Domitės kaip vyksta paskolos grąžinimas? Viskas atliekama taip, kaip to reikalauja sudaromas kredito sutartis. Klientas iš anksto yra supažindinamas su paskolos grąžinimo grafiku.

Kai jis patvirtinta sutart, tuomet paskolos suma jį ir pasiekia. Paskola pradedama grąžinti taip, kaip to reikalauja kredito sutartis. Tad, kaip veikia kredito grąžinimo procedūra skirtingose paskolų bendrovėse ir ne tik?

Paskolos grąžinimas kai kur gali būti stabdomas arba atidėdamas

paskolos grazinimasPaskolų teikėjai, siekdami pritraukti kuo daugiau klientų ar juos tiesiog pervilioti iš konkurentų, suteikia galimybę pasinaudoti kredito įmokos atidėjimu ar tiesiog kredito mokėjimo sustabdymu. Pirmiausia, kredito įmokos gali būti atidedamos tik tuo atveju, jeigu tai numato įstatymas arba kredito sutartis. Pavyzdžiui, pandemijos atveju klientai gali atidėti įmokas trims mėnesiams. Tačiau, jeigu kalba eina apie įprastus laikus, tuomet įmokos atidedamos tik tokiu atveju, jeigu tai numato sutartis.

Paskolos gražinimas gali būti sustabdomas irgi pagal sutartyje nurodytas sąlygas. Pavyzdžiui, kai kurie kredito teikėjai leidžia pasinaudoti paskolos draudimu, kuris sutiekia galimybę sustabdyti įmokas jeigu netenkamas pagrindinis pajamų šaltinis. Tas draudimas dažnai yra mokamas ir jo kaina yra įskaičiuojama į kredito įmokas.

Kaip bebūtų, kreditų grąžinimas visada turi būti vykdomas sklandžiai. Kokios pasekmės laukia – turbūt žinoti ir patys? Pirmiausia, jeigu paskolos įmokos neatliekate laiku, kreditorius jau turi teisę reikalauti skolos grąžinimo. Bet, dažniausiai paskolų teikėjai ragina iš anksto įspėti juos, kad vėluosite mokėti įmokas, nes paprasčiausiai daug kam pasitaiko netikėtumų ir tiek. Gali būti jums bus leista pavėluotai sumokėti įmokas. Aišku, taip būna ne su visais klientais.

Paskolos grąžinimo procedūra turi būti vykdoma sklandžiai dėl to, kad nepasisekus grąžinti laiku, galite turėti juodą dėmesį savo kredito istorijos ataskaitoje. Matote visos negrąžintos skolas yra fiksuojamos specialioje duomenų bazėje. Čia jums nepadės net ir asmens duomenų apsaugos įstatymas nei kitos jūsų duomenų saugumo teisės. Tokie duomenys yra įprasti ir juos galima kaupti tam tikrais atvejais. Tad, turėkite galvoje, kad paskolos negrąžinimas liko gali jums užtraukti nemažą dėmesį.