Paskola studentui šiais laikais yra suteikiama lygiai taip pat kaip ir paprastiems asmenims. Pirmiausia ką reikia žinoti?

Asmuo turi apsispręsti kokia paskola jam reikalinga t.y. ar valstybės remiama paskola studijoms, ar paprasta vartojimo paskola. Norint gauti valstybės remiamą paskolą studijoms, reikia kreiptis su visais reikiamais dokumentais į valstybinį studijų fondą.

Paskola studentuiJeigu asmuo nori gauti eilinę vartojimo paskolą, tai jis privalo atitikti visus kreditorių keliamus reikalavimus kaip ir eiliniai dirbantys žmonės. Kitaip tariant, asmuo, kuris studijuoja ir negauna tvarių pajamų, negalės gauti jokios vartojimo paskolos. Apie tvarias asmens pajamas jau kalbėjome anksčiau. Tvariomis pajamomis negali būti jokios socialinės, bedarbių ar kitos pašalpos, stipendijos studentams taip pat nėra laikomos tvariomis pajamomis.

Bet jeigu studentas yra dirbantis asmuo, jis turi viskas galimybes gauti vartojamąsias paskolas bankuose, greitųjų kreditų bendrovėse, sutelktinio finansavimo platformose ar kredito unijose.

Paskola studentui iš privačių asmenų

Paskolos iš privačių asmenų studentams būtų pats geriausias pasirinkimas. Pagrindinės priežastys dėl kurių studentas turėtų kreiptis į sutelktinio finansavimo operatorius yra tokios, jog šiose platformose paskolas teikia paprasti fiziniai asmenys. Privalumas šių platformų prasideda nuo to, jog šiuo metu tai yra bene pats pigiausias būdas pasiskolinti pinigų ilgam laikotarpiui. Kuo ilgesniam laikotarpiui skolinamasi, tuo mažesnės mėnesinės įmokos tenka asmeniui. Tokiu būdu asmuo gali lengviau atsikvėpti ir mokėti paskolą nedidelėmis dalimis bet gan ilgą laiką. Paskolos iš žmonių leidžia pasiskolinti net iki 10 000 eurų iki penkerių metų laikotarpiui. Taip pat studentai, kurie jau turi finansinių įsipareigojimų, gali refinansuoti savo turimas paskolas dar geresnėmis sąlygomis. Dar vienas didelis pliusas šių platformų – galimybė įkeisti savo turtą norint gauti paskolą.

Paskola studentui su užstatu

Dažniausiai užstatas reikalingas kai asmuo nori užtikrinti paskolos gražinimą, tokiu atveju, paskolos davėjai turėtų garantą paskolos negražinimo atveju. Dažniausiai pasitaikantys turto užstatai būna nekilnojamasis turtas ir transporto priemonės. Bet nors ir užstatas nebūtinas, nesusigundykite ir nemėginkite užstatyti savo turtą vien tam, jog gautumėte mažesnes paskolos metines palūkanas. Tokiose sutelktinio finansavimo platformose jau ir taip siūlomos metinės palūkanos yra vienos mažiausių rinkoje.