Kas yra kreditai? Tai pinigai, kuriuos skolina juridinis asmuo fiziniams asmeniui. Taikant tam tikras išimtis, kreditus vartojimui gali išduoti ir fiziniai asmenys. Puikiausias to pavyzdys – skolinimas per sutelktinio finansavimo sistemas.

Kas yra kreditai jums nesunkiai atsakys kreditoriai

kas yra kreditaiBet kuris kredito teikėjas jums tiesiai šviesiai pasakys, jog tai tėra eilinė paskola, tik šiuo atveju jums reikės nurodyti konkrečią priežastį kam skolinatės. Pavyzdžiui, kreditas automobiliui išduodamas vienaip, o kreditas vartojimui – kiek kitaip. Aišku, tarp tokių paskolų rūšių yra kai bendro – įstatymai ir reikalavimai.

Tiems, kam sunku suprasti kokius reikalavimus taiko kreditų teikėjai, tiesiog reikėtų atsižvelgti į bazinius sąžiningumo principus. Tai reiškia, kad klientas turi gauti pajamas, turėti švarią finansinę reputaciją ir negali būti prasiskolinęs kitiems kreditoriams.

Gauti pajamas būtina dėl to, kad būtų matoma kokią pajamų dalį galėsite skirti naujos paskolos (kredito) mokėjimui. Jeigu ta dalis bus labai didelė ir jums galinti pakenkti, tuomet paskolų teikėjas atmes jūsų kredito paraišką. Supraskite, įstatymai yra aukščiau kreditorių norų. Tai reiškia, kad kreditų teikėjai negali bet kaip išduoti paskolų. Tuo labiau, jie gali nuspręsit kam skolinti pinigus tik laikantis griežtos kreditingumo vertinimo metodikos.

Jeigu jūsų situacija yra labai prasta, bet jums labai reikia kredito, tai dar nereiškia, kad skolintis bus lengva ir skaičiuoklė duos teigiamą atsakymą. Kaip tik prastoje finansinėje situacija esantys žmonės turėtų sunerimti. Jiems sunkiausiai išduodami kreditai. Taip yra dėlto, kad kaip jau minėta, norint išduoti paskolą, pirmiausia reikia įsitikinti ar klientas galės viską grąžinti laiku sau nepakenkdamas. Kuo prastesnės finansinė situacija, tuo didesnį tikimybė, kad su nauju kreditu klientas dar labiau pablogins savo situaciją.

Svarstantiems kas yra kreditai vartojimui, tai tiesiog reikia suprasti, kad paskolos, kurios skirtos pinigų leidimui norimų pirkinių įsigijimui. Tiesiog tuos pinigus leidžiate praktiškai bet kam – kelionėms, telefonams ir t.t. Kreditas automobiliui jau būtų laikoma specifine paskola ir čia jau būtų įkeičiamas pat perkamas automobilis. Tai reiškia, kad toks kreditas gali būti išleidžiamas tik transporto priemonės pirkimui. Taip veikia kreditai Lietuvoje.