitarimą, jis tokiu jau nebėra laikomas. Tad, kuo tvarkingiau vykdysite įsipareigojimus, tuo lengviau bus spręst finansines problemas ateityje.

Paskolų refinansavimas bankuose

Kodėl refinansavimo paslauga tokia reikalinga?

Daugelis svarsto ar jų situacijoje refinansavimo paslaugos iš tiesų yra tokios reikalingos, kaip bandoma piešti. Bet, pravartu žinoti, kad kai kurie žmonės turi tokių problemų, kad vargu ar yra kitų būdų kaip kapstytis iš padėties. Kalbant apie refinansavimo paslaugų pasirinkimą, turite žinoti kam tai yra reikalinga.

Paprastai šnekant, žmonės, kurie turi ne visą paskolą ar įsipareigojimą kažkokioms įmonėms, gali viską apjungti į vieną mokėjimą. Tai paprasčiausiai leistų sutaupyti laiką atliekant pavedimu. Taip pat tai padėtų išvengti nesklandumų dėl užmaršties – kai kurie sugeba pamiršti, kad liko vieną ar kitą įmoka.

Svarbu pabrėžti, kad refinansavimo paslaugos naudingos labiausiai dėl to, kad jos padeda sumažinti įmokas arba leidžia jas atidėti esant bėdoms. Pavyzdžiui, jeigu baigėsi pinigai ir jums mėnesiui reikia atidėti visas įmokas, galite refinansuoti skolas. Radus įmonę, kuri suteikia galimybę pirmą įmoką mokėti po mėnesio ar kelių, galima ten perkelti visas turima skolas. Natūralu, kad bent jau mėnesiui skolas nukelsite. Tačiau, turėkite galvoje, kad tokia paslauga galima tik atitikus specialius kriterijus.

Kalbant apie kriterijus, turite suprasti, kad kreditoriai nėra linkę dalinti refinansavimo paskolas be kam ir bet kaip. Jie nori, kad jų skolinami pinigai būtų saugūs. Taip, tai reiškia, kad refinansavimas yra pinigų skolinimas, tik čia tikslas kiek kitoks – pinigai skolinami ankstesnių skolų sumokėjimui.

Paskolų refinansavimas įsiskolinusiems

Paskolų refinansavimo paslaugos Lietuvoje yra gana populiarios. Atrodo, koks tikslas papildomai refinansuoti paskolas, juk vis tiek likti skolingas? Visgi, skirtumas yra ir jis tikrai didelis, kadangi kartais paimtos paskolos taip stipriai spaudžia, kad žmogus paprasčiausiai nebeturi kito kelio, kaip tik kreiptis į specialistus, kurie teikia refinansavimo paslaugas. Tokiu atveju visos mini paskolos ir kreditai bus padengti ir galiausiai teks atsiskaityti vienai įmonei, kuri sutiko padėti Jums susitvarkyti su šia problema.

Viena paskola – tik vienas rūpestis

Paskolų refinansavimas įsiskolinusiemsPaskolas teikiantys asmenys dažniausiai neturi jokio skirtumo su kokiomis finansinėmis problemomis jūs susidūrėte ar dėl kokių kitų priežasčių Jums paprasčiausiai nebepavyksta grąžinti paskolos. Dažniausiai ne tik aktyviai raginama grąžinti pinigus, tačiau tuo pačiu auga palūkanos, kurios įstato į dar sudėtingesnius ir dar daugiau pinigų Jums galiausiai kainuojančius rėmus. Taigi, paskolų refinansavimas įsiskolinusiems ir tampa ta geriausia išeitimi, kadangi kelios skirtingos skolos gali būti padengiamos vienos įmonės. O bendrauti su vienu žmogui, kuris atsakingai valdo Jūsų pasiskolintus pinigus – paprasčiausiai kur kas pigiau.

Kaip veikia paskolos refinansavimas?

Paskolų refinansavimas įsiskolinusiems veikia labai panašiai kaip ir norint gauti paprasčiausią paskolą. Tiesa, šiuo atveju dažniausiai kiekvienam skolininkui skiriama kiek daugiau dėmesio, tad vadybininkas, kuris tampa atsakingas už konkretaus asmens galimybes išsimokėti – asmeniškai susisiekia, sutaria dėl detalių ir bando surasti palankiausią paskolos grąžinimo būdą. Svarbiausia, kad nepriklausomai nuo refinansuotos skolos dydžio tikrai nebus taip, kad asmuo kiekvieną mėnesį atiduos visas savo pajamas. Stengiamasi, kad žmogus galėtų ramiai sau gyventi ir mažais žingsneliais grąžinti pinigus, kuriuos jis pasiskolino. Taip bandoma leisti gyventi įprastai be jokių papildomų problemų ir tuo pamiršti, kad paskolos jums gali kiek apsunkinti kasdienybę.

Žinoma, labai svarbu pasirinkti tą įmonę, kurios paslaugos Jums puikiai tinka. Šiuo metu refinansavimo paslaugas teikia tikrai ne viena įmonę, tad norėdami rasti geriausią turėsite palyginti nemažai alternatyvų. Būtent tada ir pavyks surasti tuos, kurie leis Jums mėgautis gyvenimu ir negalvoti apie kasdieninius finansus. Juk svarbiausia, kad visada yra tie, kurie gali Jums padėti.

Refinansavimo paskolos skirtos skolų apjungimui, padengimui ar lengvesniam gražinimui. Kai pasirenkamos mažesnės palūkanos, dalinai sumažėja ir kredito įmokų sumos.

Refinansavimo paskolos pagalba žmonės lengviau grąžina skolas

refinansavimo paskolosNors šiuo metu ekonominė padėtis Lietuvoje nėra tokia gera kaip norėtųsi, vis dėlto besiskolinančių asmenų skaičius auga. Tiksliau kalbant, daugėja norinčių pasiskolinti pinigų. Refinansavimo kreditą gauti dabar tapo dar sunkiau, nors tokia paslauga vis labiau populiarėją. Šiuo sunkmečiu ši paslauga tapo dar naudingesnė kai kuriems žmonėms, kurie iki šiol nežinojo, jog gali sumažinti savo turimus įsipareigojimus.

Dabar žmonės gali pasinaudoti įvairiais paskolų refinansavimo privalumais:

  • Sumažinti mokamų įmokų sumą. Subendrinus visas turimas skolas ir mokant vieną įmoką, tikėtina, kad susitaupys nemažai pinigų. Tiesa, ar visos jūsų skolos gali būti apjungiamos – turite kruopščiai viską apskaičiuoti.
  • Paskolų palūkanos gali būti sumažinamos tam tikrose vietose. Kai kurie paskolų teikėjai labai reklamuojasi, kad pasinaudojus jų siūlomomis refinansavimo paskolomis, galima susimažinti bendras palūkanas. Tačiau, jeigu norite matyti ar palūkanos sumažėtų, pirmiausia turite suskaičiuoti kiek dabar jų sumokate vykdant visus turimus įsipareigojimus.
  • Refinansavimas galbūt leis jums atidėti įmokas kuriam nors laikui. Yra tokių atvejų, kuomet refinansavimo paslaugos pasitelkiamos siekiant bent jau trumpam laikui atkelti įmokos mokėjimo dieną. Pavyzdžiui, kai kurie kreditų davėjai pabrėžia, jog perėjus pas juos, pirmąsias įmokas pradėsite mokėti po mėnesio ar ne trijų. Tad, kokios akcijos vyksta šiuo metu – būtinai pasidomėkite.

Refinansuojant paskolas ar kitus turimus įsipareigojimus, galima kaip reikiant išlošti. Bet, jeigu jūs pasirinksite netinkamus pasiūlymus, turėkite galvoje, kad skolos gali netgi išaugti. Ši paslauga turi būti pasirenkama paskaičiuojant viską iki menkiausių smulkmenų. Atminkite, kad tokie kreditai turi jums duoti kažkokią apčiuopiamą naudą. Jeigu po tokios paskolos gavimo jūs mokate dar daugiau, tuomet tikrai negerai pasirinkote pasiūlymą.

Laimei, dabar finansų rinka Lietuvoje yra stebima, o tai reiškia, kad turite teises, kuriomis galite pasinaudoti įprasta tvarka. Prieš refinansuodami savo įsipareigojimus, būtinai paskaitykite ką nurodo vartojimo kredito įstatymas. Taip pat reikia žinoti, kad Lietuvos bankas yra priežiūros institucija, kuri galbūt jums galės pagelbėti esant nesutarimams su kredito teikėju.

Refinansavimas – paslauga ne bet kuriam užsigeidusiam

Dabar dažnai mėgstama frazė – kreditoriai skolina bet kam. Taip nėra ir to negali būti. Lietuvoje vyrauja gana griežta reguliacinė aplinka. Tai parodo ir Lietuvos banko nusiteikimą sukčiaujančių kreditorių atžvilgiu. Paprastai kalbant, bet kam paskolų dalinti negalima, nes gresia didžiulės pasekmės.

Refinansavimas irgi yra tokia finansinė paslauga, kuri turi būti suteikiama remiantis Lietuvis banko nustatytomis taisyklėmis bei galiojančiais šalies įstatymais. Jau aukščiau rašėme, kad paskolos refinansavimui nesuteikiamos nemokiems. Bet, atminkite, kad jų gauti negali ir bedarbiai. Jauni pilnamečiai, kurie dar mokosi, taip pat neturėtų svajoti apie tokių paskolų ėmimą.

Pravartu žinoti, kad bet kokių rūšių paskolas reikėtų imti tik blogiausiu atveju. Tai pataria labai daug finansų ekspertų.

Turimos skolos kartais negali būti sumažinamos refinansavimo pagalba

Šiuo metu nemažai žmonių vis dar susiduria su finansiniais sunkumais, nes nepaslaptis, kad prie to labai prisidėjo infliacija. Maisto produktams ir kitoms būtinoms paslaugoms išleidžiama vis daugiau. Todėl natūralu, kad pragyvenimui liekantis suma vis mažėja. Jeigu ji yra tokia maža, kad jua sunku vykdyti įsipareigojimus, turėtumėte remtis į skaičiavimus.

Refinansavimo paskolos naudingos asmenims, kurie turi ilgalaikes paskolas, už kurias moka dideles įmokas. Šios paslaugos dėką, tikėtina, kad jos sumažėtų. Bet, ar galėsite tuo pasinaudoti – priklausys nuo kreditoriaus atliktų skaičiavimų. Mat, infliacijai prisidedant prie ekonominės padėties prastėjimo, automatiškai mažė galimybės skolintis papildomai. Skolintis skolų padengimui taip pat atsiranda ribos. Tad, turėkite galvoje, kad kai kuriems asmenims tokia paslauga neprieinama dėl infliacijos sukeltų pasekmių

Atnaujinta: 2022-05-02