Paskolos pasirašant vekselį

Paskolos pasirašant vekselį yra bene pats seniausias būdas gauti paskolai. Daugybė skelbimų portalų mirga nuo skelbimų gausos kuriuose privatūs asmenys gali paskolinti pinigų pasirašant vekselį. Kas gi yra tas vekselis?

Geriausi vartojimo paskolų pasiūlymai internetu!
Bendrovė Suma Terminas Palūkanos
pirmas

iki 10000€

iki 60 mėn.

nuo 6.00%

Gauti paskolą
antras

iki 10000€

iki 60 mėn.

nuo 6.41%

Gauti paskolą
trecias

iki 5000€

iki 24 mėn.

nuo 2.00%

Gauti paskolą
ketvirt

iki 5000€

iki 36 mėn.

nuo 12.00%

Gauti paskolą
penktas

iki 5000€

iki 48 mėn.

nuo 37.00%

Gauti paskolą

Vekseli yra vertybinis popierius, kuris įpareigoja jį išrašiusį asmenį sumokėti pinigų sumą nurodytą tame vekselyje.  Vekseliu užtikrinama skolininko prievolė gražinti nurodytą sumą kreditoriui iki tam nustatyto laiko tarpo. Vekselis gali būti neprotestuotinas ir paprastasis. Vekseliai išrašyti didesnėms nei 3000 eurų sumoms turi būti patvirtinti notaro. Asmuo turintis vekselį ir suėjus paskolos gražinimo terminui, neprivalo kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo. Paprasčiausiai, užtenka su vekseliu nueiti pas notarą, jis išduoda vykdomąjį raštą ir tada su vykdomuoju raštu ir vekseliu keliaujama pas antstolį.

Paskolos su vekseliu itin rizikingos

Paskolos-su-vekseliuPaskolos su vekseliu yra labai rizikingos. Pirmiausia, asmuo, vėluojantis gražinti ar suėjus paskolos gražinimo laikotarpiui negražinęs pasiskolintų pinigų greičiausiai jau nebegalės tartis su vekselio turėtoju dėl papildomų sąlygų. Priešingai nei skolinantis iš greitųjų kreditų bendrovių ar bankų, vėluojant gražinti paskolą, vyksta ikiteisminis skolos išieškojimas. Tokiu būdu skolas išieškantys asmenys nesikreipia į teismus ir bando sudaryti palankias sąlygas skolų gražinimui. Žinoma, jeigu ikiteisminis skolos išieškojimas nepavyksta, tada yra kreipiamasi į teismą dėl skolos priteisimo ir vykdomojo rašto išdavimo. Šis procesas, priešingai, nei vekselio pagrindu išduotas įsiskolinimas trunka kur kas ilgiau ir tai gali sudaryti papildomų išlaidų. Pagrindinės išlaidos – teismo išlaidos. Būtent vekselio turėtojui susidaro mažiausios išlaidos, nes neturi bilinėtis teismuose, skolos išieškojimas prasideda kur kas greičiau. Tad siūlyčiau gerai pagalvoti prieš skolinantis su vekseliu, nes galite prisidaryti kur kas didesnių finansinių nuostolių, nei galvojate. Pirmiausia, jums teks padengti anstolio išieškojimo išlaidas, kurios ko geros bus kosminės. Padengus anstolio išlaidas, prasidės pačios skolos išieškojimas.

Paskolos pasirašant vekselį brangesnės

paskolos pasirašant vekselįTeko nemažai skaityti skelbimus kuriuose privatūs asmenys siūlo paskolas pasirašant vekselį. Iš tiesų, didžioji dalis kreditorių už paskolas ima gan didžiules palūkanas, net nėra ko lyginti su greitųjų kreditų bendrovėmis ir jų teikiamomis paslaugomis. Kodėl paskolos pasirašant vekselį yra brangesnės? Todėl, kad tokiu būdu suteikiamos paskolos bedarbiams. Taip, būtent, kad labai didelė dalis bedarbių skolinasi tokiu pagrindu. Bet tokios paskolos turi tam tikrų kabliukų. Asmenys kurie skolina pinigus pasirašant vekselį, nori save ir savo pinigus apdrausti, todėl prašo užstato ar net įkeisti nekilnojamąjį turtą. Neretas atvejis, kad asmenys praranda savo namus, nes dėl kelių tūkstančių eurų yra pasiruošę įkeisti vienintelius savo namus. Kreditoriams tai puiki galimybė įsigyti nekilnojamąjį turtą kur kas žemesne nei rinkos kaina.

Paskolos pasirašant vekselį gali būti parduotos

Supratote teisingai, asmuo turintis jūsų išrašytą skolos vekselį, gali jį parduoti, nes tai yra vertybinis popierius. Dažnai tenka matyti, kai vekselio turėtojas – kreditorius suėjus skolos gražinimo terminui parduoda teisę į skolą. Tokiu būdu jūs tampate skolingas ne asmeniui, kuriam išrašėte vekselį, o naujajam savininkui, kuris nupirko šį vertybinį popierių. Žinoma, skolos vekselių pardavimas kur kas paprastesnis ir mažiau biurokratijos reikalaujantis procesas, nei paprastųjų paskolų pardavimas. Dažniausiai tokie, vėluojantys vekseliai yra parduodami pigesne kaina, nei, kad suma nurodyta pačiame vekselyje. Labai dažnai šiuos vekselius superka patys antstoliai. Tad jeigu negražinote skolos pagal vekselį, turite dėl ko nerimauti, nes nežinote kas yra naujasis vekselio turėtojas, o jis gali net nedvejodamas kreiptis dėl skolos išieškojimo net nesileidžiant į kalbas dėl paskolos gražinimo derinimo.

Venkite paskolų su vekseliu

Mano patarimas būtų – apeikite paskolas su vekseliu, naudokitės tarpusavio skolinimo platformomis arba greitųjų kreditų bendrovėmis. Tai būtų kur kas pigesnis būdas pasiskolinti ar net refinansuoti jau turimus finansinius įsipareigojimus.

5.0
3