Privatus asmuo suteikia paskolas geromis sąlygomis? Tuo daug kas abejoja, tačiau tikrai galima gauti kreditą iš fizinių asmenų už gana geras palūkanas.

Tiesiog reikia nuodugniai vertinti visus keliamus reikalavimus, o svarbiausia – juos reikia atitikti. Norint skolintis iš privataus asmens, reikėtų dairytis atitinkamose vietose, nes priešingu atveju gali kilti nesusipratimų arba blogiau – galite būti apgauti.

Privatus asmuo suteikia paskolas pagal LR įstatymus

privatus asmuo suteikia paskolasNereikėtų dairytis į tokius pasiūlymus, kurie yra per daug abejotini. Pavyzdžiui, skelbimuose dažnai galiam išvysti tokių reklaminių antraščių, kur pinigus skolina fizinis asmuo ir visiškai nemokamai. Bet, nemokamai dažnai tokie asmenys neskolina. Būna sukčių, kurie nurodo, kad paskolos yra labai pigios arba nemokamos, bet vis tiek tenka susimokėti už mistinį mokumo patikrinimą. Tai reiškia, kad žmogus turi sumokėti kažkokią sumą už tai, kad būtų patikrinti jo duomenis specialiose sistemose. Kaip manote ar sukčiai tikrina tuos duomenis? Žinoma, kad ne, nes jie tiesiog pasiima tuos sumokėtus pinigus ir paprasčiausiai apgauna žmogų pasakę, kad paskolos nesuteiks.

Norint gauti kreditą saugiai, reikia suprasti, kad privatus asmuo suteikia paskolas tarpusavio skolinimosi platformoje ir tai dar nereiškia, kad jis finansuoja visą sumą. Tokie žmonės dažniausiai investuoja į paskolas iš dalies t.y. jie skiria dalį pajamų į skirtinų paskolų finansavimą. Pavyzdžiui, į vienas paskolas jie investuoja daugiau, o kitas – mažiau.

Minėtose sistemose fiziniai asmenys skolina pinigus legaliai, nes tokių platformų veikimas yra griežtai reglamentuojamas mūsų šalies įstatymų. Tokiose platformos Lietuvoje galo veikti tik gavusios Lietuvos banko išduodamą licenciją. Jeigu tokiose licencijos sistema neturi, vadinasi ji veikia neteisėtai. Tad, norint išvengti suktybių, siūloma vengti neaiškių pasiūlymų ir sistemų, kurios neturi LB išduotos licencijos verstis pinigų skolinimo veikla.

Taip pat paminėtina, kad asmenims pavieniui draudžiama teikti vartojimo kreditus. Privatus asmuo suteikia paskolas pavieniui tik tuomet, kai jis juos skolina atsitiktinai. Kai jis verčiasi tokia veikla nuolatos ir jos neregistravęs, jis užsiima neteisėtai veikla, už kurią numatoma ir griežta atsakomybė. Tad, būkite atidūs.