Paskolų refinansavimas

Paskolų refinansavimas – pagalba įklimpus į skolas? Susidarę didžiuliai finansiniai įsipareigojimai greitųjų kreditų bendrovėms, bankams, kredito unijoms ar lizingo bendrovėms trukdo jums išbristi iš skolų liūno? Ar kada girdėjote kas yra paskolų refinansavimas? Ne? Paskolų refinansavimas – tai būdas sumažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus ir perkelti juos į vieną finansų įstaigą.

1  1  1  1  1  1  1 

 

Paprastai tariant, asmuo perkelia savo turimus finansinius įsipareigojimus (paskolą ar kitą įsiskolinimą) į kitą kredito bendrovę, kuri gali pasiūlyti kur kas mažesnes palūkanas, nei, kad dabartiniai finansiniai įsipareigojimai. Pavyzdžiui: asmuo turi 1000 eurų vartojimo kreditą, jis kas mėnesį kredito bendrovei turi mokėti po 100 eurų ir taip 12 mėn. Paskolų refinansavimas gali padėti sumažinti mėnesines įmokas, kitaip sakant, pasinaudojus paskolų refinansavimu, nauja kredito bendrovė nupirks jūsų finansinius įsipareigojimus už mažesnes palūkanas. Pvz.: iš naujos kredito bendrovės jūs „pasiskolinate“ 1200 eurų esamiems įsiskolinimams padengti. Ši bendrovė paskolina jums 1200 eurų tarkime 24 mėnesiams. Per 24 mėnesius jūs naujai kredito bendrovei turėsite iš viso sumokėti 1400 eurų, kas per mėnesį gaunasi 1400/24=58.33 EU. Žinoma, tai tik preliminarūs skaičiavimai, kiekvienam atvejui taikomi individualūs pasiūlymai.

Tik ką reikia žinoti pasinaudojus paskolų refinansavimu? Naujos paskolos jūs NEGAUSITE! Taip, pačių pinigų jūs negausite, kredito bendrovė pati paskirstys ir sumokės visus senus įsiskolinimus. Žinoma, jeigu jūsų tai netenkina, gali bandyti gauti DAR vieną vartojimo kreditą ir įsiskolinimus padengti pats. Tokiu atveju, jeigu seni finansiniai įsipareigojimai padengiami anksčiau laiko, tai kreditorius privalo perskaičiuoti paskolos ir palūkanų įmokas.  Ko gero, gražinant visą paskolą ar kitą finansinį įsipareigojimą jūs netgi sutaupysite, nes nebeturėsite mokėti už paskolą 12 mėnesių, nes tiek laiko jūs ja net nesinaudojote, t.y. bus paskaičiuota kiek asmuo turi sumokėti už lakotarpį kuriuo jis naudojosi paskola, o ne už laikotarpį, nurodyta sutartyje.

Refinansavimas be užstato

Dažniausiai refinansuoti paskolas nori asmenys kurie jau yra nebepajėgūs visiškai gražinti savo finansinius įsipareigojimus. Dar blogiau kai refinansuoti paskolas bando bedarbiai asmenys, kurie ir taip negaudami jokių pajamų su kiekvienu mėnesiu patiria finansinių nuostolių. Dažniausiai tokiems asmenims refinansavimas be užstato yra neįmanomas. Kodėl? Pirmiausia pradėkime nuo to, kas gali gauti vartojimo paskolas, kas gali sudaryti lizingo sutartis ir t.t. Pirmiausia, paskolų refinansavimas yra lygiai toks pats finansinis įsipareigojimas kaip ir vartojimo kreditas, lizingu paimtas turtas ir t.t. Lietuvos Respublikos įstatymai griežtai nustato vartojimo kredito sąlygas. Jokie asmenys negali gauti vartojimo kreditų, būsto paskolų, negali sudaryti jokių lizingo sutarčių jeigu neturi oficialių pajamų t.y. jeigu asmuo yra bedarbis, jis jokių finansinių paslaugų negali gauti. Taip pat, jeigu asmuo yra dirbantis, bet jo finansiniai įsipareigojimai per mėnesį viršyja 40% jo gaunamų pajamų, jis taip pat nebegali gauti jokių finansinių paslaugų. Vartojimo kreditų davėjai pažeidžiantys šiuos įstatymus yra griežtai baudžiami, pasitaiko neretos didžiulės piniginės baudos už šio įstatymo nesilaikymą. Būtą ir atvejų, kad už grubų šio įstatymo pažeidimą atimama ir licenzija versti šia veikla. Visas finansų įstaigas Lietuvoje prižiūri ir jų veiklą reguliuoja Lietuvos Bankas.

 

Taigi kaip gauti vartojimo kreditą refinansuoti turimus įsipareigojimus jeigu asmuo yra bedarbis? Atsakymas paprastas – užstatas. Refinansavimas be užstato taip pat neįmanomas. Bedarbis asmuo norėdamas gauti paskolą ar rafinansuoti įsiskolinimus, privalo užstatyti nekilnojamąjį arba kilnojamąjį turtą. Tokiu atveju, asmuo taip pat neturėtų tikėtis, kad gaus tokio pačio dydžio paskolą kaip ir užstatytas turtas. Visi kreditoriai taip nori uždirbti, tad pasiūlys pvz tik 75% jūsų turto vertės, ar net mažiau. Tokiu atveju negražinus gautos paskolos, jūsų užstatytas turtas tampa kreditą išdavusios bendrovės nuosavybe, kurią bendrovė „įsigijos“ žemesne nei rinkos kaina.

Refinansavimas interneturefinansavimas internetu

Dabar pakalbėkime apie refinansavimą internetu. Taip, šiais laikais paskolų refinansavimas galimas net neišėjus iš namų! Vargu ar šiais laikais surasime vartojimo kreditus teikiančią bendrovę, kuri neteiktų refinansavimo paslaugos. Kaip ir greitieji kreditai, taip ir refinansavimas internetu yra labai greitas ir itin paprastas. Visas refinansavimo procesas užtrunka šiek tiek ilgiau, nei, kad gauti vartojimo kreditą. Sąlygos paskolų refinansavimui yra tokios pačios kaip ir vartojimo kredito gavimui, kartais, netgi geresnės. Geresnės kodėl? Tarkime, dabartiniai jūsų įsipareigojimai yra 40% jūsų mėnesinių pajamų. Refinansavimas internetu jums gali padėti sumažinti šį procentą iki 30%, ar net mažiau. Tiesa, tai jau yra kiekvienos finansų įstaigos sprendimas, kokiomis sąlygomis jūs galėsite refinansuoti savo turimus finansinius įsipareigojimus. Iš patirties galime teigti, jog šiuo metu geriausias refinansavimas internetu yra sutelktinio finansavimo platformose.

Kas tas sutelktinis finansavimas? Tai paskolos iš žmonių! Jūsų prašymas gauti paskolą nagrinėjamas kredito bendrovės, bet jūsų paskola sufinansuojama paprastų žmonių. Kitaip sakant, paskola teikia ne bendrovės, o žmonės, tokiose platformose galima gauti paskolas ar refinansuoti savo įsipareigojimus itin geromis sąlygomis! Tiesa, pati bendrovė kuri administruoja platformą ir sudarinėja su paskolų prašytojais sutartis. Bendrovė šiuo atveju, atlieka tarpininko vaidmenį. Ji vertina asmens mokumą ir sudarinėja sutartis. Paskolos sutartis bus sudaryta ne su žmonėmis, kurie išdavė  paskolas, o su bendrove, kuri administruoja sutelktinį finansavimą.

5.0