Vartojimo kreditai iki keliolikos tūkstančių eurų suteikia vos už kelis procentus metinių palūkanų. Pasiskolinti galima renkantis paskola tiek su turto įkeitimu, tiek ir jo neįkeičiant.

Bet, jeigu svarstote apie skolinimąsi iš greitųjų paskolų įmonių, turėtumėte bent jau pasižiūrėti kurios bendrovės siūlo mažiausias palūkanas. Pasiskolinti dideles pinigų sumas lengviausia yra tiems, kurių finansinė padėtis yra gera ir nesiejama su aukšta rizika.

Lietuvoje vartojimo kreditai gali būti išduodami remiantis įstatymais

vartojimo kreditaiYra daug kriterijų, kuriuos privalo atitikti besiskolinantis asmuo, tačiau kriterijus turi atitikti ir kreditų teikėjai. Pirmiausia, turite žinoti, kad vartojimo kreditai gali būti išduodami tik juridinių asmenų. Fiziniai asmenys negali užsiimti nuolatiniu pinigų skolinimu už palūkanas. Tai reiškia, kad įstatymai fiziniams asmenims draudžia teikti paskolas. Tik įmonės gali užsiimti kreditų teikimu. Aišku, tai daryti gali toli gražu ne kiekviena įmonė.

Kaip jau minėta, vartojimo kreditai gali būti teikiami tik tam tikrų įmonių, kurios atitinka specialius reikalavimus. Lietuvos banką pirmiau turi išduoti licenciją įmonei, kuri nori teikti paskolas. Tam, kad ji gautų licenciją, ji privalės įgyvendinti specialius reikalavimus. Tiesiog licencijos verstis šia veikla bet kam, nėra išduodamos. Vienas iš reikalavimų yra užtikrinti klientų duomenų saugumą. Tad, tam turi būti priimamos atitinkamos saugumo priemonės.

Kalbant apie reikalavimus klientams, įdomiausia yra tai, kad vis dar yra manančių, jog paskolos teikiamos visiems pilnamečiams. Teoriškai tai yra tiesa, nes skolintis galima tik sulaukus pilnametystės. Bet, labai retais atvejais kreditai išduodami mokyklų dar nebaigusiems jaunuoliams. Pavyzdžiui, 18 metų jaunuolis, kuris dar tebelanko vidurinę mokyklą ir yra priklausomas nuo tėvų, tikrai negali gauti jokių vartojimo paskolų ar kreditų.

Įstatymai pabrėžia, kad norintis pasiskolinti žmogus turi gauti pajamas kiekvieną mėnesį. Tai reiškia, kad kreditorius privalo matyti jūsų nuolatinį pajamų šaltinį. Jis turi įsitikinti, kad jūs turėsite pakankamai pinigų iš ko mokėti įmokas. Ji patikrins visus jūsų duomenis, įskaitant gaunamas pajamas ir tik tuomet padarys išvadas kokia yra rizika sutiekti paskolą internetu.