Ieškote geriausio finansinio sprendimo, leisiančio kažką įsigyti? Vartojimo paskola namams dabar yra ypač patrauklus pasirinkimas ne tik pavieniams asmenims, bet ir šeimoms, kurioms pristigo pinigų.

Tai paskolos rūšis, kuomet skolinamasi namų ūkio gerinimui arba šeimos vartojimo poreikių tenkinimui.

Vartojimo paskola namams gali būti išduodama su paskirtimi

vartojimo paskola namamsRenkantis kredito teikėją, iš kurios bus skolinamasi, reikia atsižvelgti į sutarties sąlygas. Tiksliau kalbant, reikia žiūrėti ar paskolos panaudojimui nebus numatyta konkreti paskirtis. Pavyzdžiui, jeigu kredito teikėjui nurodysite, kad kreditas reikalingas būsto remontui, tikėtina, kad pagal sutartį, tų pinigų niekaip kitaip negalėsite panaudoti.

Jeigu paskolos sutartyje nurodoma, kad pinigų suma bus naudojama būsto remontui, jūs tuos pinigus ir turėsite naudoti pagal paskirtį. Tai privers laikytis tam tikrų taisyklių. Kaip jau minėta, jūs tų pinigų negalėsite naudoti ne su būsto remontu susijusiems tikslams.

Kita taisyklė, kuri būti keliama – pinigai turės būti naudojami legaliai. Jūs negalėsite užsisakyti paslaugų iš nelegaliai dirbančių specialistų, kurie neišduoda apskaitos dokumentų. Taipogi negalėsite pirkti medžiagų neimant kvitų ir t.t.

Galvojate, kodėl tokios sąlygos keliamos, nors jos neaptariamos sutartyje? Paprasčiausiai, vartojimo paskola namams dažniausiai suteikiama su paskirtimi, o sutartyje neretai nurodoma, kad kredito teikėjas turi teisę pareikalauti ataskaitos kaip buvo panaudoti pinigai.

Jeigu sutartyje nurodyta, kad kreditorius gali reikalauti ataskaitos, jūs turėsite pateikti visus kvitus. Gali būti, kad pažeidus paskirties nuostatą, kreditorius reikalaus pinigų grąžinimo. Tad, labai svarbu atsižvelgti į tai, kaip bus skolinamasi. Prasta kredito istorija gali apriboti jūsų skolinimosi galimybes.

Tie, kurie nenori duoti ataskaitų kredito teikėjams, turėtų rinktis įprastą vartojimo kreditą. Tai kreditas, kuomet nenurodoma paskirtis. Įprastai, norint gauti tokią paskolą, kreditoriui nurodoma, jog pinigai bus panaudojami keliems tikslams. Tokiais atvejais, kredito sutartyje nebūna reikalavimo nurodyti kur pinigai bus panaudoti. Apie tokias paskolas kalbama vis dažniau.

Vartojimo paskola namams gali būti imama tiek pavienių asmenų, tiek ir šeimų. Tačiau, turėkite galvoje, kad šeimos turi būti oficialios, o tai reiškia, kad skolintis su sugyventiniu vargu ar galėsite. Taip pat bus tikrinamos šeimos pajamos ir įsipareigojimai.