Paskolos pasirašant vekselį ATSISAKYKITE! Yra kur kas geresnių skolinimosi galimybių, tad apie jas turėtumėte domėtis plačiau. Tai padės išvengti apgavysčių.

Paskolos pasirašant vekselį yra bene pats seniausias būdas gauti paskolai. Daugybė skelbimų portalų mirga nuo skelbimų gausos kuriuose privatūs asmenys gali paskolinti pinigų pasirašant vekselį. Kas gi yra tas vekselis? Ar dirbantys užsienyje irgi turi tuo pasidomėti?

Vekseli yra vertybinis popierius, kuris įpareigoja jį išrašiusį asmenį sumokėti pinigų sumą nurodytą tame vekselyje. Vekseliu užtikrinama skolininko prievolė gražinti nurodytą sumą kreditoriui iki tam nustatyto laiko tarpo.

Vekselis gali būti neprotestuotinas ir paprastasis. Vekseliai išrašyti didesnėms nei 3000 eurų sumoms turi būti patvirtinti notaro. Asmuo turintis vekselį ir suėjus paskolos gražinimo terminui, neprivalo kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo. Paprasčiausiai, užtenka su vekseliu nueiti pas notarą, jis išduoda vykdomąjį raštą ir tada su vykdomuoju raštu ir vekseliu keliaujama pas antstolį.

Paskolos su vekseliu itin rizikingos

Paskolos-su-vekseliuPaskolos su vekseliu yra labai rizikingos. Pirmiausia, asmuo, vėluojantis gražinti ar suėjus paskolos gražinimo laikotarpiui negražinęs pasiskolintų pinigų greičiausiai jau nebegalės tartis su vekselio turėtoju dėl papildomų sąlygų.

Priešingai nei skolinantis iš greitųjų kreditų bendrovių ar bankų, vėluojant gražinti paskolą, vyksta ikiteisminis skolos išieškojimas. Tokiu būdu skolas išieškantys asmenys nesikreipia į teismus ir bando sudaryti palankias sąlygas skolų gražinimui. Su bloga kredito istorija, aišku, skolintis neverta bandyti.

Žinoma, jeigu ikiteisminis skolos išieškojimas nepavyksta, tada yra kreipiamasi į teismą dėl skolos priteisimo ir vykdomojo rašto išdavimo. Šis procesas, priešingai, nei vekselio pagrindu išduotas įsiskolinimas trunka kur kas ilgiau ir tai gali sudaryti papildomų išlaidų. Pagrindinės išlaidos – teismo išlaidos. Būtent vekselio turėtojui susidaro mažiausios išlaidos, nes neturi bylinėtis teismuose, skolos išieškojimas prasideda kur kas greičiau.

Tad siūloma gerai pagalvoti prieš skolinantis su vekseliu, nes galite prisidaryti kur kas didesnių finansinių nuostolių, nei galvojate. Pirmiausia, jums teks padengti antstolio išieškojimo išlaidas, kurios ko geros bus kosminės. Padengus antstolio išlaidas, prasidės pačios skolos išieškojimas.

Paskolos pasirašant vekselį brangesnės

paskolos pasirašant vekselįTeko nemažai skaityti skelbimus kuriuose privatūs asmenys siūlo paskolas pasirašant vekselį. Iš tiesų, didžioji dalis kreditorių už paskolas ima gan didžiules palūkanas, net nėra ko lyginti su greitųjų kreditų bendrovėmis ir jų teikiamomis paslaugomis. Kodėl paskolos pasirašant vekselį yra brangesnės? Todėl, kad tokiu būdu suteikiamos paskolos bedarbiams.

Taip, būtent, kad labai didelė dalis bedarbių skolinasi tokiu pagrindu. Bet tokios paskolos turi tam tikrų kabliukų. Asmenys kurie skolina pinigus pasirašant vekselį, nori save ir savo pinigus apdrausti, todėl prašo užstato ar net įkeisti nekilnojamąjį turtą. Neretas atvejis, kad asmenys praranda savo namus, nes dėl kelių tūkstančių eurų yra pasiruošę įkeisti vienintelius savo namus. Kreditoriams tai puiki galimybė įsigyti nekilnojamąjį turtą kur kas žemesne nei rinkos kaina.

Paskolos pasirašant vekselį gali būti parduotos

Supratote teisingai, asmuo turintis jūsų išrašytą skolos vekselį, gali jį parduoti, nes tai yra vertybinis popierius. Dažnai tenka matyti, kai vekselio turėtojas – kreditorius suėjus skolos gražinimo terminui parduoda teisę į skolą. Tokiu būdu jūs tampate skolingas ne asmeniui, kuriam išrašėte vekselį, o naujajam savininkui, kuris nupirko šį vertybinį popierių.

Žinoma, skolos vekselių pardavimas kur kas paprastesnis ir mažiau biurokratijos reikalaujantis procesas, nei paprastųjų paskolų pardavimas. Dažniausiai tokie, vėluojantys vekseliai yra parduodami pigesne kaina, nei, kad suma nurodyta pačiame vekselyje. Labai dažnai šiuos vekselius superka patys antstoliai.

Tad jeigu negražinote skolos pagal vekselį, turite dėl ko nerimauti, nes nežinote kas yra naujasis vekselio turėtojas, o jis gali net nedvejodamas kreiptis dėl skolos išieškojimo net nesileidžiant į kalbas dėl paskolos gražinimo derinimo. Be kredito patikrinimo paskolos labai dažnai nesuteikiamos, bet jeigu ir suteikiamos – jas dažnai tenka išieškoti.

Venkite paskolų su vekseliu

Mano patarimas būtų – apeikite paskolas su vekseliu, naudokitės tarpusavio skolinimo platformomis arba greitųjų kreditų bendrovėmis. Tai būtų kur kas pigesnis būdas pasiskolinti ar net refinansuoti jau turimus finansinius įsipareigojimus.

 

Ne visi šiais laikais gauna vartojimo paskolas internetu

Jeigu turite kažkokių idėjų, kurių įgyvendinimui reikia nemažai pinigų, visuomet galima bandyti skolintis. Aišku, paskolos pasirašant vekselį internetu visą parą neteikiamos, bet tai nereiškia, kad finansavimą gauti bus sudėtinga. Dabar yra itin plačios galimybės skolintis nuotoliniu būdu. Tokias paskolas teikia ir sutelktinio finansavimo platformos, ir kredito įstaigos, ir unijos.

Aišku, reikia žinoti, kad paskolas gauti gali ne visi asmenys. Daug ką lemia asmens ekonominė padėtis. Skolinantis bet kur, visada atliekama tokia procedūra, kuri vadinama mokumo arba kreditingumo įvertinimu. Tuomet reikalingas ir registracijos mokestis. Štai, ji ir parodo kas gauna paskolas, o kas ne.

Kreditingumo vertinimas yra esminis procesas, nustatantis asmens galimybes skolintis tam tikrose vietose. Šio proceso metu yra įvertinama visa surinkta informacija. Dalį informacijos pateikia pats kredito gavėjas, o dalį kreditoriai randa specialiose informacinėse sistemose bei registruose. Jeigu kredito bendrovė išduoda vartojimo paskolą be kreditingumo tikrinimo, ji nusižengia įstatymams. Tokiai bendrovei baigtis gali būti labai liūdna – jai gali būti atimta licencija, o ką jau kalbėti apie didžiules pinigines baudas. Paskolos pasirašant vekselį tokių bendrovių irgi negali būti išduodamos.

Atsižvelgti į įstatymus – būtina

Galvojantiems skolintis į vartojimo paskolų bendrovių, pradžiai reikia apžvelgti ne tik įstatymus, bet ir savo ekonominę padėtį. Juk jeigu jūsų finansinė padėtis yra kebli, tuomet kreditoriai tikrai nenorės rizikuoti. Juk ir patys neskolintumėte savo asmeninių pinigų žmogui, kuris, tikėtina, kad negrąžins tos skolos laiku. Kreditoriai, apsidrausdami, įvertina riziką per kreditingumo vertinimo procesą. Tada nustatomos paskolų palūkanos ir kiti reikalavimai.

Kai asmuo pateikia paskolos paraišką, jis nurodo ne tik asmens kodą bei vardą su pavarde, bet ir gaunamų pajamų sumas, šaltinius, įvairovę. Kai kuriais atvejais, tikrinami ne tik asmens, bet ir jo šeimos narių pajamos bei įsipareigojimai. Tad, nereikėtų manyti, kad tiems, kurie susiduria su finansiniais sunkumais, šiuo metu yra paprasta gauti vartojimo paskolą. Paskolos pasirašant vekselį iš privačių asmenų gauti būti kiek lengviau.

Jeigu esate iš tų, kurie skolinasi vis daugiau, tuomet turėtumėte žinoti, kad pasieksite savo ribas greitai. Kuo daugiau skolinatės, tuo daugiau įsipareigojimų prisikaupia. Pagal įstatymus yra netgi nubrėžtos ribos, kada žmogus jau nebegali gauti naujų paskolų. Pasidomėkite tuo, nes galbūt tai padės sutaupyti laiko ir privers ieškoti kiek racionalesnių sprendimų. Aišku, tai nereiškia, kad paskolos pasirašant vekselį yra geriausias sprendimas.

Paskolos su vekseliu nereikėtų rinktis kaip prioritetą

paskolos su vekseliuTurintiems finansinių sunkumų visada patariama elgtis apdairiau, nes menka klaida gali sukelti daug problemų. Paskolos vekseliu yra viena tų priemonių, kuria paskui siekiama taisyti anksčiau padarytas klaidas. Kalba eina apie pinigų skolinimąsi internetu. Sutelktinio finansavimo platformos, anot ekspertų, turėtų būti pasirenkamos pirmiau nei vekseliai ar grietųjų kreditų bendrovės. Juk pastarosios nustato vienas didžiausių palūkanų rinkoje.

Aišku, idealiausias variantas būtų skolintis iš banko, tačiau žinoma, kad ne visiems pavyksta įtikinti bankus, jog ekonominė padėtis leis esmingai mokėti įmokas. Kaip bebūtų, paskolos su vekseliais pasitelkiamos į pagalbą įvairiose srityse, o kokiose – aptariame žemiau.

Turint ne vieną paskolą iš anksčiau, galima viską sujungti į vieną visumą. Tai vadinama refinansavimo paskola. Ji skirta tam, kad senos skolos būtų padengiamos ir įmokos sujungiamos į vieną. Dažnais atvejais, po refinansavimo asmuo moka mažesnes palūkanas. Pavyzdžiui, jeigu refinansavimo paskola yra pigesnė nei ankstesnės paskolos, natūralu, kad reikės mokėti mažesnes įmokas. Paskolos pasirašant vekselį ypač dažnai pasitelkiamos refinansavimo tikslais, nes vis dėlto – fiziniai asmenys iš to nemažai išlošia, bet tai nereiškia, kad toks skolinimas yra legalus.

Paskolos vekseliu dažnai keičiamos į sutelktinį finansavimą

Kita priežastis, dėl kurios kreipiamasi į sutelktinio finansavimo platformas – automobilio įsigijimas. Autolizingas yra įprasta paslauga, kuria dažnai naudojasi paprasti žmonės. Tačiau, sutelktinio finansavimo platformose gauti paskolą automobilio įsigijimui neretai yra naudingiau nei pirkti ją per kitą bendroves. Siūlomos palūkanos nėra didelės, o išsimokėti galima net per kelerius metus.

Verslo paskolos sutelktinio finansavimo platformose taip pat yra teikiamos. Pabrėžtina, kad dažnai į tokias platformas kreipiasi ir fiziniai asmenys, ir įmonės, kuriems reikia pinigų verslo pradžiai ar tiesiog apyvartinių lėšų didinimui. Žinoma, ne visais atvejais sutelktinio finansavimo platformose skolinantys investuotojai sutinka finansuoti prašymus.

Būtina suprasti, kad skolinantis per sutelktinio finansavimo platformas, bus būtina pereiti kreditingumo vertinimo procedūrą. Tad, jeigu patys suvokiate, kad jūsų kredito reitingas ir istorija yra aprasti, tuomet tikrai nėra tikslo gaišti laiką. Jūsų paraiška bus atmesta iš karto, vos tik paaiškės, kad nepajėgsite grąžinti skolų ar kad jau turite vėluotinų įsipareigojimų. Visos skolos turi būti mokamos laiku, nes priešingu atveju, teks patirti pasekmes.

Paskola vekseliu neprieinama nepilnamečiams

Vis dažniau jauni asmenis skolinasi reikmėms, kurios nėra visiškai būtinos. Tai reiškia, kad jų dideli norai dažnia priverčia ieškoti alternatyvių skolinimosi būdų. Nepilnamečiai asmenys turi suprasti, kad toks dokumentas reiškia įsipareigojimus. Nepilnamečiai asmenys nėra visiškai veiksnūs, todėl suprantama, kad paskola veksliu jiems neprieinama. Nebent kreditorius būtų labai neapdairus ir pasirašytų tokį dokumentą netikrinę paskolos gavėjo gimimo datos. Kaip bebūtų, nepilnamečiai asmenys turėtų pamiršti šį skolinimosi būdą.

Atnaujinta: 2022-05-02