Nedelsiant reikia finansavimo? Numatėte kažkokį pirkinį, bet trūksta lėšų? Kreditų rinka gali jums pagelbėti – padėti reikiamu metu su finansavimu!

Kreditų rinka stebima akylai, tad skolintis galima ne visiems

kreditų rinkaLietuvos bankas vis dažniau akcentuoja kredito įstaigoms, kad šios imtųsi reikiamų priemonių nustatant ar klientas gali skolintis ar ne. Paprastai kalbant, jeigu jūs dvejojate dėl savo asmeninės padėties, tuomet reikės išlaukti patvirtinimo ar skubi paskola jums bus suteikta ar ne. Kredito teikėjas paskolas išduoti gali tik tuomet kai nelieka pagrįstų abejonių ar klientas vengs grąžinti skolą ar ne. Paprastai kalbant, kredito teikėjas pirmiau turės nustatyti ar grąžinsite skolą ar vis dėlto. Taip yra sureguliuota kreditų rinka.

Kreditingumo vertinimas yra ta procedūra, kuri leidžia nuspręsti kokia rizika atsiranda skolinant pinigus tam tikram asmeniui. Pavyzdžiui, yra aišku, kad mokus ir pastovias pajamas gaunantis žmogus lengviau grąžins skolą negu tas, kurio pajamos nėra tvarios. Dėl šios priežasties kreditoriams draudžiamas aplaidus mokumo vertinimas.

Aplaidžiu mokumo vertinimo laikomos tokios kreditingumo procedūros, kurių metu matoma, jog asmuo yra rizikos grupėje, bet jam vis tiek paskola suteikiama. Jeigu klientas neatitinka pagrindinių reikalavimų, kurie ypač susiję su pajamų gavimu, tuomet jam negalima gauti paskolos.

Kreditų rinka stebima jau daugelį metų ir dėl to nuolatos mažėja blogųjų paskolų skaičius. Tiesa, nereikėtų manyti, kad tik dėl griežtos reguliavimo sumažėjo neatsiskaitančių klientų. Skolos dažnai gražinamos ir dėl to, kad ekonominė padėtis šalyje gerėja. Tiesa, kalbant apie laikotarpį iki karantino paskelbimo.

Kaip bebūtų, kiekvieno asmens pagrindinis tikslas turėtų būti – pigiausio kredito radimas. Matote, kuo pigiau pasiskolinsite, tuo lengviau tą kreditą grąžinsite. Ieškokite tokių pasiūlymų, kuriuose būtų aiškiai suformuotos mažos palūkanos. Venkite tokių sutarčių, kuriose numatomi keisti mokesčiai, apie kuriuos nebuvo per daug informuota prieš sutarties sudarymą. Jūs turite žinoti visas taisykles, tad prieš skolinantis, būtinai kruopščiai skaitykite ką numato kredito sutartis.

Jokiai būdais negalvokite, kad kreditų rinka paprastai yra neprižiūrima ir kad galbūt jums kas nors padarys išimtį.