Dabar jus labai domina banko paskola kuo geresnėmis sąlygomis? Skolintis įmanoma įvairiems tikslams – būsto pirkimui, automobilio įsigijimui ar tiesiog vartojimui.

Banke gauti kreditą gali asmenys, kurie atitinka iš anksto skelbiamas mokumo vertinimo taisykles. Tai reiškia, kad prieš kreipiantis į banką dėl paskolos, įsitikinkite, kad atitiksite jo keliamus reikalavimus, nes kitaip būsite tiesiog sugaišę laiką ir tiek.

Banko paskola dažniausiai būna pati pigiausia

banko paskolaPigiausios paskolos ypač dažnai siūlomos komerciniuose bankuose. Aišku, kredito unijos irgi gali pasiūlyti ne ką prastesnes sąlygas, bet ten tvarka gali būti kiek kitokia. Kaip bebūtų, banko paskola išduodama ne taip jau ir paprastai, kaip dažnai daug kas mėgsta sakyti. Bankuose kaip tik susiduriama su nemažais iššūkiais, nes viskas priklauso nuo paties žmogaus ir jo situacijos.

Bankas gali reikalauti atitinkamo turto įkeitimo, jeigu bus matoma, kad besiskolinantis asmuo yra padidintos rizikos grupėje. Pavyzdžiui, bankui pamačius, kad jūsų pajamos bus vos tik pakankamos padengti skolas, tuomet jis pagrįstai reikalaus turto įkeitimo. Net jeigu ir skolinatės neperžengdami ribos, bert būdami arti jos, galite sulaukti papildomų reikalavimų. Jūsų gali būti prašoma netgi atsivesti laiduotoją.

Svarbu atminti, kad bankų paskolos yra labai pigios ir jos galio būti suteikiamos labai ilgam laikui. Atkreipkite dėmesį į bankuose esančias skaičiuokles ir ten patiekiamas palūkanas. Gali būti, kad skolinantis trumpam laikui, galite sulaukti gerokai didesnių palūkanų, nei skolinantis ilgam periodui. Pavyzdžiui palūkanos dviem mėnesiams gali būti kelis kartu didesnės nei skolinantis keliems metams (proporcingai). Tad čia svarbu viską gerai suskaičiuoti, kad be reikalo nepermokėtumėte dėl savo neatidumo.

Kas liečia kitas paskolas, reikia atminti, kad banko paskola namo įsigijimui dabar išduodama dar griežtesnėmis sąlygomis. Gali būti reikalaujama turėti dar didesnį pradinį įnašą. Taip pat gali būti nustatomos gerokai didesnės paskolos įmokos dėl padidėjusios maržos. Tad, jeigu svarstote apie banko paskolos ėmimą didesnio pirkinio įsigijimui, būtinai viską kruopščiai apskaičiuokite, kad nebūtų didelių problemų su įmokų mokėjimu.

Bankų paskolos dažniausiai suteikiamos ilgesniems periodams

Norintys save apsaugoti nuo didžiulių įmokų ateityje, gali rinktis ilgalaikius kreditus, kuriuos siūlo Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai. Tikėtina, kad tokiose vietose ilgesniu grąžinimo periodu pasižyminčio paskolos pasižymės ir mažesnėmis įmokomis.

Bankų paskolos gali būti išduodamos ne ir ilgesniems nei 10 metų laikotarpiams. Daug ką lems paskolos paskirtis.

Skolintis vartojimo poreikių patenkinimui, bankas gali apriboti kredito grąžinimo terminą. Žinoma, naudinga būtų apžvelgti kelių, o ne vieno banko pasiūlymus. Taip bus daug paprasčiau suprasti kokios įmokos būtų mažiausios.

banku paskolosTiesa, vartotojams reikia suprasti, kad keliamos sąlygos dėl kredito rūšies gali būti ne visiems malonios. Pavyzdžiui, jeigu skolinamas baldams, tuomet tikėtina, kad bankas galės pareikalauti ataskaitos ar iš tiesų pinigus išleidote baldų įsigijimui. Dėl to labai svarbu su banko specialistais aptarti įsipareigojimų ypatumus. Kai kur užtenka pasakyti, kad tokia banko paskola imama kelių problemų sprendimui. Dar geriau būtų pasakyti, kad jums reikia tokio kreditų, už kurio panaudojimą nereikėtų atsiskaitinėti.

Bene svarbiausias akcentas, skolinantis iš bankų – palūkanų rūšis. Tai yra kintamosios ir fiksuotos. Detalesnę informaciją apie kintamųjų paskolų pasirinkimą jums pateiks aptarnaujantys specialistai. Mat, vienuose bankuose taikomi vienoki maržos mokesčiai, o kitur – kitokie.

Finansų ekspertai taip pat pataria skolintis iš to banko, kuriam yra registruota banko sąskaita. Jeigu turite vertybinių popierių sąskaitą ar kaupiate antros pakopos pensijų fonde, tuomet tikrai į naudą būtų konsultuotis tose pačiose vietose. Galbūt jums dėl to bus suteikiamos kokios nors skolinimosi nuolaidos.