Skolinimosi platformos leidžia paprastiems fiziniams asmenims gauti finansavimą iš kitų fizinių asmenų. Tokios platformos suburia į vieną vietą tiek norinčius pasiskolinti, tiek ir norinčius skolintis pinigus.

Tai yra puiki vieta, kurioje naudą atranda kiekviena pusė. Tačiau, jeigu esate besiskolinančioji pusė, turite įvertinti visas aplinkybes ir niuansus. Skolintis pinigus reikėtų kuo apdairiau.

Visos skolinimosi platformos turi būti registruotos

skolinimosi platformosĮspėjama, kad rinkoje pasitaiko tokių platformų, kurios veikla vykdoma nelegaliai. Dažniausiai tokios platformos yra veikiančios užsienio serveriuose, tik pačių platformų kalba gali būti lietuvių. Trumpai tariant, Lietuvos bankas įspėja lietuvius vengti tokių skolinimosi platformų, kurios nėra įtrauktos į specialų sąrašą. Būtent Lietuvos bankas skelbia kam yra suteikta teisė skolinti pinigus, o kam ne. Sutelktinio finansavimo platformų privalo gauti tokią licenciją.

Kas liečia skolinimosi platformos privalumus, verta žinoti, kad kuo toliau, tuo dažniau ten skolintis tampa vis naudingiau. Mažėja tarpininkavimo mokesčiai bei palūkanos. Nemažai žmonių tokias platformas pradėjo rinkis kaip investavimo galimybę. Tai iš tiesų ir yra investavimas į paskolas. Iš to paprasti žmonės uždirba, nes gauna palūkanas. Tai yra vienas iš būdų kur investuoti pinigus vietoje investavimo į pensijų fondus.

Pabrėžiant skolinimosi platformos privalumus, būtina paminėti ir šiokius tokius trūkumus. Jų yra ne vienas. Vienas aktualiausių – tarpininkavimo mokestis. Tokios platformos pasirinkimą turėtų nulemti mokesčių dydžiai. Dažnai atvejais mokestis už tai, kad gaunate paskolą, siekia apie kelis procentus. Kai kurios platformose yra nustatomas konkreti suma. Tad renkantis tokią platformą, būtinai atsižvelkite į to mokesčio dydį. Mat, tą mokestį ir moka būtent pats paskolos ieškantis asmuo.

Platformos populiarumas taip pat turi būti akivaizdus. Jeigu bandysite gauti paskolą per tokią platforma, kur investuojančių nėra labai daug, akivaizdu, kad jūsų paskolos suma gali būti nesurinkta arba bus surinkta labai lėtai. Tad, kuo populiaresnė platforma, tuo didesnė tikimybė, kad greičiau gausite kreditą. Juk skubus kreditas reikalinga daugeliui, bet tai nereiškia, skolinimosi platformos jums galės padėti tučtuojau.