Lizingas automobiliui dabar siūlomas ir be didelio pabrangimo. Transporto priemonę įsigyti norintiems asmenims siūlomi įvairūs kreditai bei išsimokėjimo sąlygos.

Viskas priklausys nuo jūsų esamos padėties. Tad, pabrėžiama, kad kiekvieno kliento situacija gali būti vertinama visiškai skirtingai. Svarbu vadovautis bendromis taisyklėmis, kurios apibrėžtos vartojimo kredito įstatyme ir kituose teisės aktuose.

Lietuvoje lizingas automobiliui įsigyti siūlomas ne visiems

lizingas automobiliuiPabrėžiamas, lizingas yra beveiks tas pats kas pinigų skolinimąsi transporto priemonės įsigijimui. Mokama lygiomis dalimis kas mėnesį mokant palūkanas. Tai reiškia, kad net ir lizingo atveju mokamos palūkanos, o kokios jos – nustato lizingo bendrovė. Kai kurie automobilių pardavėjai patys teikia pirkimo išsimokėtinai paslaugą, tačiau tai nereiškia, kad visi jie siūlo geras sąlygas. Vienos įmonės siūlo mažesnes, o kitos – didesnes palūkanas.

Perkant automobilį lizingu, taikomas užstato reikalavimas. Tai yra toks principas, kuomet lizingu perkamas automobilis tuo pat metu yra įkeičiamas. Jo nuosavybės teisė pakeičiama tuomet, kai už automobilio įsigijimą atsiskaitoma iki galo. Tai reiškia, kad kai baigsite mokėti lizingo įmokas, tuomet automobilio nuosavybės teisė pereis jums. Iki tol jūs galėsite tik naudotis tuo automobiliu, tad jo parduoti negalėsite kol nebus padengtas visas turimas įsiskolinimas.

Kalbant apie palūkanas ir kitas sąlygas, verta pabrėžti, kad kai kurie automobilių pardavėjai turi lizingo partnerius. Pavyzdžiui, kai kurios automobilius parduodančios įmonės siūlo naudotis jų partnerių lizingo paslaugomis. Tie partneriai dažnai būna finansų įstaigos, kurios teikia įvairias finansines paslaugas, įskaitant vartojimo kreditus. Per tokius tarpininkus dažnai perkami ne tik automobiliai, bet ir kitos prekės ar paslaugos.

Lizingas automobiliui naudingas tuos, kad transporto priemonė yra priskiriama prie būtinųjų prekių. Tai reiškia, kad vertinant mokumą, nėra būtina taip griežtai vertinti automobilio pirkimo įmokas, kaip būtų svarbu vertinti vartojimo kredito įmokas. Tad, perkant automobilį lizingu, šiek tiek lengviau vertinama jūsų finansinės padėtis. Aišku, jeigu ji bus per daug tragiška, automobilio lizingu jūs niekaip neįsigysite, nes mokumą vertinti privalu be tokiais atvejais.