Galvojate kas padeda gauti paskolas paprasčiau? Jeigu jums reikia vartojimo kredito, būsto paskolos ar kažkokio finansavimo prekės ar paslaugos įsigijimui, nebijokite kreiptis į tarpininkus.

Jų dėka galbūt gausite tokius pasiūlymus, kurie nėra reklamuojami viešai. Kaip bebūtų, kai kurie asmenys negali gauti paskolų dėl tam tikrų sumetimų. Jie dažnai apibrėžiami vartojimo kredito įstatyme arba mokumo vertinimo nuostatuose.

Tarpininkai dažnai padeda gauti paskolas patikimiems žmonėms

padeda gauti paskolasKreipiantis į tarpininkus, reikėtų atminti, kad ir jei yra įpareigoti laikytis teisės aktų ir Lietuvos banko numatytos kliento mokumo vertinimo tvarkos. Jeigu jie padarys kažkokią išimtį ir paskolins pinigų arba nukreips pas kreditorių asmenį, kuris yra bedarbis, tokie tarpininkai rizikuoja gauti baudas. Trumpai ariant, joks bedarbis asmuo negali gauti paskolų nei per tarpininkus, nei tiesiogiai. Įstatymai to neleidžia ir tiek.

Bet, jeigu galvojate, kad skolintis per tarpininkus visada yra geriau, tuomet klystate. Turite žinoti, kad tarpininkais dažnai laikomos paprastos įmones arba fiziniai asmenys, kurie kitų bendrovių vardu išduoda paskolas. Pavyzdžiui, Lietuvos pašo skyriuje bent jau anksčiau buvo galima gaut paskolas iš tam tikrų skubaus kredito teikėjų. Tad, Lietuvos paštas šiuo atveju buvo tarpininkas.

Kaip bebūtų, kai kurie asmenys tikrai padeda gauti paskolas geresnėmis sąlygomis, bet čia svarbu kruopščiai pasidomėti kurie tarpininkai dirba patikimai. Kai kurie iš jų turi sukaupę daug ryšių, todėl gali padėti ne tik su vartojimo paskolomis, bet ir verslo kreditavimu. Aišku, viskas daroma ne už dyką. Dažniausiai už pagalbą tenka susimokėti pačiam klientui arba už darbą mokami komisiniai iš kredito teikėjo kišenės.

Taip pat verta paminėti, kad sutelktinio finansavimo sistemos yra laikomi paskolų išdavimo tarpininkais. Tokios sistemos surenka pinigus ir išmoka paskolas jų prašantiems asmenims. Tokios sistemos atlieka visus reikalingus veiksmus, o jose esantys investuotojai tiesiog suneša paskolos sumą ir tiek. Tą mokestį už paskolos gavimą moka paskolą gavęs asmuo. Kiek sumokama – nurodoma prieš sudarant paskolos sutartį. Taip pat matoma ar skolinamasi be pradinio įanšo ar ne. Tad, tokiose sistemos irgi padeda gauti paskolas.