Kredito unija šiuo metu gali pasiūlyti itin palankias sąlygas tiek vartojimo kreditams, tiek būsto paskoloms ar paskolų refinansavimui savo nariams. Tiesa, ko tikriausiai nežinote, kredito unijos paslaugomis gali naudotis tik jos nariai.

Norint tapti kredito unijos nariu, sudaromas narystės sutartis. Taip pat kredito unijos narys turi mokėti vadinamą pajaus mokestį. Mano nuomone, kredito unijos veikia panašiu principu kaip ir bankai. Tiesa, kartais gali pasiūlyti net palankesnes finansavimo galimybes nei kokie bankai ar greitųjų kreditų bendrovės. Nereta kredito unija turi elektroninį priėjimą prie savo teikiamų paslaugų. Praktiškai viskas tas pats kaip ir kokio banko ar greitųjų kreditų puslapyje. Net naujo paskolos prašymas atliekamas tokiu pačiu principu. Asmenys, norintys tapti kredito unijos nariu ir naudotis jos teikiamomis paslaugomis, privalo atitikti visus reikalavimus pagal vartojimo kredito įstatymą. Kitu atveju jokios paskolos ir kreditai nebus teikiami.

Kredito unija gali suteikti palankesnes sąlygas

Kredito unijaNeseniai teko matyti keletą kredito unijų, kurios siūlo būsto paskolas asmenims kurie dirba pagal individualios veiklos pažymą. Keista, nes kiek teko domėtis, ypač bankai, labai rizikingai žiūri į asmenis, kurie nori gauti paskolas, dirbančius pagal individualios veiklos pažymą. Bankai netgi įtraukia tokius asmenis į rizikingesnę grupę, todėl ir būsto paskolos palūkanų norma būna kiek didesnė, nei, kad asmens dirbančio pagal darbo sutartį. Nieko nuostabaus, kad bankai ir kelia kartelę asmenims dirbantiems pagal individualią veiklą, visgi, tokių asmenų pajamos nėra stabilios ir kiekvieną mėnesį gali skirtis. Kolkas, kiek teko matyti, nei viena kredito unija neteikia būsto paskolų ilgiau nei 15 metų. Tačiau gali suteikti paskolas net iki 100 000 eurų nekilnojamojo turto įsigijimui.

Kredito unija – kreditai ir refinansavimas

Kredito unija kaip ir betkuri kita, vartojimo kreditus teikianti bendrovė, gali asmenims pasiūlyti vartojamasias paskolas iki 10 000 eurų. Paskolos gražinimo laikotarpis taip niekuo nesiskiria – maksimalus paskolos terminas yra 60 mėnesių. Kredito unijos taip pat teikia paskolų refinansavimo paslaugas kaip ir visos greitųjų kreditų bendrovės. Tiesa, kiek teko matyti, unijos gali pasiūlyti netgi geresnes finansavimo sąlygas, nei greitųjų kreditų bendrovės.