Nuo šiol paskola būsto įrengimui gali būti imama renkantis ne specializuotą, o standartinę paskolą. Tai reiškia, kad norint pasiskolinti būsto įrengimui, nebūtina to būsto įkeisti.

Skolintis galima eiliniam vartojimui, o tai reiškia, kad pinigus galėsite laisvai naudoti savo nuožiūra. Pravartu žinoti, kad skolinantis specializuotiems tikslams, dažnai tenka patiekti ataskaitas kur panaudojamos paskolų sumos. Tad norint pasiskolinti pinigų įrengimui, tenka rinktis įvairius sprendimus.

Paskola būsto įrengimui dažnai suteikiama mažomis palūkanomis

paskola busto irengimuiJeigu norite gautą paskolą laisvai naudoti ir netikti jokių ataskaitų, jums reikia dairytis į vartojamuosius kreditus. Paprastai kalbant tokie kreditai gali būti panaudojami kaip tik norite. Kai skolinamasi konkrečiame tikslui, dažnai sutartis numato, kad kredito teikėjas pasilieka teisę prašyti ataskaitos apie paskolos sumos panaudojimą.

Tad, jeigu galvojate apie skolinimąsi ne tik būsto remontui, bet ir dar kažkam, būtinai kruopščiai skaitykite paskolos sutartį.

Kreipiantis dėl kredito būsto įrengimui, geriausia būtų kredito teikėjui iš karto nurodyti, kad paskola nebūtinai bus panaudota vien tik šiam tikslui. Aiškiai pabrėžkite, kad pinigai reikalingi dar ir kitiems tikslams. Konkrečiai įvardinkite kokiems tikslams reikalinga ta paskolos suma. Tada kredito teikėjas supras, kad pinigai bus naudoti keliems atvejams, o tada paskolos sutartyje jau nebereikės nurodyti jokių teisių dėl ataskaitų reikalavimų.

Kaip bebūtų, paskola būsto įrengimui kai kuriose vietose suteikiama su užstato reikalavimu. Trumpai tariant, kai kurie kreditoriai gali paprašyti, jog įkeistumėte turtą. Taip dažnai būna tuomet, kai paskolos suma yra labai didelė. Taip pat gali būti reikalaujama turto įkeitimo, jeigu asmens gaunamos pajamos nei turimi įsipareigojimai neramina patį kredito teikėją.

Verta atminti, kad paskolos būsto remontui gali būti neišduodamos bedarbiams ir kitiems nepatikimai atrodantiems asmenims. Trumpai tariant, tokioms paskoloms irgi taikomas reikalavimas kruopščiai vertinti kliento mokumą. Jeigu jis bus labai prastai įvertintas, skubaus kredito teikėjas negalės suteikti paskolos. Tokiu atveju, kai paskola išduodama asmeniui, kuris prasilenkia su mokumo vertinimo kriterijais, laukiamos baudos. Jas skiria Lietuvos bankas ir jos dedamos būtent paskolas išduodančioms įmonėms, kurios neišlaiko tvarkos ir rizikoje skolinant prastą reputaciją turintiems žmonėms.

Įrengti būstą galima su įvairių rūšių paskolomis

paskola busto irengimuiKaip jau prieš tai minėta, būsto įrengimo paskola gali būti imama nurodant konkretų skolinimosi tikslą arba tiesiog pasirenkant vartojimo kreditą. Esmė ta, kad nuo paskolos dydžio priklausys kokios sąlygos bus keliamos. Natūralu, kad mažai žmonių nori teikti ataskaitas kreditoriui apie panaudotus pinigus. Dėl to žmonės ima vartojimo kreditą, nurodydami, kad pinigus naudos keliems tikslams. Tačiau, vartojimo kredito palūkanos yra didesnės nei imant specializuotą paskolą būsto įrengimui.

Paskola būsto įrengimui gali būti imama ne tik bankuose. Bet, svarbiausia yra suprasti, kad tokios paskolos reikalaus atsakomybės ir atskaitomybės. Mainais į tai, galite tikėtis geriausių palūkanų. Pasirinkus būtent šią paskolą, tikėtina, kad po visų darbų teks pateikti informaciją apie išleistus pinigus.

Į ataskaitą turės būti įtraukiami visi čekiai bei sąskaitos faktūros, kurios gautos perkant medžiagas bei samdant specialistus remonto darbams.

Taip pravartu žinoti, kad tokio kredito ėmimo metu neretai paskolos suma išmokama dalimis. Gali būti, kad kai kurie kreditoriai paskolos sumą mokės etapais pagal atliktus darbus. Kredito sutartyje turite gerai įsidėmėti ko reikalauja paskolos teikėjas.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad paskolos įmokos gali keistis kečiantis tarpankinėms palūkanų normoms. Tad, detaliai išanalizuokite sutartį, kad po to netektų graužtis nagų dėl neapdairumo.

Atnaujinta: 2022-07-16