Pačios geriausios skolinimosi sąlygos suteikiamos tiems, kurie gali užtikrinti sklandų skolos grąžinimą. Bendraskolis gali būti viena iš garantijų, kuri pagelbėtų imant didesnę paskolą.

Norintiems skolintis būstui ar verslui, toks asmuo tikrai pagerintų galimybes gauti paskolas. Mat, tai būtų dar didesnis garantas nei turėti laiduotoją.

Bendraskolis atsakingas už jūsų skolą taip pat

bendraskolisBendraskolis, kaip jau sako pats žodis, reiškia, kad skola yra bendra. Tai reiškia, kad paskola imama kartu su kitu žmogumi. Dėl šios priežasties paskola tenka ne vienam, o visiems bendraskoliams. Bendraskoliai dažniausiai pasirenkami kai norima gauti būsto paskolą su antrąją puse. Tai dažniausiai būna šeima arba nesusituokę asmenys. Aišku, tai dažniausiai liečia būsto kreditus, bet bendraskoliais galima tapti ir imant paskolas verslui ar vartojimui.

Šiais laikais norint gauti vartojimo paskolą, tenka gauti sutuoktinio sutikimą. Kitu atveju, paskola turi būti imama asmeniškai, o tai reiškia, kad esant santuokoje, gauti kreditą tampa dar sunkiau, nes dar konservatyviau vertinamos gaunamos pajamos. Pavyzdžiui, kai paskola imama asmeniškai, tokio žmogaus turimi įsipareigojimai negali sudaryti daugiau nei 20 procentų gaunamų pajamų. Kai kuri iš viso nesuteikiamos tokios paskolos, kol nėra gaunamas antrosios pusės sutikimas.

Kaip bebūtų, bendraskolis gali būti ir ne antroji pusė, o tiesiog giminaitės, draugas ar kitas žmogus. Skolinantis pinigus, teks nurodyti kam yra imam paskola. Tai reiškia, kad reikės nurodyti priežastį kodėl imamas kreditas ir kam jis bus panaudojamas. Jeigu skolinamasi verslui, nenustebkite, jeigu kredito teikėjas paprašys įkeisti įmonės akcijas ar pateikti kažkokias garantijas. Taip dažnai būna su jaunomis įmonėmis.

Norint pasiskolinti be bendraskolio, reikėtų įvertinti savo finansines galimybes bei siūlomas palūkanas. Kai žmogus gauna labai dideles pajamas, jam bendraskolio gali ir nepririekti. Skolinantis iš banko ar kitų vietų, vis tiek bus galima gauti konsultacijas, kurios leis suprasti kokiu būdu skolintis būtų geriausia. Jeigu jus domina paskolos vartojimui, tiesiog įvertinkite savo pajamų ir įsipareigojimų santykį. Galbūt jums bendraskolis netgi nebus reikalingas ir galėsite skolintis tiek kiek norite.