Nenutuokiate kuris kredito teikėjas jums galėtų pateikti geriausią pasiūlymą? Tam yra paskolų brokeriai, kurie pasirūpins, jog skolinimosi sąlygos atitiktų visus jūsų lūkesčius.

Šių specialistų paslaugomis naudojasi vis daugiau žmonių, nes vis dėlto – jų dėka galima rasti tokius pasiūlymus, kurie menkai matomi viešumoje.

Paskolų brokeriai yra licencijuoti specialistai

paskolu brokeriaiPravartu žinoti, kad bet kas save pasivadinęs paskolų brokeriu, juo automatiškai netampa. Tai specifinė veikla, kuri apima konsultacinę veiklą, paskolos sutarčių siūlymą ir t.t. Tai reiškia, kad paskolų brokeriai tiesiogiai siūlo kredito sutartis ar net tarpininkauja tam tikroms finansų įstaigoms. Tokia veikla yra licencijuojama. Tai reiškia, kad ir jie tikrins jūsų kredito istoriją.

Norint gauti paskolų brokerio licenciją, būtina laikytis tam tikros tvarkos, kurią numato Lietuvos bankas. Paprasčiausiai, tokie specialistai įprastai turi gauti vartojimo kredito davėjų tarpininko licenciją. Tuomet toks specialistas įtraukiamas į specialų Lietuvos banko sudarytą sąrašą.

Kaip bebūtų, paskolų brokeriai neturi teisės siūlyti tokių paskolų, kurios pažeidžia teisės aktus. Tai reiškia, kad vargu ar šie specialistai jums padės apeiti įstatymus. Jeigu manote, kad per juos galite gauti kreditą be kreditingumo vertinimo – klystate. Taip nebūna, o jeigu būna – brokeris sulaukia baudos arba netenka licencijos. Tai tiesiog nelegali veikla. Tas pats liečia paskolas pagal vekselį.

Gaila, tačiau yra nemažai sukčių, kurie dedasi paskolų brokeriais. Nuo jų nukenčia paprasti asmenys, kurie ieško geriausios paskolos. Viena didžiausių problemų – tokie brokeriai neretai reikalauja niekuo nepagrįstų didelių mokesčių už kreditingumo vertinimą ar duomenų patikrinimą.

Būna atvejų, kad sukčiai paprašo kelių dešimčių ar net šimtų eurų mokesčio už tai, kad būtų užregistruojama paraiška. Galiausiai, kai klientas tokį mokestį sumoka, jam pateikiamas atsakymas, kad jis paskolos gauti negali. Tai tiesiog apgavystė ir tiek.

Beje, primename, kad turintys antstolių, daug kur yra nepageidaujami.

Dėl minėtos priežasties, labai svarbu, jog paskolų brokeriai būtų pasirenkami būtent iš Lietuvos banko skelbiamo sąrašo. Ten yra nurodyti visi specialistai ir įmonės, kuriems yra suteikta teisė tarpininkauti suteikiant vartojimo kreditus. Jeigu jūsų rastas paskolų brokeris ten neregistruotas, tuomet venkite naudotis jo paslaugomis. Jis neturi teisė jų teikti, nes tai licencijuojama veikla.