Greitieji kreditai internetu padės jums įsigyti prekes ar paslaugas dar geresnėmis sąlygomis! Gaukite net iki 10 000 eurų kreditą DABAR!

Greitieji kreditai palietė bene didžiąją dalį Lietuvos gyventojų per pastarąjį dešimtmetį. Turbūt neatsiras ne vieno asmens šeimoje žmogus, kuris per savo gyvenimą nebuvo pasinaudojęs greitaisiais kreditais. Pamename laikus, kai greitieji kreditai buvo dalinami į kairę ir dešinę. Kreditų bendrovės atsainiai tikrindavo savo klientų mokumą ir gebėjimus grąžinti paskolas. Netgi betkuris nedirbantis asmuo galėdavo gauti greitąjį kreditą visiškai be jokių kliūčių.

Tiesa, prasidėjus skolinimosi manijai, žmonės skolindavosi už neadekvačias palūkanas, kurios viršydavo netgi pačią paskolos sumą. Labai didelė dalis žmonių dėl savo nesugebėjimo įvertinti savo galimybes, prasiskolino greitųjų kreditų bendrovėms milžiniškas sumas. Manau, atsirastų dar ir dabar žmonių, kurie tebemoka greitųjų kreditų bendrovėms iš kurių pasiskolino netgi orieš keletą metų. Tie metai greitųjų kreditų bendrovėms buvo bene patys pelningiausi, kitaip sakant aukso amžius.

Greitieji kreditai mažomis palūkanomis

Greitieji kreditaiLaimei, bėgant metams į greitųjų kreditų bendrovių veiklą pasibeldė Lietuvos Bankas. Per kelerius metus įvyko tiek įstatymo pakeitimų, kad palyginti su dabartiniu laikotarpiu, situacija yra visiškai pasikeitusi. Pirmiausia Lietuvos Bankas pradėjo griežčiau kontroliuoti bei prižiūrėti greitųjų kreditų bendrovių veiklą. Įstatymų pakeitimų dėka, dabar greitųjų kreditų bendrovės negali iš asmenų imti daugiau nei 100% bendro vartojimo kredito kainos metinės normos. O tai reiškia, kad visos bendrovės yra priverstos vartotojams teikti adekvačiomis kainomis vartojimo kreditus. Žinoma, didelią dalį atpigusių paskolų kainų lėmė tai, jog į rinką atėjo naujų konkurentų, kurie gali pasiūlyti savo klientams dar geresnes sąlygas nei ilgalaikiai rinkos lyderiai galėjo tai daryti. Vieni rimčiausių konkurentų – tarpusavio skolinimo platformos. Jose vartojimo kreditus teikia paprasti Lietuvos piliečiai. Priešingai, nei kreditų bendrovės, žmonės nesiekia uždirbti kosminių pelnų siūlydami itin aukštas palūkanas. Tokiu būdu, asmenys, norėdami pritraukti daugiau klientų, siūlo savo paskolas itin žemomis kainomis. Tikriausiai, netgi mažiausiomis kainomis šiuo metu Lietuvoje.

Greitieji kreditai bedarbiams

Greitieji kreditai bedarbiamsKad ir kaip būtų gaila, tačiau keičiantis įstatymams, buvo priimtas vienas svarbiausių įstatymų pakeitimų – uždrausti bet kokio tipo paskolas bedarbiams asmenims. Šiuo metu nerasite ne vienos greitųjų kreditų bendrovės kuri skolintų pinigus bedarbiams asmenims. Mano manymu, tai buvo bene geriausias įstatymo pakeitimas vartojimo kredito įstatyme.

Greitieji kreditai bet kam jau nebeprieinami

Lietuvoje didėjant vartojimo mastams, didėja ir išduodamų greitųjų paskolų skaičius. Nors atrodo, kad greitieji kreditai internetu visą parą yra išduodami, ekspertai pabrėžia, kad taip nėra. Nors ir yra nemažai apribojimų, kurie sukelia komplikacijas skolinantis, vis tiek nemaža dalis žmonių Lietuvoje jau yra įsipareigoję kreditų bendrovėms. Jeigu apie skolinimąsi galvojate ir jūs, tuomet nevalia viską daryti paskubomis. Paskubomis galima pridaryti nemažai klaidų, kurios reikia dideles išlaidas. Vartojimo paskolų teikimas nebėra jau toks paprastas, kaip anksčiau. Dabar yra taikomos vartojimo kreditų gavėjų mokumo vertinimo nuostatos, kurios smarkiai riboja skolinimosi galimybes.

Per kelerius metus ženkliai sumažėjo suteikiamų vartojimo paskolų skaičius, tačiau teigiamas dalykas yra tas, kad dabar daugiau išduodama gerųjų paskolų. Lietuvos bankas yra priežiūros institucija, kuri imasi rinkos kontrolės ir priežiūros. Dėl jo dabar daugelis kredito bendrovių vengia neatsakingai skolinti pinigus. Ką reiškia neatsakingas skolinimas – apibrėžiama tuose pačiuose minėtuose nuostatuose. Aišku, juos naudinga būtų perskaityti ir paskolų gavėjams ar dar tik besiruošiantiems imti paskolas. Greitieji kreditai internetu negali būti imami bet kaip.

Lietuvoje jau prieš kurį laiką yra uždraustas reklamuoti paskolas asmenims, kurie yra bedarbiai. Nebėra taip, kad pajamų negaunantys asmenys nevaržomai gali pasirinkti naujus įsipareigojimus. Taip jau tikrai nebėra. Kadangi rinka jau griežtai reguliuojama, yra netgi tiksliai aprašyta kaip turi būti įvertintas kliento kreditingumas. Kreditingumo vertinimas yra ta procedūra, kurios nepereina daugelis bandančių gauti paskolas.

Mūsų šalyje yra atliekama griežta priežiūra, o svarbiausia – vartojimo paskolas teikiančios bendrovės jau dažnai sulaukia nemažų nuobaudų. Jų dėka dabar neatsakingas skolinimas yra it keiksmažodis, kurios vengia praktiškai visi kreditoriai. Jie nenori rizikuoti, nes už tą riziką sumokama didelė kaina.

Galvojantiems apie pinigų skolinimąsi vartojimo poreikių tenkinimui, finansų ekspertai pabrėžia, kad nereikėtų į viską naiviai žiūrėti. Paskolas ir vartojimo kreditus gauti gali tie, kurie atitinka visas sąlygas. Sąlygos nurodytos ne tik minėtuose nuostatuose – atskiras taisykles yra susikūrusi kone kiekviena paskolų bendrovė ar sutelktinio finansavimo platforma. Pasiskolinti pinigų gali tik tie, kurie tikrai grąžina skolas laiku, o ar jūs jas grąžinsite – spręs kreditoriai. Greitieji kreditai internetu nesuteikiami nemokiems.

Greitųjų kreditų paklausa auga, bet didėja atmetimo statistika

Finansų rinkos dalyviai, kuriems suteikta teisė išduoti vartojimo paskolas internetu, jau pateikė oficialius pareiškimus su nekokiomis naujienomis. Galvojantys apie pasiskolinimą iš tokių įmonių, turi skaityti skelbiamus pranešimus, nes jie yra įspėjamojo pobūdžio. Dėl užsitęsusios pandemijos, nemaža dalis kredito teikėjų griežtina skolinimosi sąlygas. Tai reiškia tik vieną – didės palūkanos, bus žiūrima į klientą dar griežčiau. Duomenys bus tikrinami nepraleidžiant menkiausios informacijos pro akis.

greituju kreditu palukanosSusidūrę su nemaloniomis finansinėmis problemomis, turėtų skolintis kuo atsakingiau. Dar geriau būtų gerai apgalvoti visus skolos grąžinimo scenarijus. Jau yra ne vienas puikus pavyzdys, parodęs, kad užklupus bėdai, paskolos įmokos gali būti skaudžia našta. Greitieji kreditai dabar suteikiami su didesnėmis palūkanomis ir tai galioja ne tik gerą finansinę reputaciją turintiems žmonėms. A kredito reitingo klasę turintys klientai taip pat sulaukė žinių iš sutelktinio finansavimo platformų ir ne tik. Nurodoma, kad net ir jiems gali būti pakeliamos palūkanos bei sumažinamos maksimalios paskolos sumos.

Iki šiol gerą kredito istoriją ir reitingą turėję asmenys turi peržvelgti savo situaciją. Liūdna pripažinti, kad prasidėjus pandemijai, daug kam viskas pasikeitė. Vieni nepajuto didelių pokyčių, o kiti tiesiog neteko darbo. Tai reiškia, kad netekus darbo, iškyla rizika nemokėti kredito įmokų. Kas nutinka kai asmuo nebemoka paskolų įmokų – puikiai žinote.

Tad, jeigu jūsų situacija yra nekontroliuojama, tuomet reikėtų įvertinti visas aplinkybes ir imtis visų įmanomų apsaugos priemonių.

  • Pasidomėkite savo darboviete, nes tokiu atveju galbūt sužinosite ar jums gresia atleidimas arba atlyginimo sumažinimas.
  • Perskaičiuokite savo turimas santaupas. Jos gali nulemti jūsų ateitį. Jeigu neturite jokio biudžeto juodai dienai, tuomet pats laikas ji pradėti kaupti. Toks biudžetas tikrai padės jums papuolus į bėdą, kai nebėra iš ko padengti greitųjų kreditų įmokų.
  • Nesiskolinkite tik dėl to, kad vėliau galbūt jau nebebus galimybės to padaryti. Nereikalingas skolinimasis yra žalingas ir jis atneša labai didelių problemų. Jeigu reikia pinigų, būtinai įvertinkite viską ir svarbiausia – atidėkite ne pirmo būtinumo pirkinius ar paslaugas.

Atnaujinta 2021-01-06