Svarstote ar šiais laikais paskolos grynais yra išduodamos? Jas tikrai įmanoma gauti, jeigu esate patikimi asmenys, kurie nevengia įsipareigojimų vykdymo ir kitų prievolių.

Gauti kreditą tiesiai į rankas yra keletą būdų, tačiau būsimi kredito bendrovių klientai pirmiau turi pasidomėti bendra praktika. Ji leis apžvelgti kas gali gauti paskolas, o kas ne.

Paskolos grynais gali būti suteikiamos bankuose, unijose ir kitose vietose

paskolos grynaisLabai svarbu pabrėžti, kad skolinimasis grynais tampa retenybe. Dabar daugelis komercinių bankų nori, kad visos piniginės operacijos būtų atliekamos internetu. Taip leidžiama lengviau išvengti pinigų plovimo atvejų bei kitų nusikalstamų veikų. Dėl šios priežasties, vis daugiau bankų nesutinka išduoti paskolų grynaisiais pinigais.

Ne visi bankai yra prieš paskolų išdavimą grynaisiais. Pavyzdžiui, kartais tos mini paskolos internetu suteikiamos pervedant pinigų sumą į banko sąskaitą. Tačiau, klientas gali pageidauti nusiimti pinigus atvykęs tiesiai į kasą. Tada vengiama laiko gaišimo ir pildomi atitinkami dokumentai. Žinoma, reikia suprasti, kad įstatymai riboja paskolų grynais išdavimo sumas. Jomis siūloma pasidomėti plačiau.

Kalbant apie kitus kreditorius, reikia paminėti, kad unijos bei kitos vietos irgi galbūt siūlo paskolas grynaisiais, tačiau tai niekaip neatleidžia kreditorių nuo pareigos tikrinti kreditingumą. Jeigu galvoje, kad visiems paskolos grynais suteikiamos lengviau – klystate smarkiai.

Kredito teikėjai kaip tik įtariau žiūri į tuos, kurie pinigus nori gauti ir leisti grynaisiais. Neretais atvejais, netgi atsisakoma išduoti paskolą, jeigu asmuo pageidauja gauti kredito sumą tiesiai į banko sąskaitą. Tad, jeigu jums reikia finansinės pagalbos, tuomet tikrai geriausia būtų skolintis paskolos sumą gaunant į banko sąskaitą.

Kaip bebūtų, paskolos grynais gali būti išduodamos privačių kredito teikėjų. Tai fiziniai asmenys, kurie retkarčiais skolina pinigus už užstatą. Kai kurie jų siūlo mažas palūkanas, o kiti – dideles. Bet, turėkite galvoje, kad tokių kreditorių, tuo labiau – pasiūlymų pasirinkimas yra labai siauras.

Būtina žinoti, kad paskolos grynais gali būti išduodamos, tačiau nereikia manyti, kad tai bus priežastis netikrinti asmens mokumo. Bet kokiu atveju bus analizuojama kliento padėtis.

Paskolos grynais ne visuomet yra naudingos

paskolos grynaisPlanuojate įsigyti didelės vertė pirkinį, bet neturite tam pakankamai lėšų? Paskolos grynais gali būti viena iš išeičių, siekiant gauti reikiamą sumą. Tarpusavio skolinimo platformų privalumais spėjo įsitikinti ne vienas paskolos gavėjas. Šiuo metu tokiose vietose galima gauti labai dideles sumas, o grąžinimo laikotarpiai irgi nėra trumpi. Jie gali siekti netgi keletą metų. Aišku, sėkmingai pasiskolinti gali ne visi, nes vis dėlto – net ir šiose sistemose yra gana griežti reikalavimai paskolų gavėjams. Ką jau kalbėti apie įstatymų nuostatas. Norintiems pasiskolinti Lietuvoje, tiesiog būtina suprasti, kad teks atitikti visus vartojimo kredito įstatyme numatytus reikalavimus.

Taipogi verta žinoti, kad visi kreditoriai, įskaitant ir tarpusavio skolinimo platformas, turi pareigą nuodugniai tikrinti kiekvieno kliento ekonominę padėtį. Paskolos grynais gali būti siūlomos ne kiekvienos sistemos. Tai vadinama kreditingumo patikra. Šios procedūros metu nustatoma kokias pajamas gauna asmuo, kokius įsipareigojimus jis turi ir koks yra jos kredito reitingas. Šių duomenų dažnai pakanka tam, kad būtų galima įvertinti galima negrąžinimo riziką. Paprastai kalbant, turint labai blogą kredito reitingą, asmeniui paskola nesuteikiama. Tikėtina, kad jos nebus galima gauti nei paskolų bendrovėse, šiose platformose.

Tiesa, tokios skolinimo platformos kartais netgi griežčiau viską vertina. Būna atvejų, kad paskolos grynais išduodamos labai retam. Pasitaiko atvejų, kuomet po paskolos paraiškos pateikimo, paskolos gavėjai sulaukia skambučių ir klausimų ar jie turėtų kažkokį turtą, kurį būtų galima įkeisti. Neretai tokiose platformose suteikiamos paskolos su turto įkeitimu, tačiau žinokite – tokios paskolos yra gerokai pigesnės. Logiškai mąstant, turint nekilnojamo turto užstatą, sumažėja rizika, kad jūs paskolos negrąžinsite. Žinoma, turto įkeitimas negali būti kažkoks esmini rodiklis, nurodantis ar paskola bus suteikta ar ne. Viskas turi būti remiamasi į pajamų bei išlaidų santykį.

Paskolos grynais nesulaukia jokios išimties dėl 40 procentų pajamų taisyklės. Šiose platformose vis tiek bus apskaičiuojama ar jūsų turimi įsipareigojimai nėra per dideli. Jeigu mėnesio įsipareigojimai viršija 40 procentų mėnesio pajamų, tuomet paskolos gauti negalėsite, net jeigu ir pasiūlysite nekilnojamo turto įkeitimą. Tiesiog tai draudžia įstatymai, o jų laikytis privalu visiems.

Atnaujinta: 2020-12-15