Paskolos pasirašant vekselį

Paskolos pasirašant vekselį ATSISAKYKITE! Tik pas mus rasite geriausius paskolų pasiūlymus net iki 10 000 eurų! Puikios sąlygos refinansavimui!

BendrovėSumaTerminasPalūkanos
antras

iki 10000€

iki 60 mėn.

nuo 7.20%

Gauti paskolą
penktas

iki 10000€

iki 72 mėn.

nuo 20%

Gauti paskolą

Paskolos pasirašant vekselį yra bene pats seniausias būdas gauti paskolai. Daugybė skelbimų portalų mirga nuo skelbimų gausos kuriuose privatūs asmenys gali paskolinti pinigų pasirašant vekselį. Kas gi yra tas vekselis? Ar dirbantys užsienyje irgi turi tuo pasidomėti?

Vekseli yra vertybinis popierius, kuris įpareigoja jį išrašiusį asmenį sumokėti pinigų sumą nurodytą tame vekselyje.  Vekseliu užtikrinama skolininko prievolė gražinti nurodytą sumą kreditoriui iki tam nustatyto laiko tarpo. Vekselis gali būti neprotestuotinas ir paprastasis. Vekseliai išrašyti didesnėms nei 3000 eurų sumoms turi būti patvirtinti notaro. Asmuo turintis vekselį ir suėjus paskolos gražinimo terminui, neprivalo kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo. Paprasčiausiai, užtenka su vekseliu nueiti pas notarą, jis išduoda vykdomąjį raštą ir tada su vykdomuoju raštu ir vekseliu keliaujama pas antstolį.

Paskolos su vekseliu itin rizikingos

Paskolos-su-vekseliuPaskolos su vekseliu yra labai rizikingos. Pirmiausia, asmuo, vėluojantis gražinti ar suėjus paskolos gražinimo laikotarpiui negražinęs pasiskolintų pinigų greičiausiai jau nebegalės tartis su vekselio turėtoju dėl papildomų sąlygų. Priešingai nei skolinantis iš greitųjų kreditų bendrovių ar bankų, vėluojant gražinti paskolą, vyksta ikiteisminis skolos išieškojimas. Tokiu būdu skolas išieškantys asmenys nesikreipia į teismus ir bando sudaryti palankias sąlygas skolų gražinimui. Su bloga kredito istorija, aišku, skolintis neverta bandyti.

Žinoma, jeigu ikiteisminis skolos išieškojimas nepavyksta, tada yra kreipiamasi į teismą dėl skolos priteisimo ir vykdomojo rašto išdavimo. Šis procesas, priešingai, nei vekselio pagrindu išduotas įsiskolinimas trunka kur kas ilgiau ir tai gali sudaryti papildomų išlaidų. Pagrindinės išlaidos – teismo išlaidos. Būtent vekselio turėtojui susidaro mažiausios išlaidos, nes neturi bylinėtis teismuose, skolos išieškojimas prasideda kur kas greičiau. Tad siūlyčiau gerai pagalvoti prieš skolinantis su vekseliu, nes galite prisidaryti kur kas didesnių finansinių nuostolių, nei galvojate. Pirmiausia, jums teks padengti antstolio išieškojimo išlaidas, kurios ko geros bus kosminės. Padengus antstolio išlaidas, prasidės pačios skolos išieškojimas.

Paskolos pasirašant vekselį brangesnės

paskolos pasirašant vekselįTeko nemažai skaityti skelbimus kuriuose privatūs asmenys siūlo paskolas pasirašant vekselį. Iš tiesų, didžioji dalis kreditorių už paskolas ima gan didžiules palūkanas, net nėra ko lyginti su greitųjų kreditų bendrovėmis ir jų teikiamomis paslaugomis. Kodėl paskolos pasirašant vekselį yra brangesnės? Todėl, kad tokiu būdu suteikiamos paskolos bedarbiams. Taip, būtent, kad labai didelė dalis bedarbių skolinasi tokiu pagrindu. Bet tokios paskolos turi tam tikrų kabliukų. Asmenys kurie skolina pinigus pasirašant vekselį, nori save ir savo pinigus apdrausti, todėl prašo užstato ar net įkeisti nekilnojamąjį turtą. Neretas atvejis, kad asmenys praranda savo namus, nes dėl kelių tūkstančių eurų yra pasiruošę įkeisti vienintelius savo namus. Kreditoriams tai puiki galimybė įsigyti nekilnojamąjį turtą kur kas žemesne nei rinkos kaina.

Paskolos pasirašant vekselį gali būti parduotos

Supratote teisingai, asmuo turintis jūsų išrašytą skolos vekselį, gali jį parduoti, nes tai yra vertybinis popierius. Dažnai tenka matyti, kai vekselio turėtojas – kreditorius suėjus skolos gražinimo terminui parduoda teisę į skolą. Tokiu būdu jūs tampate skolingas ne asmeniui, kuriam išrašėte vekselį, o naujajam savininkui, kuris nupirko šį vertybinį popierių. Žinoma, skolos vekselių pardavimas kur kas paprastesnis ir mažiau biurokratijos reikalaujantis procesas, nei paprastųjų paskolų pardavimas. Dažniausiai tokie, vėluojantys vekseliai yra parduodami pigesne kaina, nei, kad suma nurodyta pačiame vekselyje. Labai dažnai šiuos vekselius superka patys antstoliai. Tad jeigu negražinote skolos pagal vekselį, turite dėl ko nerimauti, nes nežinote kas yra naujasis vekselio turėtojas, o jis gali net nedvejodamas kreiptis dėl skolos išieškojimo net nesileidžiant į kalbas dėl paskolos gražinimo derinimo. Be kredito patikrinimo paskolos labai dažnai nesuteikiamos, bet jeigu ir suteikiamos – jas dažnai tenka išieškoti.

Venkite paskolų su vekseliu

Mano patarimas būtų – apeikite paskolas su vekseliu, naudokitės tarpusavio skolinimo platformomis arba greitųjų kreditų bendrovėmis. Tai būtų kur kas pigesnis būdas pasiskolinti ar net refinansuoti jau turimus finansinius įsipareigojimus.

 

Ne visi šiais laikais gauna vartojimo paskolas internetu

Jeigu turite kažkokių idėjų, kurių įgyvendinimui reikia nemažai pinigų, visuomet galima bandyti skolintis. Aišku, paskolos pasirašant vekselį internetu visą parą neteikiamos, bet tai nereiškia, kad finansavimą gauti bus sudėtinga. Dabar yra itin plačios galimybės skolintis nuotoliniu būdu. Tokias paskolas teikia ir sutelktinio finansavimo platformos, ir kredito įstaigos, ir unijos. Aišku, reikia žinoti, kad paskolas gauti gali ne visi asmenys. Daug ką lemia asmens ekonominė padėtis. Skolinantis bet kur, visada atliekama tokia procedūra, kuri vadinama mokumo arba kreditingumo įvertinimu. Tuomet reikalingas ir registracijos mokestis. Štai, ji ir parodo kas gauna paskolas, o kas ne.

Kreditingumo vertinimas yra esminis procesas, nustatantis asmens galimybes skolintis tam tikrose vietose. Šio proceso metu yra įvertinama visa surinkta informacija. Dalį informacijos pateikia pats kredito gavėjas, o dalį kreditoriai randa specialiose informacinėse sistemose bei registruose. Jeigu kredito bendrovė išduoda vartojimo paskolą be kreditingumo tikrinimo, ji nusižengia įstatymams. Tokiai bendrovei baigtis gali būti labai liūdna – jai gali būti atimta licencija, o ką jau kalbėti apie didžiules pinigines baudas. Paskolos pasirašant vekselį tokių bendrovių irgi negali būti išduodamos.

Atsižvelgti į įstatymus – būtina

Galvojantiems skolintis į vartojimo paskolų bendrovių, pradžiai reikia apžvelgti ne tik įstatymus, bet ir savo ekonominę padėtį. Juk jeigu jūsų finansinė padėtis yra kebli, tuomet kreditoriai tikrai nenorės rizikuoti. Juk ir patys neskolintumėte savo asmeninių pinigų žmogui, kuris, tikėtina, kad negrąžins tos skolos laiku. Kreditoriai, apsidrausdami, įvertina riziką per kreditingumo vertinimo procesą. Tada nustatomos paskolų palūkanos ir kiti reikalavimai.

Kai asmuo pateikia paskolos paraišką, jis nurodo ne tik asmens kodą bei vardą su pavarde, bet ir gaunamų pajamų sumas, šaltinius, įvairovę. Kai kuriais atvejais, tikrinami ne tik asmens, bet ir jo šeimos narių pajamos bei įsipareigojimai. Tad, nereikėtų manyti, kad tiems, kurie susiduria su finansiniais sunkumais, šiuo metu yra paprasta gauti vartojimo paskolą. Paskolos pasirašant vekselį iš privačių asmenų gauti būti kiek lengviau.

Jeigu esate iš tų, kurie skolinasi vis daugiau, tuomet turėtumėte žinoti, kad pasieksite savo ribas greitai. Kuo daugiau skolinatės, tuo daugiau įsipareigojimų prisikaupia. Pagal įstatymus yra netgi nubrėžtos ribos, kada žmogus jau nebegali gauti naujų paskolų. Pasidomėkite tuo, nes galbūt tai padės sutaupyti laiko ir privers ieškoti kiek racionalesnių sprendimų. Aišku, tai nereiškia, kad paskolos pasirašant vekselį yra geriausias sprendimas.