Paskola būstui įsigyti yra viena dažniausiai imamų visų paskolų Lietuvoje. Asmenys planuojantys įsigyti ar renovuoti jau turimą nekilnojamą turtą, susiduria su pagrindine problema – kas paskolins palankiausiomis sąlygomis?

Akivaizdu, kad paskola būstui įsigyti suteikiama Lietuvoje veikiantiems bankams. Žemos būsto paskolų palūkanų normos leidžia pasiskolinti asmenims itin dideles sumas su mažomis palūkanomis, kurių dėkai mėnesinės įmokos neatrodo tokios skaudžios. Taip nuo pigiausių būsto paskolų teikimo neatsiliekia ir anksčiau minėtos kredito unijos. Tiesa, nesvarbu iš kur norėsite skolintis, ar iš banko, ar iš kredito unijos, teks vis tiek atitikti visus kreditorių reikalavimus. Reikalavimai iš tiesų gan griežti, pirmiausia, nuo šių metų įsigaliojus naujiems įstatymų pakeitimams, paskolos dirbantiems užsienyje nebėra suteikiamos. To priežastis – negalėjimas patikrinti asmens gaunamų pajamų užsienio valstybėse kur pagrindinė šalies valiuta nėra euras. Kitaip sakant, dirbantys šalyse kur atlyginimas mokamas ne eurais, paskola būstui įsigyti nebus suteikta.

Paskola būstui renovuoti

Paskola būstuiTiek bankai, tiek kredito unijos, net ir tarpusavio skolinimo platformos, gali pasiūlyti asmenims vartojimo paskolas būsto remontui ar įsigijimui. Yra keletas galimybių pasiskolinti būsto renovacijai. Pirma, asmuo gali kreipti į finansų įstaigą dėl paprasčiausios vartojimo paskolos. Jeigu asmuo atitiks kreditoriaus reikalavimus, jam ta paskola bus suteikta be jokio turto įkeitimo. Antra, asmenys norintys lengviau įsigyti ar nusipirkti nekilnojamąjį turtą, privalės jį įkeisti ir ko gero, negaus 100% finansavimo. Pagal įstatymus paskolą suteikęs kreditoriu gali finansuoti daugiausiai 85% turto vertės. Likusius 15% asmuo privalės turėti pats. Dar kitaip 15% yra vadinama pradiniu įnašu. Tiesa, asmuo ketinantis imti būsto paskolą, negali būti to pradinio įnašo pasiskolinti. Kitaip tariant, pradinis įnašas negali būti skolintas, nes tai pažeistų Lietuvos Respublikos įstatymus.

Ko gero, asmenys su bloga kredito istorija taip pat negautų net ir vartojimo paskolos būsto remontui neįkeisdami savo turto. Tokiu būdu kreditoriai siekia apsaugoti savo skolintus pinigus nuo galima paskolos negražinimo. Tokiu atveju, kreditoriui perėmus įkeistą turtą, jis, galime sakyti, tampa įsigijęs nekilnojamąjį turtą žemesne nei rinkos kaina.Tad siūlome gerai pagalvoti ir išklausyti įvairių kreditorių pasiūlymus, garantuoju, jeigu esate mokus klientas, kreditoriai varžysis dėl galimybės finansuoti jūsų paskolą.