Galvojate kas jums dabar galėtų išduoti paskolą su mažiausiomis palūkanomis ir palankius įmokų mokėjimo grafiku? Paskola su įkeitimu būtų vienas patrauklesnių būdų skolintis netgi internetu.

Įkeičiant turtą, ženkliai pagerėja skolinimosi sąlygos. Tačiau, turite suprasti, kad bet kokiu atveju teks pereiti standartines procedūras.

Paskola su įkeitimu neatleidžia nuo kreditingumo vertinimo procedūros

paskola su ikeitimuNaivu tikėtis, kad turto įkeitimas kaip nors pakeis situaciją ir kreditoriai palankiau vertins jūsų finansinę padėtį. Matote, jie yra įsipareigoję tikrinti kreditingumą bet kokiu atveju. Netgi mokumo vertinimo nuostatos pabrėžia, kad įkeičiamas turtas negali būti rodiklis, aprodantis ar skolinti pinigus ar ne.

Turto įkeitimas niekaip negarantuoja, kad jūs gausite paskolą. Pirmiausia riekės pateikti asmeninę informaciją, kurioje būtų nurodyta kokią pajamų sumą gaunate kas mėnesį. Be to, turėsite nurodyti mėnesio įsipareigojimus kitoms finansų įstaigoms. Iš šių dviejų sumų bus paskaičiuojama tam tikra riba, kuri parodys ar galite gauti naują paskolą ar ne.

Skaičiuojant ribą, nuo kurios paaiškėja ar asmuo gali gauti kreditą, tiesiog nustatomas pajamų ir įsipareigojimų santykis. Jūsų mėnesio įsipareigojimai yra padalinami iš gaunamų pajamų sumos. Galiausiai, dauginama iš šimto ir tokiu būdu išreiškiama procentinė išraišką. Jeigu ta procentinė išraiška yra didesnė arba lygi 40, vadinasi naujų įsipareigojimų prisiimti nebegalite.

Galioja tam tikros išimtys skaičiuojant pajamų ir išlaidų santykį. Trumpai tariant, nuo normos galima nukrypti tik tuomet, jeigu akivaizdu, jog asmuo į rankas kas mėnesį gauna gerokai daugiau nei statistinis lietuvis. Aišku, tas pajamas teks pagrįsti – neužteks nurodyti didesnės sumos.

Aišku, turint nekokią kredito istoriją, toks skolinimasis tampa sunkesnis.

Taipogi būtina suvokti, kad melagingų duomenų pateikimas net tik kad nepalengvins situacijos, bet ją dar labiau apsunkins. Jeigu nurodysite, jog gaunate daugiau nei iš tiesų gaunate, tuomet turėsite pateikti įrodymus. Jeigu nepateiksite, kreditorius gali manyti, kad bandote sukčiauti. Paskola su įkeitimu tikrai nebus suteikiama, jeigu jūsų pajamos bus per daug mažos.

Pravartu žinoti, kad paskola su įkeitimu, o tiksliau – su hipoteka, gali būti išduodama dar sunkiau, nes čia bus taikomos papildomos taisyklės.