Norite pasiimti paskolą, bet įstatymai nurodo, kad turite gauti antrosios pusės sutikimą? Paskolos ir kreditai be sutuoktinio sutikimo išduodami pagal tam tikras taisykles.

Galvojantiems apie skolinimąsi, reikia suprasti, kad Lietuvoje veikiantys teisės aktai yra skirti tam, kad būtų išvengiama piktybinio skolinimosi, kuomet paskolas imamos žinant, jog įmokų mokėti nepavyks.

Paskolos ir kreditai be sutuoktinio sutikimo negali būti išduodami pagal tvarką

kreditai be sutuoktinioJeigu jūs esate susituokę, tuomet negalite imti paskolos be sutuoktinio sutikimo. Tai reiškia, kad įprasta paskola negali būti imama taip, jog nesėkmės atveju, kentėtų visa šeima. Tad, jeigu jūs imate skubų kreditą būnant santuokoje, vadinasi jūs imate jį kartu su sutuoktiniu. Dėl šios priežasties paskolos išdavimo procedūra tampa kiek kitokia. Mat, vieniši žmonės skolintis gali be jokių papildomų problemų. Štai, susituokė asmenys pirmiausia turi gauti atitinkamus dokumentus arba rinktis specialias paskolas.

Kai paskola imama būnant santuokoje, tenka gauti sutuoktinio leidimą, jeigu paskola yra skirta šeimos poreikių tenkinimui. Dėl šios priežasties tenka pateikti duomenis ne tik apie save, bet ir apie šeimos pajamas ir išlaidas. Aiškiau kalbant, tikrinama ne tik paskolos prašytojo finansinė situacija, bet tikrinama ir jo sutuoktinio ekonominė padėtis. Tad, tokios paskolos gali priversti sugaišti nemažai laiko.

Paskolos ir kreditai be sutuoktinio sutikimo išduodami tuomet kai paskola imama asmeniniams poreikiams. Paprastai kalbant, jeigu paskola imama taip, kad už ją atsakytų tik vienas asmuo, tuomet sudaroma kiek kitokia sutartis. Matote, susituokus nedingsta laisvo apsisprendimo galimybė. Žmogus turi teisę priimti asmeninius sprendimus, kurie palies būtent jį. Tačiau, jeigu imama tokia paskola, kreditorių sąlygos būna dar griežtesnės. Pavyzdžiui, jeigu taikoma 40 procentų pajamų taisyklė vienišam žmogui, tai susituokusiam gali būti keliamas reikalavimas neišleisti daugiau nei 20 procentų gaunamų pajamų. Aišku, čia kalba neina apie būsto paskolas be pradinio įnašo.

Reikia žinoti, kad paskolos ir kreditai be sutuoktinio sutikimo gali būti išduodami tik laikantis įstatymų ir tvarkos. Kredito teikėjai tikrai nepraleis pro akis visų smulkmenų. Beje, atminkite, kad tokius paskolos be sutuoktinio sutikimo siūlomos ir specialiose tarpusavio skolinimo platformose.