Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių – tai tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos paskolos. Ko gero, ne vienas lietuvis pritrūkęs pinigų yra bandęs jų pasiskolinti vienoje ar kitoje kreditų bendrovėje, banke, unijose ir t.t.

BendrovėSumaTerminasPalūkanos
antras

iki 10000€

iki 60 mėn.

nuo 7.20%

Gauti paskolą
penktas

iki 10000€

iki 72 mėn.

nuo 20%

Gauti paskolą
penktas

iki 25000€

iki 84 mėn.

nuo 7.2%

Gauti paskolą

Paskutiniu metu, besiskolinančių asmenų dėmesį patraukė ne taip jau ir seniai išpopuliarėjusios tarpusavio skolinimo pagrindu paremtos platformos. Šios platformos išpopuliarėjo ne be priežasties. Pagrindinės priežastys – bene pigiausiai rinkoje suteikiamos paskolos. Tiesa, šias paskolas finansuoja ne kreditą teikianti bendrovė, o paprasti piliečiai, kurie skolindami savo asmeninės lėšas, siekia įdarbinti savo pinigus ir iš to gauti pelną. Paskolos iš žmonių gali būti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Laikotarpiai taip pat gali būti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Pravartu žinoti, kad nors paskolas internetu finansuoja žmonės, galutinę paskolos sutartį sudarysite su platformą administruojančia bendrove, kuri turi Lietuvos Banko išduotą licenzija verstis šia veikla.

Paskolos iš žmonių tokiomis pačiomis sąlygomis

Paskolos iš žmoniųTaigi kiekvienas asmuo norintis pasiskolinti iš žmonių, pirmiausia, turi atitikti lygiai tokius pačius kredito mokumo vertinimo kriterijus kaip ir visose vartojimo kreditus teikiančiose bendrovėse, bankuose, unijose ir t.t. Kaip vyksta asmens mokumo patikrinimas? Pirmiausias, ir vienas iš svarbiausių dalykų yra asmens tvarios pajamos. Asmens tvariomis (pastoviomis) pajamomis gali būti laikomas darbo užmokestis, pajamos gaunamos už autorines sutartis, pajamos gaunamos iš individualios veiklos ar dirbant pagal verslo liudijimą. Pastoviomis pajamomis negali būti bedarbio pašalpa, motinystės atsostogų ir kitos socialinės pašalpos. Kitaip sakant, asmuo vienu ar kitu būdu privalo dirbti ir gauti reguliarių atlyginimą. Sekantis svarbus dalykas, asmens kredito istorija. Norintys atitikti visus kredito davėjo keliamus reikalavimus, asmenys negali būti anksčiau turėję pradelstų skolų, kurių iki dabar nėra gražinę ir yra prasidėję teisminis arba ikiteisminis skolos išieškojimas. Taip pat paskolos davėjai tikrina ir tokius dalykus, kaip lizingo būdu turėtus įsiskolinimus. Paprastai kalbant, asmuo privalo turėti itin gerą kredito istoriją, nes kas norės skolintui žmogui, kuris anksčiau nevykdė savo įsipareigojimų?

Tarpusavio skolinimas

Tarpusavio skolinimasTarpusavio skolinimo platformų administratorius yra juridinis asmuo, kuris stebi ir vykdo visus administracinius veiksmus elektroninėje platformoje. Tarpusavio skolinimo platformų administratorių veiklą prižiūrinti institucija – Lietuvos Bankas. Lietuvos Bankas yra vienintelė priežiūros institucija, kuri reglamentuoja bei kontroliuoja tokių platformų veiklą bei įrašo jas į viešąjį tarpusavio skolinimo operatorių sąrašą. Visą tarpusavio skolinimo procedūrą reglamentuoja Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymas. Nors paskolas finansuoja paprasti asmenys, visą kredito suteikimo procesą atlieka būtent šis, tarpusavio skolinimo platformos operatorius. Būtent su juo bus sudaroma vartojimo kredito sutartis ir patį kreditą gausite būtent iš šio operatoriaus, o ne paprastų žmonių. Tas pats vyksta ir su asmens mokumo tikrinimu, jį atlieka ne paskolas finansuojantys žmonės, o tas pats operatorius. Kitaip tariant, operatorius skolina tų žmonių investuotas lėšas į jūsų paskolą. Verta nepamiršti, kad jeigu bus nevykdomos vartojimo kreditos sutarties sąlygos, būtent operatorius bus ieškovas, ir jis bus atsakingas už skolos išieškojimą.

Tarpusavio skolinimas – puiki investicija

Kaip aktualu ir paskolų ieškantiems asmenims, taip šios platformos yra aktualios ir pinigus ieškantiems kur įdarbinti asmenims. Seniau žmonės skolindavo draugams, giminaičiams pažįstamiems ir t.t. Dabar žmonės skolindami savo asmenines lėšas gali iš jų uždirbti nemenką grąžą. Tarpusavio skolinimo platformose registruojasi itin nemaža dalis asmenų kurie investuoja į paskolas su tikslu uždirbinėti iš gautų palūkanų. Laikas pamiršti skolinimus giminėms be palūkanų, ir pradėti galvoti, jog iš savo pinigų turite uždirbti dar daugiau pinigų! Kiekvienas asmuo gali nemokamai registruotis šiose platformose nemokamai ir iškart įdarbinti savo pinigus.

Kiekvienas asmuo gali investuoti į kiekvieną paskolą nuo vos kelių eurų, pasirinkti į kokios rizikingumo paskolas investuoti, nustatyti savo fiksuotą palūkanų normą ir t.t. Tiesa, nustatant palūkanų normą, reikėtų atkreipti dėmesį į asmens, prašančio paskolos, mokumo reitingą ir kiek jis pats siūlo mokėti palūkanų. Jeigu asmuo turi nepriekaištingą kredito reitingą, tai į tokias paskolas investuoja daugiausiai žmonių, kurie varžosi aukcionuose siūlydami mažiausią palūkanų normą. Pripažinkime, jeigu asmuo yra itin puikios reputacijos, tai į tokias paskolas labiausiai ir norime investuoti, tad plėšikauti ir reikalauti didelių palūkanų, tiesiog, negalime. Kitas atvejis, kai asmens kredito reitingas ne toks jau ir džiuginantis, reikia atsižvelgti ar asmuo siūlo užstatą pvz. nekilnojamo turto įkeitimą. Tokiu atveju investicija yra apsaugoma ir rizikos neatgauti investuotų pinigų praktiškai nebelieka. Rizikingiausia, tikriausiai, paskolų refinansavimui reikalingos paskolos. Investuoti į tokio pobūdžio paskolas itin rizikinga, nes nes paskola reikalinga būtent, jau turimų įsipareigojimų apmokėjimui.

Paskolos iš žmonių padeda uždirbti tiek žmonėms, tiek operatoriui

Turbūt svarbus klausimas iškyla, kokia nauda tokių platformų operatoriams? Žinoma, platformų operatoriai nemokamai nedirba! Kiekvienoje platformoje, yra mokesčiai kuriuos pasiima operatorius už kiekvieną išduotą paskolą. Tai gali būti paskolos sudarymo mokestis, kurį dažniausiai sudaro tam tikras procentas nuo išduodamos paskolos. Visgi praktikoje tai normalus dalykas, nes operatorius tikrai nudirba savo darbą ir patiria tam tikrų išlaidų, kad paprasti asmenys galėtų investuoti į paskola. Dažniausios išlaidos – platformos administravimas, išlaidos marketingui, išlaidos asmens mokumo patikrinimui, sutarčių sudarymas, skolų išieškojimas ir t.t. Iš tiesų, tarpusavio skolinimo platformų operatorių įdirbis yra, ko gero, kur kas didesnis, nei, kad į paskolas investuojančių žmonių.

Pabaigai galiu pasakyti tik tiek, neskolinkite savo pinigų veltui, skolinkite juos ir iš jų uždirbkite! Juolab, kad blogiausiu atveju, neatgaunant paskolos, jos išieškojimu pasirūpins savo srities specialistai!